Гермаш-тоді нехай секретар принесе рішення з останніх акціонерних зборів, бухгалтерський звіт за квартал, та поточну бухгалтерську документацію.

Сценарий

 

Передмова

 

Маланяк - Рейдерство - недружнє (в Україні зазвичай силове) поглинання підприємства проти волі його власникові або керівника. Захоплення бізнесу шляхом рейдерства називають «рейдерським захопленням».

 

Набок - Люди, що здійснюють рейдерство за своєю ініціативою або за замовленням, називаються рейдерами. Термін «рейдер» прийшов в Україну із США.

 

Каневський -У Сполучених Штатах «рейдерами» іменують атакуючу сторону в процесах злиття і поглинань підприємств, на відміну від України, кримінального відтінку в цьому понятті зазвичай нема.

 

Лапаєнко - В Україні незаконне рейдерство часто висвітлюється в ЗМІ, і термін також придбав в суспільній свідомості помітний негативний відтінок.

Фахівці та компанії, які займаються протидією рейдерству називаються Антирейдер або Антирейдерськими агентствами відповідно.

Шкляр - Історія рейдерства налічує сотні років, хоча сам термін з'явився на рубежі XIX і XX століть. Рейдерство з'явилося разом з акціями, які дали можливість поглинання компанії мимо волі керівництва. Найбільш відомим прикладом поглинань XVIII століття є спроба захоплення Французької Ост-Індської компанії Жаном де Батц (англ.) рос..Рейдерством успішно займався в кінці XIX століття Джон Рокфеллер, використовуючи в якості механізму примусу пільгові ціни на транспортування нафти.

Міщенко- Активність рейдерів різко зросла в 1980-і роки, коли Майкл Мілкен винайшов використання «сміттєвих облігацій» для фінансування захоплень. З 1974 по 1990 рік компанія Милкена (en: Drexel Burnham Lambert) навіть проводілa щорічний багатоденний «Бал хижаків» (англ. Predator's Ball) для розваги рейдерів та їхніх зустрічей із вкладниками капіталу.

У континентальній Європі масштабне рейдерство з'явилося лише в 1990-і роки; до цього було вкрай рідкісним. Наприклад, з 1945 до 1998 року в Німеччині відбулося лише три спроби недружнього поглинання компаній поза фінансової сфери

 

Мужецький- У сучасній Україні початком корпоративного рейдерства вважається приватизація, коли через процедури банкрутства підприємства з вартістю активів в мільярди доларів були куплені за мільйони.Розмах рейдерства зріс на початку XXI століття і домінує серед поглинань: в 2002 році в Україні відбулося 1870 поглинань, з них три чверті (76%) недружніх. З 2004 по 2007 рік сума недружніх угод зросла більш ніж в чотири рази.

Тільки за 2008 рік МВС зареєструвало понад 3000 звернень про рейдерські захоплення.

Кузьміна- Сучасне українське рейдерство прийнято розділяти на

«Біле» - в рамках закону. На думку деяких дослідників, в Україні основна маса «білої» рейдерській діяльності зводиться до корпоративного шантажу, тобто створення за допомогою міноритарного пакету акцій перешкод для нормальної роботи підприємства в розрахунку на те, що керівництво компанії викупить цей пакет за завищеною ціною, щоб позбутися шантажиста. Слабкість українських правових норм і процедур (наприклад, саме поняття «поглинання» відсутня в цивільному та господарському законодавстві України) призводить до переваги інших видів рейдерства, якщо метою є захоплення підприємства.

«Сіре» - з порушенням цивільно-правових норм.

«Чорне» - з порушенням кримінального законодавства.

Мостов’юк- У практиці існують декілька законних способів позбавити власника контрольного пакету управління акціонерним товариством, а також багато що істотно відрізняються від рейдерської практики в інших країнах.

(Законний) власник контрольного пакету добровільно продає свої акції;

(Законний) збори акціонерів приймають рішення про додатковий випуск акцій, і загарбник набуває їх;

(Законний) акціонер позбавляється своїх акцій за борги в силу судового рішення;

 

Гермаш- Незаконні

підкуп генерального директора товариства з виведенням активів з компанії;

підкуп генерального директора товариства з продажем їм контрольного пакету акцій;

проведення акціонерних зборів без кворуму з рішеннями про призначення нового керівництва і додатковому випуску акцій, після якого контрольний пакет переходить до рейдеру;

незаконне переведення акцій реєстроутримувачем;

підробка угоди про продаж акцій із пред'явленням його в реєстрі;

підробка боргового зобов'язання з пред'явленням його в суді і одержання рішення про стягнення;

підкуп генерального директора з формуванням фіктивної заборгованості;

підкуп генерального директора з доведенням компанії до банкрутства;

шляхом заперечування приватизації: умови для такого рейдерства створюються в той момент, коли підприємство приватизується незаконним шляхом.

