Примушування до антиконкурентних узгоджених дій



1.Примушування до антиконкурентних узгоджених дій, які заборонені законом про захист економічної конкуренції, шляхом насильства чи заподіяння матеріальної шкоди або погрози застосування насильства чи заподіяння такої шкоди - карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

2.Ті самі дії, вчинені організованою групою або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею,- караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років. (Стаття 228 в редакції Закону № 669-IVвід 03.04.2003 p.).

1.Основним безпосереднім об'єктом цього злочину є відносини чесної економічної конкуренції між суб'єктами господарювання (господарської діяльності). Додатковими обов'язковими об'єктами даного злочину залежно від способу його вчинення є відносини власності, здоров'я або психічна недоторканність особи.

2. Ст. 228 забезпечує кримінально-правову охорону основного об'єкта даного злочину від заподіяння йому шкоди внаслідок вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Антиконкурентними узгодженими діями, зокрема, визнаються узгоджені дії, які стосуються: 1) встановлення цін чи інших умов придбання або реалізації товарів; 2) обмеження виробництва, ринків товарів, техніко-технологічного розвитку, інвестицій або встановлення контролю над ними; 3) розподілу ринків чи джерел постачання за територіальним принципом, асортиментом товарів, обсягом їх реалізації чи придбання, за колом продавців, покупців або споживачів чи за іншими ознаками; 4) спотворення результатів торгів, аукціонів, конкурсів, тендерів; 5) усунення з ринку або обмеження доступу на ринок (чи виходу з ринку) інших суб'єктів господарювання, покупців, продавців; 6) застосування різних умов до рівнозначних угод з різними суб'єктами господарювання, що ставить деяких із них у невигідне становище в конкуренції; 7) укладення угод за умови прийняття іншими суб'єктами господарювання додаткових зобов'язань, які за своїм змістом або згідно з торговими та іншими чесними звичаями в підприємницькій діяльності не стосуються предмета цих угод; 8) суттєвого обмеження конкурентоспроможності інших суб'єктів господарювання на ринку без об'єктивно виправданих на те причин.

Суб'єкт господарювання, який вчинив заборонені законом антиконкурентні узгоджені дії, але раніше за інших учасників цих дій добровільно повідомив про це АК чи його територіальне відділення та надав інформацію, яка має суттєве значення для при­йняття рішення у справі, звільняється від відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, передбаченої антимонопольним законодавством.

2. Об'єктивна сторона злочину полягає у вчиненні передбаченими законом способами дій, спрямованих на примушування певного суб'єкта господарювання до участі в антиконкурентних узгоджених діях.

Способами вчинення злочину, передбаченого ст. 228, є: 1) насильство; 2) заподіяння матеріальної шкоди; 3) погроза насильством чи заподіянням матеріальної шкоди.

3. Суб'єкт злочину загальний.

4. Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом, а також наявністю мети. Нею є залучення певного суб'єкта господарювання до участі у заборонених законом антиконкурентних узгоджених діях.

5. Кваліфікуючими ознаками злочину, передбаченими у ч. 2 ст. 228, є вчинення його: 1) організованою групою; 2) особою, раніше судимою за злочин, вказаний у частинах 1 або 2 ст. 228. Про поняття організованої групи див. ст. 28 і коментар до неї.

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!