Мета і завдання залікового кредиту, його місце у навчальному процесі



 

Загальна характеристика залікового кредиту. Кримінологія є однією з профілюючих дисциплін, що викладаються у вищих юридичних навчальних закладах України. Дана наука вивчає злочинність як соціальне явище, особу злочинця, причини та умови виникнення злочинності, шляхи та засоби запобігання їй.

Вивчення кримінології є важливою складовою професійної підготовки юристів, особливо майбутніх працівників системи правоохоронних органів, податкової міліції, суду, прокуратури, установ виконання покарань. Пояснення цьому криється в тому, що в цей час у боротьбі зі злочинними посяганнями недостатньо знати правила кваліфікації злочинів і призначення покарання за їх вчинення, треба не тільки бути навченим процесуальним і криміналістичним правилам розкриття, розслідування і розгляду кримінальних справ. Практичний працівник-юрист, крім цього, повинен бути озброєний методикою, прийомам виявлення причин і умов, що сприяють вчиненню зло­чинів, брати активну участь у межах своєї компетенції в розробці і реалізації заходів щодо їх попередження.

Метою вивчення курсу є формування у студентів юридичних cпеціальностей уявлення про соціально-правову сутність злочинності; про кримінологічну ха­рактеристику злочинців; про причинно-наслідкові комплекси, що обумовлюють існування злочинності та окремих видів злочинів.

Курс „Кримінологія” складається з однієї частини – модуля, розділених на два змістових модуля (Загальну та Особливу частини курсу «Кримінологія»). Перший модуль (Загальна частина) формує у студентів необхідні знання щодо: поняття, предмету, методу та системи кримінології; злочинності та її основних характеристик; причин та умов злочинності; особи злочинця; сутності понять «віктимології» та «суїциду»; організації та методики кримінологічних досліджень; попередження злочинності; кримінологічного прогнозування та планування заходів протидії злочинності.

Другий модуль курсу „Кримінологія” (Особлива частина) має на меті надати студентам знання щодо існування та особливостей попередження певних видів (груп) злочинів.

У результаті вивчення курсу студент повинен знати: визначення злочинності, її кількісні та якісні параметри (показники), причини та умови злочинності, поняття особи злочинця й механізму злочинної поведінки, віктимо­логії та суїциду, кримінологічного планування та прогнозування, протидії злочинності, кримінологічну характери­стику різних видів і груп злочинів.

В результаті вивчення курсу студенти повинні вміти: проводити кримінологічні дослідження; розробляти плани заходів по профілактиці того чи іншого виду злочинів, грамотно складати профілактичні документи; аналізувати рівень, структуру і динаміку злочинності вза­галі по країні і в окремих регіонах; давати характеристику типу особи злочинця.

Зв‘язок дисципліни з іншими галузями права. Курс „Кримінологія” органічно поєднаний з дисциплінами, які вивчають студенти юридичних спеціальностей, зокрема „Кримінальне право”, «Криміналістика», «Правова статистика», „Психологія та педагогіка”, «Соціологія» та ін.

 


ВСТУП

Робоча програма дисципліни є єдиною для заочної форми навчання і розрахована на обсяг часу, передбаченого відповідним робочим планом, включаючи аудиторні заняття (лекції), індивідуальну (під керівництвом викладача) і самостійну роботу студентів.

Контроль засвоєння програми курсу „Кримінологія” проводиться шляхом проведення в 7 семестрі ПМК.

 

ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН ЗАЛІКОВОГО КРЕДИТУ «КРИМІНОЛОГІЯ”

№ з/п Назва теми Кількість годин
Всього Лекції Індивідуальна робота Самостійна робота Форма контролю
Змістовий модуль №1 «Загальна частина»
1. Поняття, предмет, метод та система кримінології     -   Підготовка рефератів, написання тестів, складання схем та кросвордів.
2. Злочинність та її основні характеристики. Причини та умови злочинності.        
3. Кримінологічне вчення про особу злочинця.   -    
4. Проблеми віктимології та суїцидальної поведінки.   -    
5. Організація і методика кримінологічних досліджень.        
6. Профілактика злочинності, кримінологічне прогнозування та планування заходів протидії злочинності            
Змістовий модуль №2 „Особлива частина”
7. Кримінологічна характеристика та запобігання насильницькій злочинності         Підготовка рефератів, практичні завдання, написання тестів, складання кросвордів, схем.
8. Кримінологічна характеристика та запобігання організованій злочинності       -    
Підсумковий модульний контроль
  Всього:         -
               

СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ СТУДЕНТІВ З ЗАЛІКОВОГО КРЕДИТУ „КРИМІНОЛОГІЯ”

№ п/п Вид роботи Оцінка Максимальна кількість балів
1. Конспект лекцій (за наявності словника правових термінів):    
2. Індивідуальні творчі завдання: - написання реферату; - складання кросворду; - складання схем.   1-15 1-15 1-15  
3. Виконання домашньої контрольної роботи. 1-20  
4. ПМК 1-20  
  Всього:    

 

ШКАЛА ОЦІНЮВАННЯ


Дата добавления: 2015-12-20; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!