Старший викладач кафедри



кримінально-правових дисциплін,

Кандидат юридичних наук О. В. Кубарєва


МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІя внутрішніх справ

Навчально-науковий інститут Права та психології

 

Кафедра кримінально-правових дисциплін

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник кафедри

кримінально-правових дисциплін, доктор юридичних наук, доцент

В. Я. Горбачевський

«___» ___________ 2013 р.

 

 

ПЛАНИ

проведення семінарських занять з навчальної дисципліни «Адвокатура України»

 

 

Київ – 2013


ТЕМА № 1. Предмет, система і нормативно-правові джерела курсу «Адвокатура України»

Навчальна мета: домогтися обізнаності студентів у теоретичних питаннях, що передбачаються програмою навчальної дисципліни, слугувати подальшому міцному засвоєнню знань, формуванню практичних умінь і навичок.

Виховна мета: сприяти формуванню наукового світогляду, моральних, естетичних та інших якостей особистості, вихованню колективу в дусі поваги до закону і необхідного суворого виконання його положень.

Розвивальна мета: розвивати інтелектуальні здібності, мовлення, пам’ять, увагу, уяву, мислення, спостережливість, активність, творчість, самостійність студентів, прищеплювати їм раціональні способи пізнавальної діяльності.

Обсяг навчального часу: 2 год.

Навчальне обладнання, ТЗН: мультимедійний проектор, комп’ютер.

Наочні засоби: електронні документи з наочними засобами навчання, копії кримінально-процесуальних та інших документів.

 

Міжпредметні та міждисциплінарні зв’язки:

Забезпечуючі дисципліни: теорія держави та права; судові та правоохоронні органи України; цивільне право; господарське право; кримінальне право.

Забезпечувані дисципліни: теорія судових доказів; кримінальний процес; цивільний процес; господарський процес, адміністративний процес, кримінально-виконавче право.

 

Навчальні питання:

1. Поняття адвокатської діяльності, її сутність.

2. Предмет, система і нормативно-правові джерела курсу «Адвокатура України».

3. Еволюція суспільних відносин як засада виникнення та існування адвокатури. Адвокатура Греції та Риму.

4. Адвокатура у період судової реформи 1864р.

5. Розвиток адвокатури в радянський період.

6. Розвиток демократичних засад організації адвокатури України.

 

Література: 1, 2, 3, 4, 6, 18, 19, 21, 28, 31, 33, 38, 56, 58, 61, 64, 67, 69, 70.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1. Привітання (2 хв)

2. Перевірка наявності студентів на занятті (3 хв)

3. Визначення теми семінарського заняття та основних питань, які виносяться на його розгляд (5 хв)

4. Розгляд основних питань (20 хв)

1. Поняття адвокатської діяльності, її сутність

2. Предмет, система і нормативно-правові джерела курсу «Адвокатура України».

3. Еволюція суспільних відносин як засада виникнення та існування адвокатури. Адвокатура Греції та Риму.

4. Адвокатура у період судової реформи 1864 р.

5. Розвиток адвокатури в радянський період.

6. Розвиток демократичних засад організації адвокатури України.

5. Опрацювання додаткових питань теми (реферати, доповіді) (10 хв)

1. Адвокатура її місце і роль в сучасному суспільстві.

2. Організація адвокатури за Литовськими статутами.

3. Впорядкування адвокатської професії у «Правах, по которым судится малороссийский народ».

6. Завдання для самостійного вивчення (30 хв)

1. Охарактеризуйте організацію діяльності адвокатури у період судової реформи 1864 р.

2. Визначте особливості розвитку адвокатури в радянський період.

3. З’ясуйте, в чому полягає розвиток демократичних засад організації адвокатури України.

4. Назвіть нормативні документи, що становлять правову основу діяльності адвокатури в Україні.

5. Які Вам відомі міжнародно-правові документи, що стосуються здійснення адвокатської діяльності в Україні

 

7. Короткий підсумок опрацьованого матеріалу (5 хв)

8. Оголошення отриманих оцінок (5 хв)


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 17; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!