Види адвокатської діяльності



Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» встановлює наступні види адвокатської діяльності:

1) надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави. Із цією метою, наприклад, у адвокатських об’єднаннях здійснюється прийом громадян адвокатами за встановленим графіком. У деяких випадках після консультації клієнт укладає угоду з адвокатом на здійснення захисту обвинувачуваного (підозрюваного) чи представництво у цивільних справах, в державних органах тощо. Адвокати дають поради, консультації, роз’яснення з юридичних питань, складають документи та їх проекти, надають іншу юридичну допомогу підприємствам, установам та організаціям. Така діяльність може здійснюватись ним як шляхом одноразового виконання доручень, так і через укладення з юридичними особами договору на абонентське обслуговування;

2) складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру. Документи, що складають адвокати, можуть бути адресовані суду, прокуратурі, іншим правоохоронним органам, органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування, адміністрації різних установ та організацій тощо;

3) захист прав, свобод і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру або вирішується питання про їх застосування у кримінальному провадженні, особи, стосовно якої розглядається питання про видачу іноземній державі (екстрадицію), а також особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до кримінально­-процесуального законодавства адвокати можуть здійснювати функцію захисту прав, свобод і законних інтересів підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, виправданого, особи, стосовно якої передбачається застосування примусових заходів медичного чи виховного характеру на стадії досудового розслідування, у суді першої, апеляційної, касаційної інстанцій, при перегляді судових рішень у порядку виключного провадження, на стадії виконання судових рішень. Крім того особа, стосовно якої розглядається питання про видачу в іноземну державу, має право мати захисника і побачення з ним за умов, що забезпечують конфіденційність спілкування, на присутність захисника під час допитів.

Згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення, адвокати можуть приймати участь у розгляді справи про адміністративне правопорушення, реалізуючи при цьому функцію захисту прав та законних інтересів особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час розгляду справи. Права та обов”язки адвокатів встановлені у законодавстві;

4) надання правової допомоги свідку у кримінальному провадженні. Відповідно до кримінально-процесуального законодавства свідок має право на обраного за власним бажанням захисника під час допиту чи проведення інших слідчий дій за своєю участю та на іншу правову допомогу в порядку, встановленому кримінально-процесуальним законодавством;

5) представництво інтересів потерпілого під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, прав і обов’язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні. Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення закон надає право на представництво своїх інтересів, в тому числі – з боку професійного адвоката - потерпілому. У кримінальному процесі право отримати правову допомогу поряд з особами, які притягуються до кримінальної відповідальності, мають і інші учасники кримінального провадження – потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач, свідок.

6) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами. Згідно з законом адвокатам надано право представляти інтереси осіб під час розгляду цивільних, господарських, адміністративних справ, а також – у конституційному судочинстві. Адвокати можуть представляти інтереси громадян за цією категорією справ і в інших державних органах - митних органах, органах виконавчої влади, в державній податковій службі, перед фізичними та юридичними особами тощо).

7) представництво інтересів фізичних і юридичних осіб, держави, органів державної влади, органів місцевого самоврядування в іноземних, міжнародних судових органах, якщо інше не встановлено законодавством іноземних держав, статутними документами міжнародних судових органів та інших міжнародних організацій або міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України. Закон вперше, з одного боку, надав адвокатам України право у випадках, передбачених законом, здійснювати свою діяльність за межами території держави, а з другого – наділив адвокатів іноземних держав правом здійснювати свою діяльність в Україні відповідно до умов, вказаних у законі.

8) надання правової допомоги під час виконання та відбування кримінальних покарань. Згідно з кримінально-кинонавчим законодавством засудженому гарантується право на правову допомогу. Для одержання правової допомоги засуджені можуть користуватися послугами як адвокатів, так і інших фахівців у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи.

Перелік видів діяльності адвоката не є вичерпним. Адвокат може здійснювати інші види адвокатської діяльності, не заборонені законом.


Дата добавления: 2015-12-17; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!