Огляд зброї та її підготовка до стрільби.



Огляд зброї, ціль та періодичність

Огляди озброєння командирами підрозділів проводиться з ціллю перевірки і визначення:

1 готовності озброєння для бойового використання;

2 технічному стану озброєння;

3 правильності експлуатації і зберігання;

4 своєчасності і якості підготовки до зберігання;

5 своєчасності і якості ремонту;

6 відповідності наявності озброєння обліковим даним;

7 правильності комплектації;

8 своєчасності і правильності ведення експлуатаційної документації;

9 знань особовим складом будови озброєння і правил експлуатації;

10 своєчасності огляду озброєння підлеглими командирами і усунення недоліків вказаних під час перевірки.

Для перевірки справності зброї, її чистоти, змазки і підготовки її до стрільби проводяться контрольні огляди зброї, приладдя і магазинів.

Порядок контрольного огляду зброї солдатами і сержантами:

При щоденному огляді впевнитись в наявності всіх частин зброї і перевірити чи нема на зовнішніх частинах іржі, бруду, а також вм’ятин, царапин і інших пошкоджень, які можуть викликати порушення нормальної роботи механізмів;

11 чи немає на дерев’яних /пластмасових/ частинах тріщин, відколів;

12 чи надійне кріплення шомпола;

крім того, перевірити стан замазки на видимих без розбирання зброї частинах, наявність ременя.

При огляді зброї перед заступанням в наряд, перед виходом на заняття і в бойових умовах перевірити те саме, що і при щоденному огляді;

13 крім того перевірити справність прицілу і мушки;

14 впевнитись, що в каналі ствола немає посторонніх предметів;

15 перевірити правильність роботи частин і механізмів.

При перевірці справності прицілу і мушки впевнитись, що проріз на гривці прицільної планки немає загинів, хомутик плавно переміщається по прицільній планці і надійно закріплюється у встановленому положенні защіпкою, пружина надійно втримує прицільну планку, мушка не є погнутою і міцно втримується в полозку, риска на полозку співпадає з рискою на основі мушки, целік вільно переміщається при обертанні маховичка і надійно фіксується.

Перевіряється наявність суміші, що світиться на целіку і мушці і надійність фіксації пристрою для стрільби вночі. На зброї з нічними прицілами крім того перевіряється надійність кріплення і працездатність прицілу НСПУ.

При перевірці правильності роботи частин і механізмів потрібно:

16 поставити перевідник на автоматичний вогонь, відвести затворну раму назад до кінця і відпустити її при цьому рама повинна енергійно повернутись в попереднє положення;

знову відвести затворну раму за рукоятку назад натиснути на спусковий гачок і, притримуючи затворну раму рукою, повільно відпустити і при підході затворної рами в крайнє переднє положення повинен бути гучний удар курка по ударнику /клацання/

17 поставити перевідник на одиночний вогонь, натиснути на спусковий гачок, відтягнути затворну раму за рукоятку назад до кінця і, не відпускаючи спускового гачка, відпустити затворну раму і відпустити спусковий гачок, при цьому повинно чути клацання – курок, який вийшов із зчеплення з шепталом одиночного вогню, стає на бойовий взвод, після цього поставити зброю на запобіжник і натиснути на спусковий гачок і хвіст спускового гачка не повинен відходити назад, а курок повинен залишатись на бойовому взводі; зняти зброю з запобіжника і натиснути на спусковий гачок, при цьому повинно чути удар курка по ударнику.

При перестановці перевідника перевірити, чи надійно він утримується у встановлених положеннях.

У зброї із прикладом, що складається, перевірити енергійність дії фіксатора і защіпок приклада, надійність фіксації приклада у відкинутому і складеному положеннях, а також перевірити чи він не хитається.

При огляді зброї підчас чистки перевірити кожну частину і механізм окремо і впевнитись, що на механічних частинах немає кришення металу, вм’ятин, вгнутостей, іржі та бруду, а на дерев’яних /пластмасових/ частинах – тріщин і забитостей.

Особливу увагу слід звернути на стан каналу ствола, газової камери, газової трубки і газового поршня.

При огляді приладдя перевірити наявність і справність всіх предметів приладдя.

Для перевірки шомпола, протирки і йоржика почергово накрутити протирку і йоржик на шомпол і перевірити на око, чи вони не є погнуті, протирка і йоржик повинні міцно триматись на шомполі, а верхня частина протирки – вільно обертатись, йоржик повинен бути чистим, а щетина не повинна випадати.

