Порядок виконання роботи



2.2.1 Дослідження амплітудного методу керування тиристором.

Амплітудний метод керування полягає в тому, що на електрод тиристора, що керує, подають позитивну напругу, що змінюється по величині. Тиристор відкривається в той момент, коли ця напруга стає достатньою для протікання через керуючій перехід струму випрямлення. Змінюючи напругу на електроді, що керує, можна змінювати момент відкриття тиристора.

Амплітуднийметод керування, схема якого приведена на рис 2.1 дозволяє проводити регулювання до 180°, а включення тиристора в діагональ випрямного моста - регулювати напругу на навантаженні протягом обох напівперіодів напруги мережі. Конденсатор С1 заряджається через резистори R1 і R2 до напруги, при якій через перехід тиристора, що керує, протікає струм, рівний струму випрямлення. При цьому тиристор відкривається, пропускаючи струм через навантаження.

Рисунок 2.1 –Амплітудний метод керування тиристором

2.2.2 Замалювати тимчасові діаграми напруги на навантаженні, на конденсаторі С1, на тиристорі і на електроді, що керує, при і .

2. 3 Дослідження фазового методу керування тиристором

При фазовому методі керування тиристором за допомогою фазо-обертаючого мосту змінюють фазу напруги, що керує, щодо напруги на аноді тиристора.

На рис. 2.2 приведена схема однонапівперіодного регулятора напруги, в якій зміна напруги на навантаженні здійснюється резистором R2, включеного в одне з плечей моста, з діагоналі якого напруга поступає на перехід тиристора, що керує. Напруга на кожній половині обмотки ІІІ керування повинна бути приблизно рівною 10 В. Решта параметрів трансформатора визначається напругою і потужністю навантаження.

Рисунок 2.2 – Фазовий метод керування тиристором

2.3.1 Замалювати тимчасові діаграми напруги:

- на навантаженні;

- тиристорі;

- діоді VD2;

- електроді, що керує, при і .

2.4 Досліджувати фазо-імпульсний метод керування тиристором

Фазо-імпульсний метод керування тиристором відрізняється від попереднього тим, що з метою підвищення точності і стабільності моменту відкриття тиристора на його електрод, що керує, подають імпульс напруги з крутим фронтом.

На рис. 2.3 приведена схема одного з найпростіших пристроїв, в якому використаний фазо-імпульсний метод керування тиристором. При позитивній напрузі на аноді тиристора VD3 конденсатор C1 заряджається через діод VD1 і змінний резистор R2.

Рисунок 2.3 – Фазо-імпульсний метод керування тиристором

Коли напруга на конденсаторі досягає напруги включення одноперехідного транзистора VТ1, він відкривається і конденсатор заряджається через перехід тиристора, що керує. Цей імпульс розрядного струму відкриває тиристор VD3 і через навантаження починає протікати струм. Змінюючи резистором R2 струм заряду конденсатора, можна змінити момент відкриття тиристора в межах напівперіоду напруги мережі.

2.4.1 Замалювати тимчасові діаграми напруги:

- на навантаженні;

- тиристорі;

- електроді, що керує, при і ;

- конденсаторі С1 при і ;

- транзисторі ().

2.5 Дослідження вертикального методу керування тиристором

Одним з різновидів фазо-імпульсного методу керування тиристором є; що отримало в наш час найбільше застосування так зване вертикальне керування. Воно поля­гає в тому, що на вході генератора імпульсів проводиться порівняння (рис. 2.4)постійної напруги (1) і напруги, що змінюється по величині (2). У момент рівності цієї напруги генерується імпульс (3) керування тиристором. Змінна по величині напруга може мати синусоїдальну, трикутну або пилкоподібну (як показано на рис. 2.4) форму. Як видно з рисунку, зміна моменту виникнення імпульсу, що керує, тобто зсув його фази, може проводитися трьома різними способами: зміною швидкості наростання змінної напруги (2а), зміною його початкового рівня (2б) і зміною величини постійної напруги (1а).

Рисунок 2.4 - Отримання управляючого імпульсу при вертикальному керуванні

На рис. 2.5показана структурна схема пристрою, що реалізує вертикальний метод керування тиристорами. Як і будь-який інший пристрій фазо-імпульсного керу­вання. Пристрій складається з фазозсовуючого пристрою (ФЗП) і генератора імпульсів (ГІ). ФЗП у свою чергу, містить вхідний пристрій (ВП), сприймаючий напругу керування , генератор змінної (по величині) напруги (ГЗН) і зрівнювальний пристрій (ЗП). В якості елементів можуть бути використані найбільш різноманітні пристрої.

Рисунок 2.5 – Структурна схема вертикального методу керування тиристором

На рис. 2.6 приведена електрична принципова схема вертикального методу керування.


2.5.1 Замалювати тимчасові діаграми напруги: на виході операційного підсилювача, тиристора, електроді, що керує, контрольній точці 1 і 2.

2.6 Зміст звіту по роботі

2.6.1 Мета роботи.

2.6.2 Порядок виконання роботи.

2.6.3 Принципові схеми керування тиристорами.

2.6.4 Осцилограми тимчасових діаграм напруги.

2.6.5 Виводи з порівняння досліджених схем.

2.7 Питання для опрацьовування матеріалу до лабораторної роботи

2.7.1 Перерахувати методи керування тиристорами.

2.7.2 Замалюйте осцилограми напруги на наванта­женні і тиристорі при різних кутах керування.

2.7.3 Замалюйте структурну схему вертикальної системи керування тиристорами випрямлячем.

2.7.4 Замалюйте структурну схему горизонтальної системи керування тиристорами випрямлячем.

2.7.5 Замалюйте структурну схему цифрової системі керування тиристорами випрямлячем.

2.7.6 Дайте якісну оцінку схем керування по п.п. 2.7.3, 2.7.4, 2.7.5.

 


Список літератури

1 Перетворювальна техніка. Підручник. Ч.2. Ю.П. Гончаренков, О.В. Буденний, В.Г. Морозов, М. В Панасенко, В.Я. Ромашко, В.С. Руденко. За ред. В.С. Руденка. – Харків: Фоліо, 2000. – 360 с.

2 Источники электропитания РЭА Справочник Г.С. Найвельт. К.Б. Мазель. Ч.И. Хусаинов. – М.: Радио и связь. - 1985.

3 Иванов–Цыганов А.И. Электропреобразовательные устройства РЭС: Учеб. Для вузов по спец. "Радиотехника". – М.: Высш. шк., 1991.

4 Руденко В.С., Сенько В.И., Чиженко И.Н. Преобра-зовательная техника. – К.: Высшая шк. Главное изд-во. - 1983.

5 Забродин Ю.С. Промышленная элект электроника. – М.: Высш. шк. - 1982.

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!