Шановний Юрій Олегович!

У складний для країни час, коли ми переживаємо важку економічну кризу, нехтувати наявними у нас ресурсами, неефективно використовувати надзвичайний природний потенціал і фактично знищувати пам’ятки історико-культурної спадщини національного значення є злочином перед державою.

І для нашого регіону, це в першу чергу стосується території Холодного яру, яка займає перше місце в Україні за кількістю історико-культурних, археологічних і природних пам’яток.

Вирішенню питань збереження унікальних комплексів, а також можливості розвитку депресивних населених пунктів у межах Холодноярського масиву (Чигиринський, Кам‘янський райони) та Черкаської області загалом, сприятиме створення у Холодному Яру Національного природного парку.

Згідно із Законом України про природно-заповідний фонд, Національні природні парки є природоохоронними, рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами загальнодержавного значення, що створюються з метою збереження, відтворення і ефективного використання природних комплексів та об'єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу, історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність.

Зокрема завданням даної установи є не лише збереження природних та історико-культурних об’єктів, а й забезпечення умов для розвитку туризму. Це, у свою чергу, дасть поштовх до економічного розвитку регіону.

Адже сьогодні кількість туристів постійно збільшується, а механізмів розвитку туристичної інфраструктури без шкоди для існування і розвитку природних систем та історико-культурної спадщини не існує!!!

Тільки створення Національного природного парку (не статус заповідника, а саме Парку) дозволить максимально ефективно і економічно доцільно залучити природоресерсний потенціал лісового урочища «Холодний Яр» у оздоровчих та туристичних цілях.

Головною перешкодою на шляху до створення природного парку є наявність великої кількості землекористувачів та орендаторів, господарська діяльність яких практично виключає врахування рівня історико-культурного та природоохоронного значення даної території.

Неодноразові спроби спілкування з сільськими радами Лубенської, Жаботинської, Грушківської, Мельниківської, Головківської) та лісництвами на території Холодного Яру (Грушківським та Креселецьким Камя’нського району) викликали потужний супротив. Адже створення Парку вимагатиме прозорості у діяльності та унеможливить самовільно управляти лісовими масивами.

Проте, таке неприйняття пояснюється ще й не розумінням, що таке «Національний природній парк», які його функції, переваги та можливості для розвитку наближених населених пунктів.

Створення НПП можливе двома шляхами: отримання погодження землекористувачів і землевласників майбутньої заповідної території із подальшим оголошенням її національним природним парком (у зв’язку із недостатньою обізнаністю, часто пов’язаний із незгодою частини громад) та вольове рішення Президента України.

Зважаючи на Вашу активну прогресивну позицію, а також розуміння необхідності економічного врегулювання туристичного сектору, Просимо Вас посприяти у вирішенні питання створення на території Холодноярського лісового масиву Національного природного парку. А саме: отримання погодження землевласників та землекористувачів заповіданої території, підготовка наукового обґрунтування, забезпечення розробки проекту створення природоохоронної території та отримання рішення про створення НПП «Холодний Яр».

Готові надати усі необхідні роз’яснювальні матеріали, пропозиції та обґрунтування.

Сподіваємось на підтримку і плідну співпрацю!

 

З повагою,

Галушко Ольга

Член ЧМГО «Вільний простір»

097 775 97 38

 


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 12; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!