З дисципліни Муніципальні землі

Академія муніципального управління

Кафедра менеджменту

Реферат

З дисципліни Муніципальні землі

На тему Державний земельний кадастр»

Виконала:

Ст. Пазунка Х.Л.

група М-34

Перевірив:

Третьяков І.М.

 

 

Київ 2013

 

Земельний кадастр служить інструментом реалізації всіх зазначених державних функцій у сфері раціонального землекористування, оскільки надає достовірні та необхідні відомості органам управління та їх посадовим особам. Отже, земельний кадастр служить, перш за все, публічним інтересам держави про раціональне використання та охорони земельних ресурсів країни. Але як цілком справедливо відзначають дослідники, не можна забути про служіння земельного кадастру також приватним інтересам і цілям власників, землекористувачів, землевласників та орендарів землі. Так, будь-яка юридична і фізична особа, здійснюючи операцію, предметом якої є земельна ділянка і що знаходиться на ньому нерухоме майно, не може її зробити грамотно і з вигодою для себе, не отримавши від органів, які ведуть земельний кадастр, достовірні відомості про кадастрову оцінку даної земельної ділянки, законних правах його власника, сервітути та інших обтяження та особливості правового положення обраного предмета угоди. При виникненні земельних суперечок документи земельного кадастру (ст. 13 Закону) служать судам об'єктивним «порадником» і помічником для винесення правильного рішення по конкретній земельній суперечці. Таким чином, можна підсумувати, що державний земельний кадастр ведеться з метою забезпечення реалізації державної політики ефективного та раціонального використання та управління земельними ресурсами та іншою нерухомістю в інтересах зміцнення національної економіки, підвищення добробуту громадян, забезпечення державних гарантій прав власності та інших речових прав на нерухоме майно, формування повного та достовірного джерела інформації про об'єкти нерухомості, а також на вдосконалення державних послуг, що надаються організаціям і громадянам, органам державної влади та органам місцевого самоврядування.
4. Правове регулювання державного земельного кадастру

Звернімося до розгляду сучасного правового регулювання державного земельного кадастру. Діючі джерела державного земельного кадастру можна класифікувати за їх ієрархії (згідно з їх юридичною силою) наступним чином: 1) по вертикалі: федеральні, суб'єктів Російської Федерації, органів місцевого самоврядування; 2) по горизонталі: Конституція Російської Федерації, конституційні федеральні і федеральні закони, укази Президента Російської Федерації, постанови і розпорядження Уряду Російської Федерації, акти міністерств і відомств Російської Федерації. Конституціязакріплює загальні принципи землекористування; Земельний кодекс РФ (п.1 ст.70) закріплює загальне поняття державного земельного кадастру, відсилаючи до спеціального федерального закону.
Центральним законодавчим актом, спрямованим на правове регулювання державного земельного кадастру - є Федеральний закон від 2 січня 2000 р. N 28-ФЗ "Про державний земельний кадастр" (із змінами від 22 серпня 2004 р., 30 червня 2006 р.) Федеральним законом від 30 червня 2006р. N93-ФЗв Федеральний закон «Про державний земельний кадастр» внесено зміни, які набрали чинності з 1 вересня 2006р. ділянкам (див. Постанова Уряду РФ від 06.09.2000 N 660). Постановою Уряду РФ від 19 серпня 2004 р. N 418 [10] (діє із змінами від 14, 19 березня 2005 р., 11 квітня 2006 р.)

 


Дата добавления: 2016-01-03; просмотров: 9; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!