Порушення статутних правил несення прикордонної служби, Порушення статутних правил несення бойового чергування



1.Порушення статутних правил несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони державного кордону України,- карається триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до двох років або позбавленням волі на строк до трьох років.

2.Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, що спричинило тяжкі наслідки,- карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

1.Основним безпосереднім об'єктом злочину є порядок несення прикордонної служби. Його додатковим факультативним об'єктом можуть бути життя та здоров'я особи, власність тощо.

Бланкетний характер диспозиції передбачає необхідність точного встановлення нормативно-правових актів (а саме статутів), які регулюють охорону державного кордону, несення прикордонної служби, службу прикордонних нарядів.

2.Об'єктивна сторона злочину передбачає дію або бездіяльність у вигляді порушення правил несення прикордонної служби. За конструкцією складу суспільно небезпечні наслідки не є його обов'язковою ознакою.

3.Суб'єктом злочину є військовослужбовець, який входить до складу наряду з охорони державного кордону України. Таким нарядом визнається група озброєних прикордонників, що виконують наказ по охороні державного кордону України.

Початок і кінець перебування в складі такого наряду визначається моментом отримання наказу на охорону державного кордону і доповіддю про повернення з наряду.

У ДПС існують різні види нарядів («Дозор», «Секрет», «Заслін», «Пост спостереження», «Тривожна група», «Розвідувально-пошукова група», «Пост технічного спостереження», «Рухливий прикордонний пост», наряд по сигналізації і зв'язку тощо), у т. ч. спеціальних нарядів на КПП (наряд по перевірці документів, по огляду транспортних засобів та вантажів, по супроводженню транспортних засобів, наряд біля трапа судна, наряд біля шлагбаума, «Дозор» тощо).

Суб'єктом цього злочину може бути військовослужбовець, який входить до будь-якого із нарядів, завданням яких є охорона державного кордону.

4. Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом. Психічне ставлення до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 419) може бути тільки необережним.

5. Кваліфікуючою ознакою злочину є тяжкі наслідки.

Порушення статутних правил несення бойового чергування

1.Порушення статутних правил несення бойового чергування (бойової служби), встановлених для своєчасного виявлення і відбиття раптового нападу на Україну або для захисту та безпеки України,- карається позбавленням волі на строк до трьох років.

2.Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, що спричинило тяжкі наслідки,- карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

3.Діяння, передбачені частинами першою і другою цієї статті, що вчинені в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці,- караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

1. Основним безпосереднім об'єктом злочину є порядок несення бойового чергування. Його додатковим факультативним об'єктом можуть бути життя та здоров'я особи, власність, інші блага. З об'єктивної сторони злочин полягає у діях або бездіяльності - порушенні правил несення бойового чергування (бойової служби). Суспільно небезпечні наслідки не є конструктивною ознакою цього складу злочину.

Порушення правил несення бойового чергування, поєднане з порушенням порядку використання повітряного простору України (здійснення несанкціонованих пусків ракет, стрільби тощо) кваліфікується за сукупністю злочинів, передбачених статтями 282 і 420.

3. Суб'єктом злочину є військовослужбовець (військовозобов'язаний під час проходження зборів), який входить до складу чергових сил бойового чергування, тобто до бойових обслуг, чергових змін пунктів управління, сил і засобів бойового забезпечення та обслуговування.

4. Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом. Психічне ставлення до тяжких наслідків (ч. 2 ст. 419) може бути тільки необережним.

5. Тяжкими наслідками порушення правил бойового чергування (бойової служби), які є кваліфікуючою ознакою злочину, мають визнаватися вторгнення на територію України або в її територіальне море іноземного повітряного чи морського судна, виведення з ладу бойової техніки, що зробило неможливим чи значно ускладнило подальше виконання частиною чи підрозділом бойових завдань, викрадення (угон) повітряних чи морських суден, що належать Україні, тощо.

Особливо кваліфікуючими ознаками злочину є вчинення його в умовах воєнного стану або в бойовій обстановці.

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 12; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!