Дайте характеристику способів стиснення растрових даних (метод групового кодування, метод заснований на порядку кодування, метод квадротомічного дерева).



Для стискування інформації, отриманої із знімка або карти, застосовується кодування ділянок розгортки або метод групового кодування, що враховує те, що значення повторюються в декількох чарунках. Суть методу групового кодування полягає в тому, що дані вводятся парою чисел: перше позначає довжину групи, друге -значення. Зображення проглядається по рядкам, і як тільки певний типелементу або чарунки зустрічається вперше, він позначається признакомпочатка. Якщо за даною чарункою слідує ланцюжок чарунок того ж типа, то їх число підраховується, а остання чарунка позначаєтьсяознакою кінця. В цьому випадку в пам'яті зберігаються тільки позиції помічених чарунок і значення відповідних лічильників. Вживання такого методу значно спрощує зберігання і відтворення зображень (карт), коли однорідні ділянки (як правило) перевершують розміри однієї чарунки.

Спосіб двонаправленого сканування рядків (спосіб Boustrophedon – по назві бика, що спахує поле) заснований на зміні порядку кодування: непарні рядки кодуються зліва направо, а парні – у зворотному напрямі. Тепер при переході до нового рядка перша чарунка є суміжною останньої чарунки старого рядка.

Порядок сканування растру способом повного представлення:

АААА АВВВ ААВВ АААВ (16 байт);

5А ЗВ 2А 2В 3А 1В (12 байт).

Порядок сканування растру способом двонаправленого кодування:

АААА ВВВА ААВВ ВВААА (16 байт);

4А 3В 3А 4В 3А (8 байт).

У лінійному розкладанні растру автокореляція значень чарунок враховується тільки по одному напряму (по рядку). При цьому підвищується ефективність кодування.

Квадротомічне представлення (Quadtree) - один із способів представлення просторових об'єктів у вигляді ієрархічної деревовидної структури. Він заснований на декомпозиції простору на квадратні ділянки, або квадратні блоки, квадранти (quarters, quads), кожен з яких ділиться рекурсивно на чотири квадрати, вкладених до досягнення деякого рівня - числа Мортона (Mortonorder), що забезпечує необхідну детальність опису об'єктів, еквівалентну роздільної здатності растру.


Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!