VII. Організація і проведення конкурсу



7.1. Приймальні комісія ЖДУ допускає до участі у конкурсному відборі для вступу на навчання вступників на основі повної загальної середньої освіти, які подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання (або їх копії) з відповідних загальноосвітніх предметів, визначених Переліком конкурсних предметів сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, вступних екзаменів, творчих конкурсів (додаток 2). Для здобуття ступеня бакалавра – не нижче 100 балів. Обов'язковим конкурсним предметом є українська мова та література.

7.2. Для конкурсного відбору осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти, конкурсний бал обчислюється шляхом додавання балів сертифіката з конкурсних предметів, бала за конкурс творчих або фізичних здібностей (у разі його проведення), середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту та балів за особливі успіхи та/або за успішне закінчення підготовчих курсів ЖДУ, помножених на вагові коефіцієнти. Бали за особливі успіхи та/або за успішне закінчення підготовчих курсів ЖДУ нараховуються з урахуванням вагових коефіцієнтів. Середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих та вноситься до Єдиної бази. Оцінки з документа про повну загальну середню освіту, які виставлені за 5-бальною шкалою, враховуються таким чином: "3" відповідає "6", "4" відповідає "9", "5" відповідає "12". Внесений до Єдиної бази за 12-бальною шкалою середній бал автоматично переводиться у 200-бальну шкалу за таблицею відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, за значенням 200-бальної шкали, наведеною у додатку 3 до цих Правил.

Бали за особливі успіхи (призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України, перелік секцій яких відповідно до напрямів підготовки при вступі ЖДУ для здобуття ступеня бакалавра наведено в додатку 5 до цих Правил) та/або за успішне закінчення підготовчих курсів ЖДУ, обсяг навчальних годин яких становить не менше 150 аудиторних годин та строк навчання - не менше трьох місяців, для вступу ЖДУ на природничо-математичні та технічні спеціальності.

Призерам IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України:

особам, нагородженим дипломами I ступеня, – 200 балів;

особам, нагородженим дипломами IІ ступеня, – 160 балів;

особам, нагородженим дипломами IІІ ступеня, – 120 балів.

Особам з числа професійно орієнтованої молоді, які в рік вступу успішно закінчили підготовчі курси центру довузівської підготовки ЖДУ, для вступу на основі повної загальної середньої освіти до ЖДУ для навчання на природничо-математичних напрямах підготовки («Хімія», «Біологія», «Екологія», «Середня освіта(математика, фізика, інформатика)) нараховуєтьсядо 5 відсотків конкурсного бала за результатами підсумкової атестації.

При отриманні під час підсумкової атестації на підготовчих курсах довузівської підготовки ЖДУ з предметів, що мають найвищий ваговий коефіцієнт:

за 12 балів нараховується 200 балів;

за 11 балів нараховується 180 балів;

за 10 балів нараховується 160 балів;

за 9 балів нараховується 140 балів;

за 8 балів нараховується 120 балів.

Сума балів за особливі успіхи може становити щонайбільше 5 відсотків від максимально (200 балів) можливого конкурсного бала – 10 балів.

7..3. При вступі на навчання на основі повної загальної середньої освіти подання вступниками сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання є обов'язковим, крім випадків, передбачених розділами VIII, X, XVIII цих Правил.

7.4. Особи, не атестовані з української мови, подають сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти з мови, оцінки з якої виставлені в документі про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень (складають вступний іспит з урахуванням наявності відповідних педагогічних і науково-педагогічних кадрів, які є членами предметних (атестаційних) комісій).

Результат екзамену оцінюється за шкалою від 100 до 200 балів і зараховується замість бала сертифіката з іноземної мови.

7.5. Для осіб, які вступають для здобуття ступеня бакалавра за спеціальністю 014 "Середня освіта" (за предметними спеціалізаціями з польської, російської) та спеціалізаціями спеціальності 035 "Філологія" з цих мов та вивчали їх у загальноосвітніх навчальних закладах, ЖДУ встановлює вступний екзамен з тієї мови, оцінки з якої виставлені в документі про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, або приймає сертифікат з іноземної мови.

Результат екзамену зараховується замість бала сертифіката з іноземної мови.

7.6. Результати вступних екзаменів та творчих конкурсів для вступників, які вступають на основі повної загальної середньої освіти, оцінюються за шкалою від 100 до 200 балів. Норма часу для проведення вступного випробування – до 2-х астрономічних годин.

7.7. Творчі конкурси проводяться у формі комплексного фахового випробування, порядок проведення та вимоги до якого зазначаються у програмах відповідних творчих конкурсів. Результати творчого конкурсу оцінюються сумарно за шкалою від 100 до 200 балів.

