Вимоги до змісту контрольної роботи



Загальні вказівки

Навчальним планом спеціальності, передбачається написання контрольної роботи з дисципліни. Цей вид письмової роботи виконується по темах. Перелік тем розробляється викладачем.

Контрольна робота – самостійна праця студента, яка сприяє поглибленому вивчанню пройденого матеріалу.

Ціль виконання роботи:

- одержати спеціальні знання по обраній темі;

Основні завдання виконуваної роботи:

1) закріплення отриманих раніше теоретичних знань;

2) вироблення навичок самостійної роботи;

3) з'ясування підготовленості студента до майбутньої практичної роботи;

Увесь процес написання контрольної роботи можна умовно розділити на наступні етапи:

а) вибір теми й складання попереднього плану роботи;

б) збір наукової інформації, вивчення літератури;

в) аналіз складових частин проблеми, виклад теми;

г) обробка матеріалу в цілому.

Теми контрольних робіт надаються викладачем студенту.

Підготовку контрольної роботи слід починати з повторення відповідного розділу підручника, навчальних посібників по даній темі й конспектів лекцій прочитаних раніше. Приступати до виконання роботи без вивчення основних положень і понять науки, не випливає, тому що в цьому випадку студент, як правило, погано орієнтується в матеріалі, не може відмежувати суміжні питання й зосередити увагу на основних, першорядних проблемах розглянутої теми.

Після вибору теми необхідно уважно вивчити методичні рекомендації з підготовки контрольної роботи, скласти план роботи, який повинен включати основні питання, що охоплюють у цілому всю тему, що проробляється.

Вимоги до змісту контрольної роботи

У змісті контрольної роботи необхідно показати знання рекомендованої літератури по даній темі, але при цьому слід правильно користуватися першоджерелами, уникати надмірного цитування. При використанні цитат необхідно вказувати точні посилання на використовуване джерело: вказівка автора (авторів), назва роботи, місце й рік видання, сторінки.

У процесі роботи над першоджерелами доцільно робити записи, виписки абзаців, цитат, що ставляться до вибраної теми. При вивченні спеціальної юридичної літератури (монографій, статей, рецензій і т.д.) важливо звернути увагу на різні точки зору авторів по досліджуваному питанню.

Крім рекомендованої спеціальної літератури, можна використовувати будь-яку додаткову літературу, яка необхідна для розкриття теми контрольної роботи. Якщо в період написання контрольної роботи були прийняті нові нормативно-правові акти, що ставляться до теми, що викладається, їх необхідно вивчити й використовувати при її виконанні.

Наприкінці контрольної роботи приводиться повний бібліографічний перелік використаних нормативно-правових актів і спеціальної літератури. Даний список умовно можна підрозділити на наступні частини:

1. Нормативно-правові акти (даються по їхній юридичній чинності).

2. Підручники, навчальні посібники.

3. Монографії, навчальні, учбово-практичні посібники.

4. Періодична преса.

Першоджерела 2,3,4 даються за алфавітом.

Оформлення бібліографічних посилань здійснюється в наступному порядку:

1. Прізвище й ініціали автора (колектив авторів) у називному відмінку. При наявності трьох і більш авторів допускається вказувати прізвища й ініціали перших двох і додати «і ін.». Якщо книга написана авторським колективом, то посилання робиться на назву книги і її редактори. Прізвище й ініціали редактори поміщав після назви книги.

2. Повна назва першоджерела в називному відмінку.

3. Місце видання.

4. Рік видання.

5. Загальна кількість сторінок у роботі.

Посилання на журнальну або газетну статтю повинні містити крім зазначених вище даних, відомості про назву журналу або газети.

При використанні цитат, ідей, проблем, запозичених в окремих авторів, статистичних даних необхідно правильно й точно робити внутрішні текстові посилання на першоджерело.

Посилання на використовувані першоджерела можна робити наприкінці кожної сторінки, або наприкінці всієї роботи, нумерація може починатися на кожній сторінці.

Структурно контрольна робота полягає тільки з декількох питань (3-6), без глав. Вона обов'язково повинна містити теорію й практику розглянутої теми.

 

 


Дата добавления: 2016-01-06; просмотров: 13; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!