Translate into English in oral

Спорт

Із давніх часів українці були вмілими стрільцями з лука, наїзниками і борцями. Наприкінці XIX століття тут поширилися європейські види спорту; найбільш популярними з них стали футбол і боротьба. Відома київська футбольна команда «Динамо» завоювала європейський Кубок володарів кубків двічі, у 1975 і 1985 роках Олег Блохін та Ігор Бєланов були названі кращими футболістами в Європі. Київська команда з гандболу «Спартак», очолювана старшим тренером Ігорем Турчиним, завоювала 13 європейських Кубків чемпіонів. Зінаїда Турчина і Лариса Кардова були кілька разів названі кращими гравцями світових і європейських чемпіонатів.

Українська школа гімнастики визнана в усьому світі. Її представники —Ірина Дерюгіна, Олександра Тимошенко, Оксана Скалдіна та інші — здобули перемоги на світових і європейських першостях. Лариса Латиніна започаткувала найдовшу історію рекордів на Олімпійських іграх: 18 медалей, включаючи дев'ять золотих, п'ять срібних і три бронзові. Валерій Борзов, відомий спринтер, завоював дві золоті, одну срібну і дві бронзові медалі на XX і XXI Олімпійських іграх. Сергій Бубка, восьмиразовий чемпіон світу й олімпійський чемпіон зі стрибків із жердиною, встановив 35 світових рекордів. Його було названо кращим атлетом у світі. Проголосивши свою незалежність, Україна відправила національну команду на Олімпійські ігри 1992 року, де молода фігуристка Оксана Баюл здобула першу золоту медаль для незалежної України. На XXVI Олімпійських іграх в Атланті українські спортсмени виграли дев'ять золотих медалей та ще два десятки срібних і бронзових. Імена переможців стали відомі в усьому світі: абсолютна олімпійська чемпіонка в гімнастиці Лілія Підкопаєва; олімпійська чемпіонка з жіночої художньої гімнастики Катерина Серебрянська; олімпійський чемпіон із греко-римської боротьби В'ячеслав Олійник; олімпійський чемпіон з важкої атлетики Тимур Таймазов; олімпійський чемпіон з боксу Володимир Кличко; олімпійські чемпіони-яхтсмени Євген Браславець та Ігор Матвієнко; олімпійська чемпіонка з легкої атлетики Інесса Кравець та інші. Люди усього світу люблять спорт та ігри.