Візитка як одна з форм протокольних контактів

«За Вашою візиткою про Вас судять більше

і впевненіше, ніж по костюму або автомобілю»

Джон Фрюлінг

 

Візитка нині застосовується повсюди. Вона є невід’ємною частино людського життя. В нас час ведеться безліч дискусій щодо візитної картки, її застосування, виготовлення та інше. Сьогодні тема візитки є дуже актуальною в різних сферах людського життя. Актуальність даного дослідження полягає у широкому використанні візитної картки як передумови успіху кожної фірми.

У наш час, мало хто знає який кут візитної картки потрібно загнути, що потрібно на ній написати, щоб заявити про мету свого візиту (чи це висловлення співчуття, вдячності чи це інформування з приводу здоров'я). А раніше візитки були невід'ємною частиною етикету. Крім того, візитки представляли цілу область поліграфічного мистецтва, з своїми шедеврами, канонами і табу. Зараз візитка - це невід'ємна складова бізнесу. Це найефективніша форма реклами, причому досить недорога.[4]

Основне призначення візитної картки - представлення офіційних осіб,ділових партнерів у процесі переговорів, візитів, зустрічей. Візитка є незамінним засобом при знайомстві, спілкуванні на бенкетах, прийомах,конференціях, презентаціях, виставках, ярмарках, фестивалях, в подорожі.
Також візитка може бути засобом заочного контакту, використовуватися в приватної та службового листування, як рекомендація для знайомства, для коротких інформацій, запрошень, поздоровлень і т.д.

Історія розвитку візитну картку,починається у
Франції в XVII столітті. Відомо, що в цей же період німецькі студенти
(місто Падуя) перед від'їздом на канікули залишили викладачам барвисті мініатюри - родинні герби зі своїм підписом і датою вручення. Найкращі ранні візитні картки датуються 1731 (Флоренція).

У Китаї вважають, що візитні картки застосовують там вже кілька століть.

У Японії візитні картки стали використовуватися чиновниками в 70-х рр..минулого століття, а в наш час звичай поширився на область особистих взаємин.

У наш час візитна картка стала складовою іміджу фірми і її власника. Вона є виразом як індивідуального стилю і смаку людини, так і фірмового, корпоративного стилю.

Існує велика кількість видів візитних карток:

1. Особиста візитна картка.

На ній ім'я, по батькові та прізвище друкуються прописним шрифтом, посада - малими літерами. Вказується адреса і телефон фірми, також домашній телефон.

2. Ділова стандартна картка

На ній вказується прізвище, ім'я, по батькові місце роботи, посада,службовий телефон, телефакс.

3. Картка для спеціальних і представницьких цілей

На цій картці вказується адреса і телефон фірми.

4. Картка фірми, підприємства, організації, відділу

Вказується на ній адреса, телефон, факс[5-57].

Сучасні технології дозволяють виходити за межі доступних 45 квадратних сантиметрів. Так, за допомогою спеціальних матричних кодів, надрукованих на візитній картці, можна передати співрозмовнику не лише додатковий текст, але й посилання на офіційний сайт компанії, персональну сторінку в бізнес-мережах чи на портфоліо з виконаною роботою. Один з найбільш відомих двомірних штрих-кодів - QR-код (англ. Quick response - швидкий відгук).

Єдина умова - наявність у співрозмовника смартфону зі встановленим додатком, який читає такі коди. Створити код можна за допомогою спеціальних веб-сайтів.

 

Зашифровані скорочення на візитних картках, які раніше були досить поширені, в наш час застосовуються дуже рідко. Але, оскільки вони час від часу зустрічаються, необхідно знати їх значення:

P.R. — /Pour remercier/ — вираз подяки;

P.F. - /Pour fete/ — поздоровлення зі святом;

P.F.C. — /Pour/aire connaissance/ — задоволення знайомством;

P.F.NA — /Pour feliciter Nouvel An/ — поздоровлення з Новим роком;

Р.Р.С. — /Pour prendre conge/ — на прощання;

Р.Р.Р. — /Pour prendere part/ — готовність допомогти;

Р.С. — /Pour condoleances / — вираз співчуття:

Р.Р. — /Pour presentation/ — заочне відрекомендування

Візитні картки зі скороченнями P.P., PP.С. та P.R. залишаються без відповіді. На візитні картки зі скороченнями Р.С, Р.Р.Р. та P.F. дають відповідь своєю візитною карткою зі скороченням P.R. На візитні картки з побажаннями щастя у новому році відповідають карткою з абревіатурою P.F.Nj4., якщо свято ще не минуло. В разі деякого запізнення одночасно дається (у скороченому вигляді) вираз подяки та побажання щастя, наприклад P.R.P.F. [1].

Bсе ж краще, коли візитка має класичний вигляд:

· вгорі по центру - назва фірми (організації, установи),

· нижче по центру - ім'я, по батькові та прізвище, ще нижче - посада;

· у правому нижньому кутку - телефон, факс, пейджер, адресу електронної пошти.