Конкурсний бал (КБ) особи, яка претендує на зарахування на ступінь бакалавр на основі повної середньої освіти, формується за формулою

КБ=К112233+0,05*(О+ПК);

де:

П1, П2, П3 - бали предметів ЗНО або творчих конкурсів

К1, К2, К3 – вагові коефіцієнти до кожного предмету ЗНО або творчого конкурсу

О – додаткові бали за перемогу в IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів, призерам III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів - членів Малої академії наук України;

ПК - бал за підготовчі курси;

Сума (О+ПК) ≤ 200 (не може бути більшою 200);

К123 = 1

7.8. Для конкурсного відбору осіб при прийомі на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, ступеня магістра зараховуються бали фахових вступних випробувань - тестів (додаток 2), які проводяться у електронній (комп’ютерне тестування) формі, вступного екзамену з іноземної мови та середнього балу додатка до диплома про вищу освіту на базі якого абітурієнт вступає до ЖДУ.

Конкурсний відбір осіб на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, ступеня магістра здійснюється за їхнім рейтингом. Рейтинг особи, яка бере участь у конкурсному відборі, визначається її конкурсною оцінкою.

Конкурсна оцінка (КО) особи, яка претендує на зарахування для здобуття ступеня магістр чи ОКР спеціаліст, формується за формулою:

КБ = СБ + ВІМ + 2*ВВ;

де:

СБ – середній бал (за 100-бальною шкалою) додатка до диплома ступеня «бакалавр» чи ОКР «спеціаліст» (для осіб, які вступають на навчання для здобуття ступеня магістр на базі ОКР «спеціаліст» - середній бал за сумою всіх оцінок додатків до дипломів ступеня бакалавр чи ОКР «спеціаліст), включно з оцінками державної атестації;

ВІМ – оцінка вступного випробування з іноземної мови (за 200-бальною шкалою);

ВВ – результат фахового вступного випробування (за 200-бальною шкалою) та вноситься до Єдиної бази.

Конкурсний бал (КБ) особи, яка претендує на зарахування для здобуття ступеня магістр чи ОКР спеціаліст на основі ступеня бакалавра чи ОКР «спеціаліст», здобутого за іншою спеціальністю (перехресний вступ), формується за формулою:

КБ = СБ + ВІМ + ВВ+ДВВ;

де:

СБ – середній бал (за 100-бальною шкалою) додатка до диплома ступеня «бакалавр» чи ОКР «спеціаліст» (для осіб, які вступають на навчання для здобуття ступеня магістр на базі ОКР «спеціаліст» - середній бал за сумою всіх оцінок додатків до дипломів ступеня бакалавр чи ОКР «спеціаліст), включно з оцінками державної атестації;

ВІМ – оцінка вступного випробування з іноземної мови (за 200-бальною шкалою);

ВВ – результат фахового вступного випробування (за 200-бальною шкалою) та вноситься до Єдиної бази.

ДВВ – результат додаткового вступного випробування (за 200-бальною шкалою) та вноситься до Єдиної бази.

Перерахунок середнього балу документа про базову чи повну вищу освіту обрахованого за 5-бальною шкалою переводиться за таблицею відповідності у 100-бальну шкалу (додаток 7).

Вступник має право брати участь у конкурсі для вступу за освітньо-кваліфікаційними рівнями спеціаліст та ступенем магістр денної та заочної форми навчання.

Норма часу для проведення вступного випробування – 1,5 астрономічні години. Результати вступних випробувань оцінюються за 200 бальною шкалою від 100 до 200 балів, рекомендованими до зарахування до ЖДУ можуть бути вступники, які набрали не менше 124 балів на кожному вступному випробуванні.

7.9. Для конкурсного відбору осіб при прийомі на навчання за скороченими термінами підготовки бакалавра на базі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста проводиться на денну та заочну форму навчання. Зарахування вступників на базі освітньо-кваліфікаційного рівня “молодший спеціаліст” за скороченим терміном навчання за всіма зазначеними у додатку 7 напрямами проводиться за результатами комплексного фахового випробування (тестування), порядок проведення та вимоги до якого зазначаються у відповідних програмах.

Результати комплексного фахового випробування оцінюються за 200 бальною шкалою від 100 до 200 балів, рекомендованими до зарахування до ЖДУ можуть бути вступники, які на комплексному фаховому вступному випробуванні набрали не менше 100 бали.

Конкурсний відбір осіб на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра на базі здобутого освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста здійснюється за їхнім рейтингом. Рейтинг особи, яка бере участь у конкурсному відборі, визначається її конкурсною оцінкою.

Конкурсна оцінка обчислюється шляхом додавання бала з фахового вступного випробування до середнього бала документа (додатка до документа) про отриманий освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста. При цьому середній бал документа про отриманий освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста обчислюється за 5-бальною з округленням до цілого числа і переводиться у 200-бальну шкалу таким чином: «3» відповідає «143», «4» відповідає «171,5», «5» відповідає «200».


Дата добавления: 2016-01-05; просмотров: 15; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!