Практичне завдання 2.



Створіть таблицю квадратів двозначних чисел.

ТАБЛИЦЯ КВАДРАТІВ
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     

 

Методичні поради до завдання 2:

1. В вічко A3 уведіть число 1, в вічко А4 - число 2, виділіть обидва вічка і протягнітьмаркер виділення вниз, щоб заповнити стовпець числами від 1 до 9.

2. Аналогічно заповніть вічка В2 - К2 числами від 0 до 9.

3. Коли ви заповнили рядок числами від 0 до 9, то всі необхідні вам для роботи вічка одночасно не видно на екрані. Звузьте їх, але так, щоб усі стовпці мали однакову ширину (чого не можна домогтися, змінюючи ширину стовпців мишкою).

Для цього виділіть стовпці від А до К і виконайте команду ФорматÞСтолбецÞ Ширина..., у поле введення Ширина столбца введіть значення, наприклад, 5.

4. В вічко ВЗ потрібно помістити формулу, що зводить до квадрату число, складене з десятків, зазначених у стовпці А і одиниць, що відповідають значенню, розміщеному в рядку 2. Таким чином, саме число, що повинне зводитися в квадрат в вічку ВЗ можна задати формулою =АЗ*10+В2 (число десятків, помножене на десять, плюс число одиниць). Залишається звести це число в квадрат.

5. Скористаємося Майстром функцій (див. л.р.№1).

Для цього виділіть вічко, у яке повинний розміститися результат обчислень (ВЗ), і виконйєте команду ВставкаÞ функция...] (мал. 2.4.).

Серед запропонованих категорій функцій виберіть "Математические". Ім'я функції: "Степень", натисніть кнопку ОК.

У наступному діалоговому вікні введіть число (основание степени) - АЗ*10+В2 і показник ступеня - 2.

Якщо діалогове вікно закриває потрібні вічка електронної таблиці, перемістіть його убік, "схопивши" мишею за заголовок.

Залишається тільки натиснути кнопку Закончить. В вічку ВЗ з'явився результат обчислень.

• Хотілося б поширити цю формулу і на інші вічка таблиці. Виділіть вічко ВЗ і заповніть, простягнувши маркер виділення вправо, сусідні вічка. Що відбулося? Чому результат не виправдав наших чекань? В вічку СЗ не видно числа, тому що воно не вміщується повністю в вічко.

Розширте мишею стовпець С. Число з'явилося на екрані, але воно явно не відповідає квадрату числа 11. Чому? Справа в тому, що коли ми поширили формулу вправо, Excel автоматично змінив з урахуванням нашого зсуву адреси вічок, на які посилається формула, і в вічку СЗ зводиться в квадрат не число 11, а число, обчислене по формулі = ВЗ*10+С2.

В усіх попередніх вправах нас цілком влаштовували відносні посилання на вічка таблиці (при переміщенні формули по такому ж закону зміщуються і посилання), однак тут виникла необхідність зафіксувати визначені посилання, тобто вказати, що число десятків можна брати тільки зі стовпця А, а число одиниць тільки з рядка 2 (для того, щоб формулу можна було поширити вниз). У цьому випадку застосовують абсолютні посилання.

Для фіксування будь-якої позиції адреси осередку перед нею ставлять знак $.

Таким чином, поверніть ширину стовпця С в початкове положення і виконайте наступні дії.

6. Виділіть вічко ВЗ і, установивши текстовий курсор у Рядок формул, виправте наявну формулу =СТЕПЕНЬ(АЗ*10+В2;2) на правильну =СТЕПЕНЬ($АЗ*10+В$2,2).

7. Тепер, скориставшись послугами маркера заповнення, можна заповнити цією формулою усі вільні вічка таблиці (спочатку простягнути маркер заповнення вправо, потім, не знімаючи виділення з отриманого блоку вічок, униз).

8. Залишилося оформити таблицю: ввести в вічко А1 заголовок, відформатувати його й відцентрувати по виділенню, виконати обрамлення таблиці і заповнити фоном окремі вічка.

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!