· в лівому нижньому кутку - адреса поштовий, сайт

· логотип, якщо він є, вказується в центрі або в лівій верхній частині візитної картки.

 

У наш час візитки стали досить популярним і поширеним атрибутом бізнес-етикету у світі. Але крім офіційних візитних карток (на яких прийнято вказувати місце роботи, адресу, посаду, телефон - для ділових цілей) досить часто стали застосовувати особисті або сімейні візитки (тут інформація різна, все залежить від бажання власника). До речі, у ділових колах Японії, Китаю, Кореї або Гонконгу візитні картки замінюють інколи деякі документи. Не потрібно нав'язувати свою візитку! Її вручають лише тоді, коли виникла зацікавленість у продовженні контактів. А це відбувається при знайомстві не завжди.

Сьогодні візитна картка вручається людині, з якою хочуть познайомитися ближче або збираються продовжити ділові відносини.

Візитними картками користуються в таких випадках:

-інформування в момент знайомства про себе, свою фірму чи підприємство;

-інформування про себе особам, у контактах з якими ви зацікавлені;

- підтримка контактів з партнерами, поздоровлення зі святом або іншою подією;

-вираження подяки, співчуття, а також при супроводі подарунка чи квітів[2].

Вимоги до візитної картки — передусім це правила її оформлення. Підсумовуючи ці вимоги з різних джерел, вкажемо на основні з них. Колір візитної картки повинен бути білий (або ж допускається два кольори). На візитній картці може бути знак фірми, фото власника. Шрифт суворо не регламентується. Текст краще писати однією мовою, залишаючи зворотний бік вільним для будь-яких інших записів. Практика друкування двома мовами на різних боках картки не підтримується. Застерігають утримуватися від написів іноземною мовою, якщо немає певності щодо грамотності.

Окремо слід обговорити проблему життя самої візитної картки, тобто ЇЇ застосування. Основні протокольні випадки такі: привітання, висловлення співчуття, висловлення подяки, від'їзд з країни, представлення, запрошення на прийом, зміна адреси. Залежно від випадку на візитній картці роблять простим олівцем найчастіше зліва внизу напис. Традиційно це скорочення відповідного тексту французькою мовою, але залежно під характеру стосунків можна писати українською мовою повним текстом.

Як і коли саме вручати свою візитну картку залежить від багатьох чинників, як от: вік співрозмовників, рівень стосунків, мета знайомства, зручність ситуації, тактовність. Спостереження за поведінкою ділових людей під час різних контактів дали змогу виділити характерні типи власників візитівок: «той, хто шукає» і «той, кого шукають». Перший сміливо роздав візитівки з будь-якої нагоди, тому що зацікавлений у розширенні кола знайомств, другий, зайнявши певне вагоме становище, дає їх ощадливо, у виняткових ситуаціях. Сформульовані і правила та застереження щодо обміну візитівками. Ось деякі з них: переконайтеся, що від вас цього очікують; не вручайте двічі одній особі; не давайте людині, яку зустріли випадково; не вручайте першим старшій особі; уникайте роздавання своїх візитівок групі осіб; не вручайте під час їжі; переконайтеся, що ваша візитівка чиста, охайна; змінюйте візитну картку із застарілою інформацією тощо. Більшість і цих правил суголосні із загальноприйнятими нормами етикету[1].

Основним правилом для власника візитки має стати істина: якісна візитка - це такий же елемент іміджу, як і свіжа сорочка, автомобіль кольору мокрого асфальту чи євроофіс у центрі міста[3].

Отже, завдяки візитці ми можемо полегшити своє життя. Я пропоную більше розвивати та дізнаватися про цю тему, адже хоч візитки існують з Давніх часів, але знаємо ми про них мало. Я пропоную користуватися, проваджувати в своє життя візитні картки, і ми не помітимо як з їхньою допомогою наше життя стане простішим.

Література:

1. Беспянська Г. В. Справочинство: навч.посіб. для дистанційного навчання / За наук.ред. В. В. Бездрабко. — К.:Університет "Україна", 2006. — 489 с.

2. Бондар М. Візитка все стерпить / М. Бондар. — Український дiловий тижневик "Контракти", 2005 р. — №37 — 23 с.

3. Бродська О. Ділова етика в українському бізнес-суспільстві [Електронний ресурс] / О. Бродська. —Спосіб доступу: hptt: www.personal.in.ua/

4. Візитка картка як одна з форм протокольних контактів Електрон. ресурс] / Спосіб доступу: URL: //.http://diplomna5.com/ref-68612/ – Загол. з екрана [24.09.2010].

5. Шевчук С. В. Українське ділове мовлення: Підручник. — К.:Літера ЛТД, 2003. — С. 333 с.

 

 


Дата добавления: 2015-12-21; просмотров: 11; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!