Конституційно-правовий статус народного депутата України



Завдання № 1

Виборці одного із одномандатних виборчих округів висловили народному депутату України, обраному у їхньому виборчому окрузі, своє прохання щодо капітального ремонту дороги районного значення, що сполучає низку населених пунктів із районним центром. Таке прохання було озвучене у вигляді своєрідного «наказу виборців». Народний депутат відповів, що з моменту складення ним присяги він вже не є представником свого виборчого округу, а представником народу України, тому навряд чи виконає це прохання. Дайте характеристику правовідносинам між народним депутатом України та виборцями виборчого округу, у якому він обирався. Чи існує інститут наказу виборців за чинним законодавством України. Чиїм представником вважається народний депутат України? Якому виду представницького мандату притаманний такий вид правового зв'язку між виборцями та представником?

Завдання 2.

Виборці одного із одномандатних виборчих округів вирішили позбавити народного депутата України, обраного у їхньому окрузі, депутатського мандата у зв'язку із невиконанням передвиборних обіцянок. Чи існує юридичний механізм позбавлення народного депутата депутатського мандата? Які правові підстави передбачає для цього конституційне законодавство? Чи зможуть виборці, відповідно до чинного законодавства, здійснити своє бажання? Яке ваше ставлення до інституту відкликання депутата?

Завдання 3.

Заробітна плата народного депутата, з доплатами та надбавками, складає орієнтовно 14 000 грн. Обрахуйте розмір та строк виплати матеріальної допомоги, яку виплачуватиме Верховна Рада України колишньому народному депутату безпосередньо після закінчення строку його повноважень: а) за загальним правилом на період його працевлаштування; б) в разі навчання чи перекваліфікації; в) в разі неможливості працевлаштування після зазначеного строку.

 

 


Дата добавления: 2016-01-06; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!