Пенал не повинен мати тріщин, вм’ятин і погнутостей. Через менший боковий отвір пенала не повинна проходити головка шомпола. Масляниця не повинна мати тріщин і відколів.

Кришка повинна мати прокладку і щільно накручуватись на горловину. З масляниці не повинно витікати мастило.

Викрутка не повинна мати /зрошення/ кришення і вибоїн на лезі і на стінках вирізів. Виколотка не повинна бути погнутою. Обойма і перехідник не повинні мати тріщин, побитостей і вм’ятин. Патрони повинні легко переміщатись в пазах і втримуватись загинами пластинчатої пружини від випадання. Обойма повинна будь-яким кінцем вільно заходити в перехідник і утримуватись в ньому пластинчатою пружиною.

Перехідник повинен вільно надягатись на верхню частину магазина; при цьому загини перехідника повинні заходити і відповідні пази на горловині магазина.

Про всі несправності, виявлені при огляді зброї і приладдя до неї, солдати і сержанти зобов’язані негайно доповідати своєму командиру.

 

Порядок контрольного огляду зброї офіцерами:

Офіцери оглядають зброю в розібраному і зібраному вигляді.

Огляд зброї у зібраному вигляді проводиться у відповідності до сказаного вище. Крім того перевірити:

1/. Подачу патронів в патронник, витягання і відбивання гільз:

спорядити магазин навчальними патронами, приєднати його до зброї і, не натискуючи на защіпку магазина, зусиллям руки спробувати від’єднати – магазин повинен вільно заходити у вікно ствольної коробки і надійно утримуватись защіпкою магазина. Перезарядити зброю кілька раз, при цьому навчальні патрони повинні без затримки досилатись з магазина в патронник і енергійно викидатись із ствольної коробки назовні.

2/. Справність приклада: гвинти затильника повинні бути повністю закручені, шліци гвинтів очищені, при натисканні пальцем на кришку затильника пенал під дією пружини повинен висуватись із гнізда приклада настільки, щоб його можна було вийняти рукою.

3/. Справність магазинів: магазини не повинні мати тріщин, відколів на корпусі і загинах, які можуть затрудняти подачу патронів і виступ стопорної планки повинен надійно утримувати кришку магазина: подавач під дією пружини повинен енергійно вертатись у верхнє положення.

4/. Справність багнета-ножа: багнет-ніж повинен міцно утримуватись на автоматі, вільно зніматись з нього і надійно утримуватись в піхвах. На лезі не повинно бути вибоїн, а на піхвах і рукоятці відколів і тріщин.

5/. Справність сошки у кулемета: сошка не повинна мати погнутостей, ноги повинні міцно фіксуватись в складеному і бойовому положеннях, пружина і пружинна застібка повинні бути справні, основа сошки повинна легко повертатись на стволі.

 

Для огляду зброї в розібраному вигляді провести неповне розбирання або повне розбирання і протерти частини насухо.

При огляді зброї в розібраному вигляді звірити номери на її частинах і старанно оглянути кожну частину і механізм, щоб впевнитись, що на металевих частинах немає кришення, вибоїн, вм’ятин, погнутостей, зірваної різьби, слідів іржі та грязі, на дерев’яних частинах – тріщин і побитостей, а на пластмасових – тріщин і відколів.

1/. При огляді ствола особливу увагу звернути на стан каналу ствола. Канал ствола оглядається з дульної частини. Для цього в ствольну коробку вкладається білий папірець, стволу надають таке положення, щоб світло відбивалось від паперу і освітлювало канал ствола.

Патронник оглядається з казенної частини.

В каналі ствола можуть бути такі недоліки:

18 сітка розпалу у вигляді тонких ліній, що перетинаються, як правило з казенної частини, опісля при стрільбі в місцях сітки розпалу утворюються тріщини і починається викришування хрому у вигляді окремих точок, потім викришеність збільшується і переходить у сколювання хрому: при недостатньо старанній чистці в місцях сколювання хрому може з’явитись іржа;

19 раковини – значні заглиблення в метані, які утворились внаслідок великого числа пострілів із ствола /розпал ствола/ або в результаті тривалої дії іржі у місцях сколювання хрому; ствол в якому утворились раковини і є сколювання хрому, потрібно чистити після стрільби особливо старанно;

20 стирання полів нарізів або заокруглення кутів полів нарізів /особливо на їх лівій грані/, помітне на око;

21 роздування ствола, помітне в каналі ствола у вигляді поперечного темного суцільного кільця /напівкільця/ або виявлене на випуклості металу на зовнішній поверхні ствола; можливість стрільби із такого ствола визначає офіцер, зброя, яка має невелике кільцеве роздуття ствола без випуклості металу ззовні, є придатною для стрільби, якщо вона задовольняє умовам нормального бою.

