Поняття про дію пострілу ПГ-15 В, ОГ-15 В при пострілі, в польоті та при зустрічі з перешкодою.



Принцип дії пострілПГ-15 В.

Після подання електричного струму від бортової батареї БМП на ЕКВ-23А (при натисненні на електроспуск гармати) на електрокапсульну втулку у результаті його спрацювання відбувається його спалах ДРП-2. Гази, що утворюються, проходять у гільзу спалахувача і через отвори перфорованої трубки надають вогневий імпульс до стрічкового димного збройного пороху НБЛ – 60.

Під дією розвиваючогося тиску порохових газів обжимається алюмінева кришка, зрізається гетинаксова шайба й граната починає гух по стволу гармати.

Одночасно спалахує 2 трассери. Частина газів через тангенціальні отвори ствола перетікає в площину між стінками ствола і зовнішньою поверхнею камери та корпуса гранати і повідомляє її обертовий рух.

На початку руху гранати у піросповільнювачу відбувається накал капсуля спалахувача жалом і починається горіння сповільнювача БПЗ-9.

Після вильоту гранати з каналу ствола пір'я, під дією центробіжних сил і набігаючого потока повітря розкривається і стабілізують гранату на польоті. Після вигорання уповільненного складу пірозамінника відбувається спалахування запальника. Вогневий імпульс через отвори дна запалює пороховий заряд реактивного двигуна.

На початку горіння снаряд під дією тиску порохових газів виштовхується диск і прокладку, починається витікання газів через сопло. Збільшується швидкість польоту гранати.

При зустрічі з перешкодою п'єзоелемент виробляє електричеий імпульс, який замикає ланцюг і відбувається підрив детонатора, який підриває ВР (А-1Х-Х) та струмінь сильно стиснутих газів (кумулятивної струя), направленних через кумулятивну воронку пробиває броню.

 

Принцип дії постріл ОГ-15 В.

Після подачі електричного струму від бортової мережі БМП (при натисненні на електроспуск гармати) на електрокапсульну втулку, відбувається спалахування димного збройного пороху, потім, через отвори перфорованої трубки загоряється стрічковий порох. Під тиском газів що утворилися, граната отримує початкову швидкість і надається їй обертального руху. Одночасно запалюється трасер.

При пострілі гільза підривача разом із упорним шариком під дією перегрузок зжимає пружину і інерційний шарик опускається в нижнє положення, звільняє паз ударного стержня.

При уменшенні перегрузок гільза піднімається вверх (0,01– 0, 02 с.). Чотири запобіжні шарики гільзою більш не утримуються і викатуються в розділки корпусу, звільняючи ударний стержень. Взведення підривача проходить не менш 2,5-3 м від дульного зрізу ствола гармати.

При зустрічі з перешкодою при ударі підривача, проходить деформація мембрани на ударник миттєвої дії. Останній наколює капсуль - детонатор, який визиває детонацію передаточного заряда та ВР. При підриві з корпуса пострілу образуються осколки, які поражають противника.

Безпека в службовому зверненні полягає в тому, що зближення капсуля-детонатора з жалом заперечує по перше запобіжний ковпачок, по друге запобіжні кульки, які поміщені між ударником миттєвої дії та ударником інерціонної дії.

Перед заряджанням чеку висмикнути за тесьму та зняти ковпачок (осколкова дія гранати). При стрільбі з колпачком – фугасна дія гранати.

 

 

Перевірка справності електромережі запалу і рівня рідини в гідровідкатнику.

Перевірка роботи механізмів гармати.

При перевірці механізму ручного заряджання слід враховувати, що при відкриванні затвор повинен опускатися плавно, без заїдань, на пульті повинна загорітися лампочка ЗАТВОР в нижньому положенні. При натисканні на лапки екстрактора затвор повинен енергійно йти вгору і упертися під вкладиш казенника, при цьому загориться лампочка ЗАТВОР у верхньому положенні. При подачі відсікач від себе на кут 120-150 ° він повинен енергійно повертатися у вихідне положення. При перевірці механізму посадки затвора на противвідскок врахувати, що при легких ударах торцем ручки молотка по циліндричному вирізу затвора він повинен чітко фіксувати противідскок і не повинен опускатися вниз на величину більше 2 мм. Для перевірки електричного кола електроконтактного бойка необхідно під'єднати контрольну лампочку, наявну в ЗІП, одним кінцем до штовхача бойка, а іншим на «масу». При спрацюванні ланцюга при натисканні на кнопку ВОГОНЬ пульта ліхтарик загорівся.

Перевірка справності електромережі запалу

1. Перевірити, щоб :

- вмикач МЗ на щитку башти і пульту управління ПУ-6 в положенні «Вимк»;

- важілі МЗ знаходяться в нижньому положенні;

- затвор гармати закритий.

2. Встановити вимикач «Спуск» на щитку башти в положення «Вкл».

3. Перевірити справність ланцюга полум'ястворювача заряду від бортової мережі в такій послідовності :

а) одним проводом контрольної лампочки доторкнутися «Маси». другим — цетрального контакту клина;

б) натиснути і опустити кнопку на правій рукоятці пульта управління приводом наведення і потім натиснути та відпустити клавішу на рукоятці маховика піднімального механізму гармати. Загорання контрольної лампочки свідчить про справність ланцюга.


Дата добавления: 2023-01-08; просмотров: 22; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!