Створення та знищення об’єктів БД



В даному пункті розглядається оператор створення БД, оператори створення, зміни, видалення таблиць.

Створення бази даних

У різних СУБД процедура створення баз даних зазвичай закріплюється тільки за адміністратором баз даних. У однокористувацьких системах база даних, що приймається за умовчанням, може бути сформована безпосередньо в процесі встановлення і налаштування самої СУБД. Стандарт SQL не визначає, як повинні створюватися бази даних, тому в кожному з діалектів мови SQL зазвичай використовується свій підхід. Відповідно до стандарту SQL, таблиці і інші об’єкти бази даних існують в деякому середовищі. Окрім всього іншого, кожне середовище складається з одного або більше каталогів, а кожен каталог – із набору схем. Схема є пойменованою колекцією об’єктів бази даних, деяким чином зв’язаних один із одним (всі об'єкти в базі даних мають бути описані в тій або іншій схемі). Об’єктами схеми можуть бути таблиці, представлення, домени, твердження, зіставлення, тлумачення і набори символів. Всі вони мають одного і того ж власника і безліч спільних значень, що приймаються по замовчуванню.

Стандарт SQL залишає за розробниками СУБД право вибору конкретного механізму створення і знищення каталогів, проте механізм створення і видалення схем регламентується за допомогою операторів CREATE SCHEMA і DROP SCHEMA. У стандарті також вказано, що в рамках оператора створення схеми повинна існувати можливість визначення діапазону привілеїв, доступних користувачам створюваної схеми.

Оператор CREATE TABLE

Даний оператор створює нову таблицю. Він використовується для опису нової таблиці, її полів та індексів. Синтаксис:

CREATE TABLE <ім’я таблиці>
({ <назва поля> <тип> [ (<розмір>) ]

[ NULL I NOT NULL ] } [, …]);

де <ім’я таблиці> – назва таблиці, що створюється. <назва поля> – назва поля нової таблиці. <тип> – тип даних поля нової таблиці. <розмір> – розмір поля, що залежить від його типу.

Розглянемо приклади, де використовується даний оператор.

Приклад 1.

CREATE TABLE Students
(Num INTEGER,
Surname CHAR (20),
Name CHAR (15),
Patronymic CHAR (20),
Age INTEGER);

Описана вище команда створить порожню таблицю з назвою Students (табл. 16), що міститиме п’ять полів. Поля у таблиці будуть розташовані в тій послідовності, в якій вони вказані. Поля Num і Age будуть цілого типу. Поля Surname, Name і Patronymic будуть смвольного типу з максимальною довжиною рядка, яка вкзана в дужках коло кожного поля відповідно.

Таблиця 16

Num Surname Name Patronymic Age

 

Приклад 2.

CREATE TABLE Subjects
(Subnum INTEGER,
Title CHAR (15));

Буде створено порожню таблицю Subjects (табл. 17).

Таблиця 17

Subnum Title

 

Приклад 3. Створимо порожню таблицю Test (табл. 18), що міститиме тільки одне поле.

CREATE TABLE Test (Kod INTEGER);

Таблиця 18

Test

Оператор ALTER TABLE

Даний оператор використовується для внесення змін у вже створену структуру таблиці. За його допомогою можна додавати нові поля у таблицю, вилучати та перейменовувати вже існуючі поля.

ALTER TABLE <ім’я таблиці>
{[ ADD [ COLUMN ] <назва поля> <тип> [ (<розмір>) ]][ NOT NULL ]
| [ DROP { COLUMN <назва поля>}]
| [{ CHANGE | ALTER } {<назва поля> <нова назва> <тип> [ (<розмір>) ]}]};

<ім’я таблиці> – назва таблиці, що змінюється. <назва поля> – назва поля, що додається, вилучається або змінюється. <тип> – тип поля, що додається. <розмір> – розмір поля, що додається, залежить від типу. <нова назва> – нова назва поля, що змінюється. Дозволяє одночасно додати або вилучити декілька полів.

Приклад 1.

ALTER TABLE Students
ADD COLUMN Patronimic CHAR (15);

Виконання цієї команди додасть у таблицю Students (табл. 2) поле Patronimic, який буде останнім і міститиме порожні записи.

Приклад 2.

ALTER TABLE Students DROP Speciality;

Виконання цієї команди вилучить з таблиці Students (табл. 2) поле Speciality.

 

Оператор DROP

З часом структура колись створеної БД може змінюватись за рахунок створення нових і видалення непотрібних таблиць. Непотрібні таблиці видаляють за допомогою оператора Drop.

Оператор DROP вилучає існуючу таблицю з БД.

DROP { TABLE <ім’я таблиці>};

<ім’я таблиці> – назва таблиці, яку вилучають.

Для вилучення таблиці, вона повинна бути закрита і існувати.

Дана команда фізично видаляє таблицю разом із записами. Якщо потрібно із таблиці видалити тільки записи, а саму структуру таблиці залишити, то тоді використовують оператор DELETE.

Приклад. Вилучити із БД існуючу таблицю Test.

 

DROP TABLE Test;

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 79; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!