Пересування по воді, долання водних перешкод



Водні перешкоди

 

Під час мандрів часто доводиться стикатися з різними водними перешкодами і долати їх. До таких перешкод належать струмки, малі і великі ріки, озера, болота, пороги, водоспади, льодовики. Кожна водойма - це своя специфіка, свої прийоми форсування і подолання. Торкнемося коротко кожного типу водойм.

Струмки. Зазвичай не дуже глибокі, не широкі, але в них, як правило, дуже холодна і швидка проточна вода. Тому, кращий спосіб перебратися через струмок - це знайти дерево, що впало поперек і зв'язує обидва береги. Тим більше, що такі струмки і потоки найчастіше зустрічаються в передгір'ях і лісах, так що дерева, в тому числі і завалені, там не дивина. Другий спосіб - перебігти струмок на перекаті, по валунах. Але врахуйте, камені можуть бути слизькими! Також можна переходити струмки і малі гірські річки вброд - на мілководних ділянках. Якщо ви не один - бурхливі гірські потоки краще долати в зв'язці, з'єднавшись з напарником довгим мотузком.

 

У середніх і великих річках також варто пошукати брод. Якщо броду поблизу немає - доведеться перепливати. Якщо особливої ручної поклажі у вас немає - не треба морочитися з будівництвом плота, тому що. більшість річок не такі вже й широкі і їх можна перетнути вплав. Лише треба підібрати ділянку вужче, але в той же час зі спокійним плином, без вирів, корчів тощо. По цьому, краще вибирати місце для переправи з крутого берега, так краще розпізнати характер річки. До того ж, під кручею - найбільша глибина. Подолавши глибоку і стремнини ділянку, буде простіше дістатися до низького берега, де значно менші глибини.

Озера бувають різні. Маленькі і середні простіше обійти. Великі можна перетинати вплав. А от щоб перетинати особливо великі озера - краще побудувати плот або скористатися будь-яким іншим плавзасобом.

Перетинати болота - справа дуже небезпечна. Якщо є можливість болото обійти - обійдіть! І лише в крайньому випадку йдіть через болото. Треба мати довгу рівну жердину, щоб промацувати дно перед собою. Хороша техніка перестрибування по купинах. Запам'ятайте! Де на болоті ростуть дерева, чагарники - там, як правило, є тверде підгрунтя.

 

Також слід на болотах використовувати цікавий прийом - зробити щось на подобі лиж або снігоступів. Мета зрозуміла - розподілити навантаження тіла на площу в п'ять-шість разів більшу, ніж просто площа підошв взуття. Так значно складніше провалитися в трясовину. Такі болотні лижі робляться з вербових прутів, благо верби на болотах повно. Робиться овальне кільце з товстого прута. Площа овалу заплітається тоншою лозою. Отримані конструкції надягають на ноги. Кріплення до штатного взуття можна зробити з тієї ж тонкою лози або мотузок.

 

 


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 25; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!