Всі кромки і опуклі частини виливних каналів необхідно округляти, так як кути і різкі переходи викликають звуження струменя металу і засмоктування газів.



Відповідальні частини виливки по можливості не слід розташовувати над живильником. Конструкція і розміри шлакоуловлювача повинна забезпечувати відділення від металу, шлаку і газу. Рекомендується збільшувати висоту шлакоуловлювача у напрямку до живильника.

Для попередження утворення раковин від предметів, що встановлюються в порожнину форми (холодильників, арматури і т. д.), їх поверхню слід очищати від іржі, масла та інших газоутворюючих речовин. Товщина повинна бути мінімальною, оскільки надлишок олова може привести до утворення пористості. Попередньо очищені холодильники слід покривати малогазоутворним вогнетривким матеріалом (фарбою, піском). Не рекомендується багаторазове використання одних і тих же холодильників. Час до заливки форм, особливо сирих, до встановлених холодильниками повинно бути мінімальним, так як на холодильниках конденсується волога. Не можна допускати виходу на робочу поверхню форм гачків, дерев'яних солдатиків і частинок скрапу, що потрапили в суміш. Оборотну суміш, що входить до складу облицювальної, слід піддавати магнітної сепарації. Шар прокладки глини по роз'єму форм і знакам стрижнів повинен бути мінімальним. У багатьох випадках прокладочну глину частково або повністю можна замінювати менш газоутворюючими вогнетривкими матеріалами - азбестовими листами або шнуром, формувальної сумішшю, сухим піском і ін. Перед перекриттям форм, особливо для великих виливків, слід ретельно видаляти з порожнини форми всі сторонні предмети, прокладочний папір, шматки глини, суміші і т. д.

Для запобігання утворення раковин від газів, що містяться в рідкому металі, слід знижувати газонасиченості вихідних шихтових матеріалів, правильно вести плавку, обробку металу перед заливкою у форми і розливання.

З метою зменшення газонасиченості металу слід уникати застосування іржавого брухту, так як 1% іржі в шихті вносить 2,5 мл водню на 1 т рідкої сталі. Зі збільшенням терміну зберігання іржавого брухту вміст газів в ньому зростає. Для відповідальних плавок чавуну не рекомендується використовувати ливарного чавуну, що має пористий злам. Такий чавун містить багато газів. Феросплави і катодний нікель рекомендується перед введенням в піч попередньо висушувати. В період доведення стали пісок, вапно, плавиковий шпат, кокс і тому подібні матеріали необхідно застосовувати тільки висушені.

У процесі плавки відбувається інтенсивний обмін газами між металом, шлаком і атмосферою печі. В результаті газонасиченості сплаву може змінитися. Для зменшення газонасиченості стали, процес кипіння його слід проводити більш інтенсивно, щоб утворювані бульбашки СО при спливанняі захоплювали за собою розчинений в металі водень.

Недопустима надмірно тривала витримка сталі в ковші перед заливанням, так як навіть розкислення сталь швидко збагачується газами, особливо в недостатньо просушених ковшах і при вологому повітрі.

Насичення металу газом відбувається і у вологому, піщано-глиннястій ливарній формі. Гази, що виділяються в ливарній формі, містять 50-60% водню, який розчиняється в металі, збільшуючи небезпеку утворення газових дефектів від розчинених газів. З метою зменшення поглинання газів з форми необхідно знижувати газоутворюючу здатність формувальних сумішей. Для запобігання окислення сталі в формі слід створювати відбудовну атмосферу.

Гази, що залишилися в металі в розчиненому стані, раковин не утворюють. При швидкому затвердінні виливки з металу виділяються менше розчинених газів, в результаті знижується ймовірність утворення газових раковин. Для зменшення газонасиченості металів успішно застосовується вакуумне литво, при якій над дзеркалом металу створюється знижений тиск, або плавка в середовищі інертних газів Для зменшення газонасиченості сплавів, особливо спеціальних сталей, успішно застосовують вакуумування в ковші і розливання під вакуумом. Кількість розчиненого водню при цьому зменшується в 1,3 - 2,5 рази в порівнянні із звичайними способами лиття. Газонасиченості металу зменшується також при продувці його в печі або ковші азотом та інертними газами, ультразвукової обробки, віброобробки і т. д.

Використана література:

1. http://www.metalurgu.ru/content/view/69/190/


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 10; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!