Зміст навчальної дисципліни



Лекції – 26 год.

ДФН – 16

ЗФН - 10

№ п/п Найменування тем ДФН ЗФН
1. Поняття, завдання та значення інституту адвокатури.Походження та історичний шлях світової адвокатури. Адвокатура й судові оратори Стародавньої Греції та Риму. Історія розвитку української адвокатури. Правова основа адвокатської діяльності в Україні: Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та інші нормативно-правові акти, що регулюють діяльність адвокатури у сучасний період: Закон України «Про безоплатну правову допомогу»; «Положення про кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури та Вищу кваліфікаційну комісію адвокатури». «Правила адвокатської етики», «Положення про оплату праці адвокатів за призначенням». Призначення, та завдання адвокатури в суспільстві. Принципи та засади діяльності адвокатури. Принцип верховенства права. Принцип законності. Принцип незалежності. Принцип конфіденційності. Принцип уникнення конфлікту інтересів.    
2. Суб’єкти адвокатської діяльності. Організаційні форми адвокатської діяльності. Адвокат – захисник як суб’єкт адвокатської діяльності. Професійні права і обов’язки адвоката. Адвокатська таємниця. Клієнт – суб’єкт адвокатської діяльності. Стажист адвоката. Стажування. Помічник адвоката. Здійснення в Україні адвокатської діяльності адвокатом іноземної держави, особливості його статусу. Набуття адвокатом іноземної держави права на заняття адвокатською діяльністю в Україні. Особливості статусу адвоката іноземної держави. Набуття права на заняття адвокатською діяльністю.Вимоги щодо несумісності з адвокатською діяльністю. Допуск до складення кваліфікаційного іспиту. Кваліфікаційний іспит. Присяга адвоката України. Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, посвідчення адвоката України. Організаційні форми адвокатської діяльності.Здійснення адвокатської діяльності адвокатом індивідуально. Адвокатське бюро. Адвокатське об’єднання. Єдиний реєстр адвокатів України. Види адвокатської діяльності. Адвокатський запит.      
3. Надання адвокатом безоплатної правової допомоги. Надання безоплатної первинної допомоги. Поняття безоплатної первинної правової допомоги. Суб’єкти права на безоплатну первинну правову допомогу. Суб’єкти надання безоплатної первинної допомоги. Порядок розгляду звернень про надання безоплатної первинної допомоги. Надання безоплатної первинної допомоги спеціалізованими установами, іншими суб’єктами. Надання безоплатної вторинної правової допомоги.Поняття безоплатної вторинної правової допомоги Суб’єкти права на безоплатну вторинну правову допомогу. Суб’єкти надання безоплатної вторинної допомоги. Центри з надання безоплатної вторинної допомоги ї їх повноваження. Порядок подання звернень про надання безоплатної вторинної правової допомоги, їх розгляд. Надання безоплатної вторинної правової допомоги адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом. Надання безоплатної вторинної правової допомоги на підставі договору. Підстави та порядок припинення надання безоплатної вторинної правової допомоги і зміни адвокатів, як надають таку допомогу. Управління системою надання безоплатної правової допомоги та її фінансування. Оскарження рішень щодо надання безоплатної правової допомоги, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.    
4. Договір про надання правової допомоги. Підстави для здійснення адвокатської діяльності. Форма та зміст договору про надання правової допомоги. Підстави для відмови в укладенні договору про надання правової допомоги. Припинення, розірвання договору про надання правової допомоги. Гонорар. Зупинення та припинення права на заняття адвокатською діяльністю. Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю. Припинення права на заняття адвокатською діяльністю. Правила адвокатської етики.Основні принципи адвокатської етики згідно з Правилами адвокатської етики (незалежність, дотримання законності, домінантність інтересів клієнтів, неприпустимість представництва клієнтів з суперечливими інтересами, конфіденційність, компетентність та добросовісність, чесність і порядність, повага до адвокатської професії, культура поведінки, обмежене рекламування діяльності адвокатів). Відносини адвоката з клієнтами згідно з Правилами адвокатської етики.Підстави для надання адвокатом правової допомоги, особи, від яких адвокат може прийняти доручення на надання правової допомоги. Забезпечення реальної згоди клієнта на надання йому допомоги певним адвокатом, інформування, що забезпечує вільний вибір клієнтом адвоката, дотримання принципів адвокатської етики. Розірвання угоди про надання правової допомоги згідно з Правилами адвокатської етики. Відносини адвоката з іншими суб’єктами під час здійснення адвокатської діяльності згідно з Правилами адвокатської етики.Відносини адвоката з судом та іншими учасниками судового процесу. Відносини адвоката при здійсненні професійної діяльності з іншими органами та особами. Відносини між адвокатами. Дотримання норм адвокатської етики в громадській, науковій та публіцистичній діяльності адвоката.Адвокатське об'єднання як суб'єкт відносин щодо забезпечення дотримання Правил адвокатської етики.Дисциплінарна відповідальність адвоката. Загальні умови дисциплінарної відповідальності адвоката. Підстави для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності. Види дисциплінарних стягнень. Строк їх застосування. Ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність адвоката. Стадії дисциплінарного провадження. Перевірка відомостей про дисциплінарний проступок адвоката. Порушення дисциплінарної справи. Розгляд дисциплінарної справи. Прийняття рішення у дисциплінарній справі Оскарження рішення у дисциплінарній справі. Відповідальність адвоката іноземної держави.    
5. Адвокатське самоврядування. Засади адвокатського самоврядування. Завдання адвокатського самоврядування. Організаційні форми адвокатського самоврядування. Конференція адвокатів регіону. Рада адвокатів регіону. Голова ради адвокатів регіону. Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури. Ревізійна комісія адвокатури регіону. Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури. Вища ревізійна комісія адвокатури. З’їзд адвокатів України. Підготовча частина З’їзду. Повноваження робочих органів З’їзду. Порядок проведення З’їзду. Організація і порядок голосування. Закриття З’їзду. Рада адвокатів України.Голова Ради адвокатів України Обов’язковість рішень органів адвокатського самоврядування. Закриття З’їзду. Фінансове забезпечення органів адвокатського самоврядування. Відносини адвоката іноземної держави з органами адвокатського самоврядування.    
6. Окремі види адвокатської діяльності. Загальні положення і зміст адвокатської практики. Класифікація і типологія адвокатської діяльності. Адвокат у конституційному судочинстві. Адвокат у цивільному процесі. Адвокат у господарському процесі. Адвокат в адміністративному судочинстві. Адвокат у нотаріальному процесі. Адвокат у виконавчому провадженні.    
7. Адвокат в кримінальному процесі. Поняття правового захисту. Правовий статус захисника в кримінальному процесі. Захисник під час здійснення досудового розслідування. Загальні правила участі захисника у кримінальному провадженні. Порядок залучення захисника до участі в кримінальному провадженні, для проведення окремої процесуальної дії. Підтвердження повноважень захисника, договір із захисником. Обов’язкова участь захисника. Відмова від захисника або його заміна. Правова позиція захисника і підзахисного та проблема їх колізій. Адвокатське досьє і планування захисту. Тактичні завдання адвоката-захисника на досудовому провадженні. Психологічні аспекти адвокатської захисної діяльності. Здійснення захисту під час судового розгляду.Захисна промова адвоката. Адвокат в апеляційній та касаційній інстанціях.    
8. Адвокат у міжнародному співробітництві.Захист прав людини та приведення української системи цього захисту за формою і змістом до європейського рівня. Адвокат у міжнародному провадженні. Світова адвокатура у новий час(адвокатура Великої Британії, Російської федерації, США. ФРН. Франції).    

Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!