Мал. 34. Приклади регулюючих пристроїв, розташованих перед вентилятором



ЛАБОРАТОРНА РОБОТА № 1

Дослідження  енергетичних характеристик електропривода вентилятора при постійній та змінній частотах обертання

 

Вентилятори - це механізми, призначені для переміщення газоподібних середовищ з невеликим коефіцієнтом стиснення. Їх властивості визначаються тими ж законами
гідромеханіки, що застосовуються для оцінки роботи відцентрових насосів. Властивості цих механізмів в багатьох питаннях є подібними.

Загальні відомості

Є велика кількість різних типів вентиляторів. На рис. 29 представлено два типи вентиляторів: відцентровий, або радіальний, і лопатевий, або осьовий вентилятори.

 

 

 

Мал. 29. Приклади відцентрового (зліва) і осьового (справа) вентиляторів з приводними двигунами

 

Створюваний вентилятором перепад тиску може бути
виражений у формі геометричного натиску рідини, як в е р б
випадку з насосом. На Рис.30 показані залежності натиску
Н і потужності Р як функція подачі Q для стандартного
відцентрового вентилятора при постійній частоті обертання.

 

В більшості випадків, в мережі не потрібне створення великої різниці тиску (тиск на вході і виході ділянки мережі рівний атмосферному). Форма характеристики мережі може бути пояснена втратою натиску, який пропорційний квадрату подачі. Таким чином, залежність H(Q) є параболою, що проходить через початок координат. Робоча крапка знаходиться на перетині характеристик вентилятора і мережі, як показано на рис. 31.

        Роботи вентилятора на ділянці характеристики лівіше вираженого максимуму слід уникати, оскільки є ризик нестабільної роботи (коливання тиску і подачі), і можлива поява підвищеного шуму при роботі і значної механічної напруги.

 

3.2 Робота при постійній частоті обертання

 

 

 

 

Для регулювання подачі вентиляторів, що працюють з постійною частотою обертання, використовуються різні механічні пристрої.

 

Пристрої, встановлені після вентилятора.

Принцип дії полягає в розміщенні пристрою усередині воздуховода для управління втратами тиску в мережі. Залежно від габаритів воздуховода пристрій може вдавати із себе або клапан, або одно- або багатолистову заслінку (див. Мал. 32).

Це найпростіший спосіб регулювання подачі, але при цьому енергоефективність дуже низка, як показано на Мал. 33. В цьому випадку подача регулюється зміною характеристики мережі. Для двох представлених робочих крапок значення корисної
потужності, пропорційні заштрихованим прямокутним областям, змінюються дуже мало. При малих величинах подачі значна частина енергії розсівається.

 

 

Мал. 33. Регулювання подачі пристроєм, розташованим за
вентилятором

             

 

           Пристрій, встановлений перед вентилятором         

Використовуються різні типи пристроїв, включаючи поворотні. Завдання даного пристрою полягає в зміні заслінки, шиберы, механізми регулювання вентилятора, що направляє характеристики, для того, щоб змістити робочу   точку апарату вниз по характеристиці мережі. Енергоефективність в цьому випадку значно поліпшується, тому що при зниженій подачі немає необхідності створювати надмірний тиск.

Мал. 34. Приклади регулюючих пристроїв, розташованих перед вентилятором

 

 

При застосуванні будь-якого з цих пристроїв характеристика вентилятора змінюється. як показано на Мал. 35. Значення корисної потужності пропорційні заштрихованим прямокутним областям, і на малюнку помітно значне
зниження потужності при зниженні подачі. Така зміна характеристик супроводжується меншими втратами в порівнянні з установкою пристрою, що дроселює, в будь-якій точці мережі.

 


Дата добавления: 2023-01-08; просмотров: 22; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!