Загальні методичні рекомендації



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім.. І. І. МЕЧНИКОВА

ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИЙ ФАКУЛЬТЕТ

КАФЕДРА КОНСТИТУЦІЙНОГО ПРАВА ТА ПРАВОСУДДЯ

М. О. Бідюк

АДВОКАТУРА В УКРАЇНІ

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК

Для студентів юридичних спеціальностей

Денної та заочної форм навчання

М. Одеса

Рекомендовано рішенням кафедри конституційного права та правосуддя

Економіко-правового факультету ОНУ ім.. І. І. Мечникова

Протокол № 1 від 30.08.2013 р.

Та рішенням Вченої Ради економіко-правового факультету ОНУ

ім. І. І. Мечникова

Протокол № 1 від 30.08.2013 р.

Учбово-методичні рекомендації та робоча програма з дисципліни «Адвокатура в Україні» для студентів денної та заочної форми навчання зі спеціальності «Правознавство».

Автор: ст. викладач кафедри конституційного права та правосуддя ОНУ Бідюк М. О.

 

 

Відповідальний за випуск: зав. кафедрою конституційного права та правосуддя ОНУ доцент, доктор юридичних наук Корчевна Л. О.

 

 

ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

У процесі реформування українського суспільства надзвичайно важливе місце посідає реформа правової системи.

Потреба в їі прискоренні стала вкрай актуальною після вступу України до Ради Європи, з яким пов'язане прийняття державою ряду зобов'язань, в тому числі у правовій сфері.

Розбудова правової Держави с неможливою без створення гарантії для захисту прав людини, без забезпечення механізму функціонування такого специфічного демократичного інституту, яким є адвокатура.

Важливим кроком для підвищення ролі адвоката у суспільстві є прийняття Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 05.07.2012 року. Адвокатура має відіграти особливу роль у формуванні демократичної, соціальної, правової держави, що керується конституційними принципами й захищає права та свободи людини й громадянина. Саме це й зумовлює необхідність як найшвидщого завершення ставлення української адвокатури.

Необхідною умовою успішної практичної діяльності юриста є чітке уявлення про систему, завдання, організацію та діяльність української адвокатури як недержавного правозахисного інституту.

Юристу необхідно вміти використовувати державні інституції, створені для захисту прав та інтересів учасників суспільного життя, що охороняється Конституцією та законами. Таким чином, курс «Адвокатура України» є складовою юридичної освіти. Предметом курсу є основи організації та діяльності адвокатури в Україні.

3 урахуванням права кожної людини на правову допомогу в ст. 59 Конституції України передбачено, що для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішенні справ у судах та інших державних органах в Україні діє адвокатура. Тому метою даного курсу є опанування студентами знань з організації та діяльності адвокатури, вміння орієнтуватися у законодавстві під час захисту прав та законних інтересів та складання процесуальних документів, що використовуються адвокатом під час здійснення професійних обов’язків, детальний аналіз Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Вивчення цього курсу створює умови для формування наукового уявлення про систему адвокатури в Україні і закладає підґрунтя для здійснення практичної діяльності як юриста-правозахисника.

Для досягнення цієї мети ставляться певні завдання: викладач повинен професійно читати лекції, проводити практичні заняття, виносити на розгляд студентів актуальні та дискусійні питання щодо діяльності адвокатури, студенти ж повинні плідно готуватися та брати активну участь при роботі на практичних заняттях, писати реферати та курсові роботи, брати участь у наукових студентських конференціях. Програмою курсу також передбачається самостійна підготовка студентів.

Міждисциплінарні зв'язки. Курс «Адвокатура України» посідає

самостійне місце в системі інших навчальних дисциплін і виступає складовою частиною системи права України. Курс «Адвокатура України» тісно пов’язан з такими дисциплінами як «Історія держави та права України», «Теорія держави та права», «Кримінальне право» та «Кримінальний процес», «Цивільне право» та «Цивільний процес», «Господарське право» та «Господарський процес», «Виконавче провадження», «Прокурорський нагляд» та іншими. Як одні, так і інші процесуальні права регулюють суспільні відносини, які виникають у сфері здійснення правосуддя, побудовані на одних і тих же принципах, мають одну конституційну основу.

Підсумковий контроль здійснюється у формі заліку з метою з'ясування ступеню опанування студентами теоретичного і нормативного матеріалу з навчальної дисципліни та в будь-якому випадку залежить від участі у практичних заняттях.

Всі питання, що виносяться на залік, мають безпосереднє професійне спрямування, оскільки їх вирішення вимагає від студентів не розрізнених знань окремих тем (розділів) програми навчальної дисципліни, а їх інтегрованого застосування, здатності до комплексного аналізу спірних (проблемних) питань, уміння свідомо оперувати теоретичним матеріалом, використовуючи діюче законодавство для вирішення поставлених завдань.

З питань навчальної дисципліни студенти можуть звертатися до викладача під час занять або у спеціально відведений час на кафедрі конституційного права та правосуддя.

Структура та учбово-тематичний план курсу «Адвокатура в Україні»

 

    Денне відділення Заочне відділення
  Назва теми                    
Тема 1 Історія становлення адвокатури     -     - -  
Тема 2 Понятrя та сутність інституту адвокатури в       -        
  в Україні                
Тема 3 Організація діяльності адвокатури в       -        
  Україні                
Тема 4 Етичні основи діяльності адвоката     -          
Тема 5 Адвокат у кримінальному судочинстві       -        
Тема 6 Адвокат у цивільному судочинстві         -   - -  
Тема 7 Адвокат у адміністративному судочинстві     -       -  
Тема 8 Адвокат у господарському судочинстві     -       -  
Тема 9 Інститут адвокатури в заруб. країнах     -       .  
  niдприємшщької діяльності                
                   
  Усього:                

 

 

МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СЕМІНАРСЬКИХ,


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 12; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!