Коцирій- Для захисту від рейдерського захоплення зазвичай рекомендуються такі заходи:

наявність чіткої схеми управління підприємством;

регулярна перевірка стану документів про реєстрацію, підтримка зв'язку з місцевими органами, що реєструють;

прозорість власності та адекватна капіталізація підприємства;

збіг юридичної та фізичної адреси компанії; у разі використання декількох адрес, обов'язки реєструючего органу висилати розписку про отримання документів на реєстрацію за обома адресами

Борзова- Запрошуємо вас переглянути приклад рейдерського захоплення у виконанні студентів групи 46-Ю

 

З початку входять бійці групи захоплення і паралізують роботу підприємства,

далі входить слідчий і пояснює привід, обставини та зміст згідно якого відбулися дії правоохоронців групи захоплення

Далі слідчий проходить до кабінету керівника підприємства представляє постанову суду згідно з якою керівник підприємства зобов’язаний передати дане підприємство у власність нового господаря Дяченко Наталії.

Невдоволений діючий керівник підприємства вирішив викликає свого адвоката який за згодою керівника адвокат пред’являє документи згідно з яких на підприємстві не має жодної заборгованості а саме: бухгалтерські звіти за останній квартал та поточну бухгалтерську документацію, токож документи які засвідчують, що не приймались жодні рішення щодо відчуження майна, обрання нового керівника підприємства додаткового випуску акцій – тобто нотаріально-завірені рішення з останніх зборів акціонерів.

Потім наше сіре рейдерство плавно перетікає в чорне, а саме: слідчий ознайомлюється з документами та починає роз’ясняти директору хто він тут є і що йому потрібно зробити. Після плідної розмови керівник підприємства підписує усі необхідні документи і підприємство переходить у власність рейдера.

Текст

Каневський- (На понтах) Привіт дівчата

Маланяк -(На понтах) ти кого дівчиною обізвав, козел а власне ти з якого двору тварюко?

Каневський – (На понтах) старший оперуповноважений відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України в місті Києві майор Каневський.

Маланяк -(На понтах) і власне чого тобі треба? Багатства, жінок ішних розваг га?

Каневський -(На понтах) і власне згідно рішення суду яке я тобі зараз дам я хочу все це. Ось власне і рішення. Ознайомтесь!

Маланяк - (На понтах) Олю, ану глянь

Коцирій -(схилившись аби забрати документ) каже: так Андрій Олегович

Андрій Олегович я звичайно не юрист, але мені здається що вас кинули на ваше підприємство тобто воно тепер їхнє а саме суд ухвалив

1.Продовжити строк процедури розпорядження майном товариства з обмеженою відповідальністю "ЕЛЬ БАНКО КОРУПТО ГРАНТЕ" (м.Київ, вул. Шахтарська, 28А, код ЄДРПОУ 32062031) та повноваження розпорядника майна Дяченко Н.Л (Волинська область, м. Київ, пров. 1-й Степовий, 5-А, ідентифікаційний номер 3274003112, ліцензія Державного департаменту з питань банкрутства серії АВ № 592959 від 27.10.2011р.) до 13листопада 2012 року.

2. Відчужити підприємство"ЕЛЬ БАНКО КОРУПТО ГРАНТЕ" та все рухоме і не рухоме майно та кошти які лежать у власності підприємства "ЕЛЬ БАНКО КОРУПТО ГРАНТЕ" і передати у власність підприємства "ГЛЮКОТАЦ"

3.Ухвалу суду для відома надіслати:

- товариству з обмеженою відповідальністю "ГЛЮКОТАЦ";

- товариству з обмеженою відповідальністю "ЕЛЬ БАНКО КОРУПТО ГРАНТЕ";

- розпоряднику майна Григор'єву В.В.;

- публічному акціонерному товариству "Західінкомбанк";

- фізичній особі Рижуку І.А.

Суддя В. А. Войціховський

 

Маланяк - (Тримтячим голосом дуже гучно та з істерикою) ЩООО? Та як ви можете я працював багато років як віл у полі без вихідних щоб дати цій компанії майбутнє і забираєте у мене все (на останніх словах скидує усе зі стола і кричить) ОЛЯ АДВОКАТА СЮДИ ШВИДКО!!!

Каневський - а в мене до тебе подарунок щоб ти навіть не думав відпиратись ось документи на які спирався суддя коли виносив дане рішення.

Приходить адвокат

Гермаш- Андрій Олегович покажіть мені документи які вони дали вам

Маланяк- ось

Гермаш- Андрій Олегович це ж все на правдиві документи, фальш?

Маланяк- так!!!

Гермаш-тоді нехай секретар принесе рішення з останніх акціонерних зборів, бухгалтерський звіт за квартал, та поточну бухгалтерську документацію.

Маланяк- (щелчек пальцами)ну що встала ти її чула виконуй!!!

Таня М. и Оля Швидко приносять документи та віддають їх адвокату

Гермаш - (просит бухгалтера пояснити фінансову документацію) на основі пояснень бухгалтера Адвокат передає документи моєму помічникові


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 12; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!