При огляді ствола ззовні перевірити, чи немає вибоїн на зрізі патрубка газової камери, перевірити дію фіксатора – при натиску пальцем фіксатор повинен легко топитись, а після звільнення виходити зі свого гнізда і займати попереднє положення, заходячи в канал дульного гальмокомпенсатора /полум’ягасника/. При втопленому фіксаторі дульний гальмокомпенсатор повинен викручуватись із ствола без значних зусиль.

2/. При огляді ствольної коробки перевірити: чи не зламаний відбиваючий виступ ствольної коробки, чи немає погнутостей і вибоїн на відгинах, чи не хитається приклад і пістолетна рукоятка, чи працює пружина защіпки магазина.

3/. При огляді затворної рами звернути увагу на кріплення газового поршня, який повинен трохи хитатись.

4/. При огляді затвора звернути увагу на справність ударника і викидача.

Для перевірки справності ударника надати затвору вертикального положення і після цього повернути затвор на 1800-ударник повинен переміщатись в затворі під дією власної ваги. Змістити ударник вперед до кінця – бойок повинен виступати із отвору дна вирізу затвора. Бойок не повинен мати кришенності чи сильного розпалу.

Для перевірки справності викидача відвести його пальцем в сторону і відпустити – викидач під дією пружини повинен енергійно повернутись в попереднє положення. Вставити навчальний патрон під зачіп викидача і спробувати витягнути навчальний патрон вперед – патрон повинен міцно утримуватись зачепом викидача.

Зачіп викидача не повинен мати викришеностей.

5/. При огляді частин зворотного і ударно-пускового механізмів перевірити, чи немає поломок і погнутостей пружин, поломок і тріщин на частинах.

 

Періодичність огляду зброї.

Солдати і сержанти оглядають зброю:

22 щоденно;

23 перед заступанням в наряд, перед виходом на заняття, в бойових умовах – періодично протягом дня і перед виконанням бойового завдання;

24 під час чистки.

Офіцери оглядають зброю періодично в термінах, встановлених Статутом внутрішньої служби, а також перед стрільбою, заступанням в наряд і перед виконанням бойової задачі.

Посадові особи батальйону і роти проводять перевірку озброєння по планах, затверджених командиром батальйону. Командири підрозділів зобов’язані особисто перевіряти наявність, стан і облік озброєння. При цьому командир батальйону зобов’язаний проводити перевірку не рідше одного разу в три місяці, командир роти – не рідше одного разу в місяць, а командир взводу – не рідше одного разу в два тижні.

Командири підрозділів оглядають озброєння в об’ємі вимог, викладених в технічних описах і інструкціях по експлуатації, забезпечуючи постійну готовність озброєння до бойового виконання.

Під час перевірки обов’язковою є присутність особового складу, за яким закріплено озброєння, а також командира підрозділу.

Крім перерахованих вище періодичних оглядів проводяться огляди по потребі: при підготовці озброєння до стрільби або перед виконанням бойового завдання, після стрільби або виконання бойового завдання і при прийнятті і здаванні озброєння.

Планово-профілактичні огляди проводяться не рідше двох разів в рік, як правило, після закінчення переводу озброєння на зимовий і літній періоди експлуатації, або перед проведенням навчань з оголошенням результатів огляду в наказі по частині.

Огляд слід планувати таким чином, щоб огляди вищестоящих командирів по часу не співпадали з оглядом нижчестоящих командирів. Періодичні і планово-профілактичні огляди, як правило, проводяться в парково-господарські дні і в час, встановлений Статутом внутрішньої служби для догляду за озброєнням.

 

ВИСНОВОК: Кожен військовослужбовець, а також командири всіх ступенів зобов’язані своєчасно оглядати закріплену за ними зброю і зброю своїх підрозділів /підлеглих/ з метою перевірки наявності, справності, чистоти і змащення.

 


Дата добавления: 2016-01-04; просмотров: 155; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!