Принципова схема автоматизації роботи насосної установки і опис принципу її дії



 

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
  ОН-5213.03.08.ПЗ  
Апаратура автоматизації включає такі елементи:

1. Пускачі для автоматичного керування приводом засувок.

2. Пускачі для автоматичного включення заливного насоса, якщо для початку роботи основного насоса його заливання передбачене від заливного насоса.

3. Реле продуктивності - являє собою реле типу "прапорець". Реле двопозиційне, при досягненні заданої швидкості потоку прапорець обертається і вказує на факт досягнення необхідної продуктивності. Регулювання рівня спрацьовування реле досягається спеціальним гвинтом керування з робочою пружиною.

4. Реле тиску - являє собою двопозиційне мембранне реле. При досягненні потоком заданого тиску, мембрана прогинаючи викликає замикання контактів, що свідчить про робочий режим насоса.

5. Електродні датчики рівня води являють собою свинцевий диск зі склянкою, на який нагвинчується кабельний відвід. Датчик підвішений у водозбірник. При досягненні рівня датчика вода контактує зі свинцевим диском, що забезпечує замикання введених у датчик провідників. Для автоматизації використовуються датчики верхнього і нижнього рівнів.

6. Реле верхнього і нижнього рівня води у водозбірнику. Якщо йдеться про заповнення резервуару для подальшої роботи підприємства, то система автоматики повинна відключати насосну установку, коли спрацьовує реле верхнього рівня, і відповідно включати насосну установку, коли рівень води в резервуарі зменшується до нижнього рівня.

Можуть використовуватися датчики рівня з іншим принципом дії при тій же функціональній дії.

Контроль рівня рідини може виконуватися як у прийомному водозбірнику (де знаходиться насос), так і у водозбірнику наприкінці нагнітального трубопроводу. В останньому випадку при використанні електродних датчиків необхідно використовувати додаткові жили до блоку автоматизації роботи насосів, що при значній довжині нагнітального трубопроводу не забезпечує надійного рівня функціонування. У такому випадку можливі радіо- і телемеханічні способи передачі інформації від електродних датчиків.

Підключення і відключення насоса пов’язано з відповідним вмиканням і вимиканням високовольтного вимикача, що живить двигун насоса.

В схемі управління високовольтним вимикача, що живиться від мережі 100В, передбачені:блоківка від вмикання насоса «насухо», ручне та автоматичне керування насосом, контроль положення високовольтного вимикача.

Вмикання високовольтного вимикача відбувається за рахунок підключення двигуна моторно-пружинного привода.

Відключення відбувається за рахунок дії пружин моторно-пружинного привода, які приводяться у дію соленоїдом відключення приводу.

Наявність води у насосі контролюється датчиком рівня заливки, який керує необхідністю попереднього включення заливного насоса.

Принцип дії схеми: в разі ручного включення натискається кнопка «Пуск», спрацьовує реле Л1, замикаються контакти Л1.1, Л1.2 та Л1.3. Після замикання Л1.2 в ланцюзі КМ1, контактора заливного насоса, включається заливний насос. При достатньому рівні води спрацьовує ДУЗ, розмикаючи свої контакти в ланцюзі КМ1 й замикаючи в ланцюзі двигуна приводу високовольтного вимикача основного насоса, спрацьовує привід ВВ. При включенні ВВ контакти БКО й БКВ змінюють своє положення на протилежне. Схема управління включенням обезструмлюється.

 

При відключенні натискається кнопка «Стоп», спрацьовує реле Л2, БКВ замкнений, замикаються контакти Л2.1 та Л2.2, спрацьовує соленоїд вимкнення приводу ВВ насоса, ВВ відключається, насос упиняється, схема обезструмлюється.

При автоматичному управлінні функції кнопок «Пуск» та «Стоп» виконуют контакти реле KV1 та KV2, якими керують датчики рівня SQ1 та SQ2.

Схема автоматизації представлена на Рис.12.1

 

 

Змн.З
Арк.А
№ докум.№
ПідписПі
Дата
Арк.А
 
 
~220В
Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 


 

 

Рис.12.1 Принципова схема автоматизації насосної установки

Для контролю рівня води у наведеній насосній насосній установці використовуються датчики рівня води поплавкового типу, схема роботи яких наведена на рис.12.2.

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 


Рис.12.2 - Датчики рівня води поплавкового типу

1-нерухомий струмоведучий контакт;

2- рухомий струмоведучий контакт;

3-поплавок.

 

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 
13 TЕХНІКО - ЕКОНОМІЧНІ ПОКАЗНИКИ НАСОСНОЇ СТАНЦІЇ

Робота насосної установки на підприємстві тією чи іншою мірою визначається технологічним режимом роботи. Однак за допомогою деяких заходів можливо забезпечити не включення насосних установок протягом часу максимуму навантаження енергосистеми. До таких заходів належить заміна poзмipiв водозбірника i забезпечення його повного заповнення до початку періоду максимуму навантаження енергосистеми (повна відсутність води в водозбірнику при його послідуючому заповненні).

Ємність водозбірника в цьому випадку визначається виходячи з графіка водоспоживання з обліком на включення нacociв протягом nepioдy максимуму.

Система автоматизації водопостачання повинна мати годинний механізм i забезпечити такий режим роботи насосів, щоб до початку максимуму навантаження енергосистеми водозбірник був наповнений цілком.

Економічна ефективність зазначеного способу визначається порівнянням, з одного боку, зменшення оплати за заявлену потужність i, з іншого боку, додатковими витратами на збільшення poзмipiв водозбірника.

До техніко-економічних показників насосної станції відноситься:

- втрата електричної енергії на подачу одиниці об’єму води;

- вартість на подачу одиниці об’єму води.

Для кожного періоду й вcix сезонів установлюються наступні тарифні коефіцієнти й тривалість періодів:

-трьохзонні тарифи: нічний період - 0,25; напівпіковий - 1,02; піковий -1,8. Тривалість періодів часу: нічний - 7 годин; напівпіковий - 11 годин; піковий -6 годин.

Відповідно до листа НЭК "Укрэнерго" вiд 08.11.06. № 024/6573 для розрахунків споживачів по тарифах на електричну енергію, диференційованими по періодах часу, на розрахунковий місяць установлюються наступні межі тарифних зон:

- пікова зона 8.00 - 10.00; 18.00 - 22.00;

- напівпікова зона 6.00 - 8.00; 10.00 - 18.00; 22.00 - 23.00;

- нічна зона 23.00-6.00.

Витрата електричної енергії за рік визначається за формулою:

Змн.
Арк.
№ докум.
Підпис
Дата
Арк.
 
 

де T1, T2, T3–час, у який використовується певний тариф:

T1– піковий час; Т2–напівпіковий час; Т3–час спаду навантаження.

Tl = 4 год; Т2 = 6 год; Т3 = 4 год,

Т – кількість днів у році, у які працює станція, Т = 350 днів,

Рф- фактична потужність двигуна насосної установки, кВт,

Рф = 875,9 кВт;

t – тариф у відповідний час, грн.

-к.к.д. двигуна, -к.к.д. мережі 0,95

Вартість подачі 1 м3 води:

 

де V об’єм водозбірника, V=700 м3/год;

t – час роботи насосної установки, t= 14 год/добу;

Т – кількість робочих днів у рік, Т= 350 днів/рік.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 25; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!