ТЕМА: Господарсько-торговельна діяльність



Задача 1. Між Приватним підприємством “Зоря” і цегельним заводом 25 жовтня 2009 р. було укладено договір купівлі-продажу 20 тис. цеглин. Згідно з умовами договору підприємство 26 жовтня 2009 р. провело передоплату, а 30 жовтня 2009 р. представник підприємства з’явився за цеглою на власному транспорті. Проте ні 30 жовтня, ні в наступні 3 дні представник підприємства не зміг одержати цеглу. Представник заводу пояснив, що цегла не може бути відвантажена через аварію в системі електропостачання.

Приватне підприємство купило потрібну йому цеглу у іншого виробника і 5 листопада 2009 р. повідомило цегельний завод про відмову від договору. Одночасно воно зажадало повернення суми передоплати, відшкодування збитків за експлуатацію і простій автотранспорту, сплати неустойки.

Чи вправі покупець відмовитися від договору купівлі-продажу в односторонньому порядку? Чи правомірні вимоги покупця щодо повернення сплачених сум? Дайте правовий аналіз ситуації та вирішіть її.

 

Задача 2. Між сталеплавильним комбінатом і ПАТ “Вторчормет” було укладено договір на поставку брухту кольорових металів на 2 роки. Поставка мала здійснюватися партіями по 250 тон щомісячно.

Протягом першого року дії договору поставка здійснювалася в обумовлених розмірах. Наступного року ПАТ протягом січня-березня не змогло поставити брухту, а в травні поставило 720 тон брухту.

Сталеплавильний комбінат пред’явив претензію про сплату неустойки за недопоставку в обумовлений договором строк.

Чи підлягає поповненню недопоставка в наступному періоді в межах строку дії договору? Проаналізуйте ситуацію.

 

Нормативні акти та література

Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р. // Голос України. – 2003. - № 49 - 50.

Цивільний кодекс України від 16 січня 2003 р. // Голос України. – 2003. - № 45 — 48.

Постанова Ради Міністрів СРСР „Про затвердження Положення про поставки продукції виробничо-технічного призначення та Положення про поставки товарів на­родного споживання” від 25 липня 1988 р. № 888 // ЛІГА:ЗАКОН Юрист 7.8.1 © ІАЦ «ЛІГА».

Постанова Держарбітражу СРСР „Про затвердження Інструкції про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення та товарів народного споживання за кількістю” від 15 червня 1965 р. № П-6 // Все про бухгалтерський облік. – 2001. - № 86. – Вересень.

Постанова Держарбітражу СРСР „Про затвердження Інструкції про порядок приймання продукції виробничо-технічного призначення і товарів народного споживання за якістю” від 25 квітня 1966 р. № П-7 // Податки та бухгалтерський облік. – 2006. - № 75. – Вересень.

Вінник О.М. Господарське право: Курс лекцій. – К., 2008. 

 

 

ТЕМА: Правове регулювання капітального будівництва

Задача 1.

ТОВ “Діамант” звернулося до господарського суду з позовом до ПрАТ “Будівник” про стягнення 224,5 тис. грн., перерахованих як аванс за договорами № 1 (про виконання проектно-вишукувальних робіт), № 2 (на виконання робіт з ремонту складських приміщень), № 3 (доручення на укладення договорів з третіми особами для виконання комплексу проектних робіт) на підставі ст. 1212 ЦК, а також просило розірвати укладені з ПрАТ “Будівник” договори на підставі ст. 651 ЦК та стягнути з відповідача понесені збитки. Представник відповідача в суді просив відмовити у задоволенні позову ТОВ, посилаючись на те, що зобов'язання боржник не може виконати внаслідок прострочення кредитора (позивача), а тому відповідач не прострочив виконання зобов'язань за вказаними договорами.

Чи склались між сторонами господарські відносини і в якому співвідношенні до них можуть застосовуватись норми ЦК і ГК і які саме? Чи є аванс засобом забезпечення виконання зобов'язань? Що таке прострочення кредитора? Від чого буде залежати вирішення питання про стягнення авансу та відшкодування збитків у даному випадку?

 

Задача 2.

Перевіркою, проведеною управлінням державного архітектурно-будівельного контролю Ніжинської міської ради, було встановлено відсутність у забудовника — Комунального підприємства “Зоря” Ніжинської міської ради - ліцензії на будівельні роботи. За наслідками перевірки на підприємство було накладено штраф у розмірі 15 млн. грн.

Чи відповідають нормам законодавства дії органу ДАБК? Чи підлягає ліцензуванню будівельна діяльність? До яких видів санкцій належить штраф, накладений на підприємство, і в якому порядку накладаються такі штрафи?


Дата добавления: 2022-06-11; просмотров: 19; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!