Навчально-методична література



1. Земельне право України: Підручник / За ред. О.О. Погребного та І.І. Каракаша. – К.: Істина, 2003. – 496 с.

2. Земельне право України: Підручник / За ред.. М.В. Шульги. – К.: Юрінком Інтер, 2004. – 368 с.

3. Земельний кодекс України: Науково-практичний коментар / За заг. Ред.. В.В. Медведчука. – К.: Юрінком Інтер, 2004. – 656 с.

4. Каракаш И.И. Право собственности на землю и право землепользования в Украине: Монография. – К.: Истина, 2004. –    215 с.

5. Природноресурсове право України: Навчальний посібник / За ред. І.І. Каракаша. – К.: Істина, 2005. – 375 с.

Варіант 4 ( П - У)

Розкрити питання:

1. Природокористування як природна умова існування людини і суспільства: загальне та спеціальне природокористування.

2. Правове регулювання використання природних рослинних ресурсів та його основні види.

 

Вирішити задачі:

Задача № 1.

За рішенням місцевої державної адміністрації встановлено плату за проїзд вулицями центральної частини міста, заборонено проїзд автотранспортних засобів через торговельну площу, набережною річки, підвищено плату за перебування громадян у гідропарку, зеленій зоні міського лісу, розташування наметів у зоні відпочинку та збирання грибів, ягід у лісозахисній частині приміської території. Автооб’єднання «Сервіс-люкс» оскаржило рішення місцевої державної адміністрації до прокурора міста, вважаючи, що порушуються права автотранспортних підприємств на загальне користування автомагістралями.

Окреслити коло суспільних відносин. Чи підлягає скарга задоволенню? Вирішити справу.

Задача № 2.

Державний інспектор з використання та охорони земель під час перевірки додержання земельного законодавства на території державного заповідника виявив використання заповідних земель для розміщення кемпінгу, влаштування табору відпочинку школярів, розміщення пасіки сільськогосподарського підприємства, будівництва заводу для виробництва цегли, оренди частини земель фірмою «Подільські діаманти». Державний інспектор виніс постанову про накладення адміністративного штрафу на директора Фоміна.

Директор заповідника оскаржив цю постанову до обласного управління охорони навколишнього природного середовища, вказавши, що за таке правопорушення він уже притягався до юридичної відповідальності контролюючими структурами обласного управління охорони навколишнього середовища.

Визначити коло суспільних правовідносин. Яке рішення повинно бути прийнято по скарзі? Вирішити справу.

Нормативно-правові акти

1. Земельний кодекс України від 25 жовтня 2001 року // Відомості Верховної Ради України. – 2002. - № 3-4.

2. Кодекс України про адміністративні правопорушення // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – Додаток до № 51.

3. Про рослинний світ: Закон України від 9 квітня 1999 року // Відомості Верховної Ради України. – 1999. - № 22-23.

4. Про природно-заповідний фонд України: Закон України від 16 жовтня 1992 року // Відомості Верховної Ради України. – 1992. -      № 34.

5. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України від 25 червня 1991 року в редакції від 6 березня 1996 року // Відомості Верховної Ради України. – 1996. - № 41.

 

Навчально-методична література

1. Земельне право України: Підручник / За ред. О.О. Погребного та І.І. Каракаша. – К.: Істина, 2003. – 496 с.

2. Земельне право України: Підручник / За ред.. М.В. Шульги. – К.: Юрінком Інтер, 2004. – 368 с.

3. Земельний кодекс України: Науково-практичний коментар / За заг. Ред. В.В. Медведчука. – К.: Юрінком Інтер, 2004. – 656 с.

4. Каракаш И.И. Право собственности на землю и право землепользования в Украине: Монография. – К.: Истина, 2004. –    215 с.

5. Природноресурсове право України: Навчальний посібник / За ред.   І.І. Каракаша. – К.: Істина, 2005. – 375 с.

6. Экологическое право Украины: Курс лекций /Под ред.                   И.И. Каракаша. – Одесса: Латстар, 2001. – 478 с.

 

 

Варіант 5 ( Ф – Я )

Розкрити питання:

1. Система державних органів управління в галузі використання природних ресурсів.

2. Класифікація територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

 

Вирішити задачі:

Задача № 1.

Під час перевірки додержання земельного законодавства державним інспектором з використання та охорони земель було встановлено, що мале будівельне підприємство «Успіх», створено з метою надання будівельних послуг населенню, проводить на землях сільськогосподарського кооперативу добування вапна та торфу, які реалізує на місцевому ринку.

Як з’ясувалось, керівник малого будівельного підприємства уклав угоду з правлінням сільськогосподарського кооперативу про спільну діяльність, згідно з якою кооператив використовує частину кар’єру для добування вапняку та родовища торфу, а взамін проводить асфальтування шляхів внутрішньогосподарського використання населеного пункту, в якому мешкають працівники сільськогосподарського кооперативу. Державний інспектор склав протокол про порушення обов’язків землекористування сільськогосподарським кооперативом і звернувся з позовом до господарського суду про визнання такої угоди недійсною.

Визначити коло суспільних відносин. Чи підлягає позов задоволенню? Вирішити справу.

 

Задача № 2.

За наслідками комплексної перевірки додержання природно-ресурсового законодавства акціонерною законодавства компанією по виробництву цементу встановлено, що за час приватизації підприємства допускаються систематичні викиди неочищених відходів в атмосферне повітря, система фільтрів, особливо у вечірній і нічній час, відключається з метою заощадження електроенергії. Тільки за 2 місяці поточного року через порушення техніко-екологічних нормативів кількість викидів зросла у 4 рази, мали місце порушення гігієнічних регламентів навколишнього та виробничого середовища.

Враховуючи те, що акціонерна компанія виступила одним із засновників спільної англо-української фірми по виробництву та реалізації високоякісного цементу за кордон, обмеживши тим самим його постачання на внутрішній ринок, на вимогу населення органи екологічного контролю анулювали дозвіл (ліцензію) на спеціальне видобування корисних копалин, які використовуються у процесі виробництва цементу.

Вважаючи таке рішення незаконним, акціонерна компанія звернулася з позовом до Вищого господарського суду.

Встановити характер правовідносин. Визначити учасників процесу. Вирішити справу.

Нормативно-правові акти

1. Земельний кодекс України від 25 жовтня 2001 року // Відомості Верховної Ради України. – 2002. - № 3-4.

2. Кодекс України про надра від 27 липня 1994 року // відомості Верховної Ради України. – 1994. - № 36.

3. Про природно-заповідний фонд України: Закон України від 16 жовтня 1992 року // Відомості Верховної Ради України. – 1992. - № 34.

4. Про державний контроль за використання та охороною земель: Закон України від 19 червня 2003 року // Урядовий кур’єр. – 2003. – 23 лип.

5. Про охорону земель: Закон України від 19 червня 2003 року // Урядовий кур’єр. – 2003. – 6 серп.

6. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України від 25 червня 1991 року в редакції від 6 березня 1996 року // Відомості Верховної Ради України. – 1996. - № 41.

7. Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами: Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 2 жовтня 2003 року № 1540 // Офіційний вісник України. – 2003. - № 40.


Дата добавления: 2023-01-08; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!