Гра «Чарівний мішечок» (3-4хв.)



Конспект підгрупового логопедичного заняття

на тему: «Автоматизація зв. [ Ж ] у словах»

 

Мета: закріпити знання дітей про роботу мовленнєвого апарату при творенні звука [ж]; автоматизувати вимову звука [ж] ізольовано, в складах, словах, чистомовках; в ідпрацьовувати вміння виділяти звук [ж] серед звуків, складів, слів; визначити місце звука [ж] у слові (початок, середина, кінець); вправляти дітей в утворенні пестливих слів за допомогою суфіксів; у складанні речень із означеннями-прикметниками. Розвивати фонематичний слух, мовленнєве дихання, слухову увагу; вміння говорити з різною силою голосу. Спонукати говорити виразно, чітко, емоційно.

 

Обладнання: Лялька, «Чарівна торбинка» з іграшками і предметами (жаба, ведмежа, книжка, ложка, їжак. жирафа),предметні картинки.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

І.Організаційний момент: (1-2 хв.)

 

- Логопед:Доброго дня, діти! Сьогодні на занятті ми будемо працювати за таким девізом:

Ми будемо вчитись,

Ми будемо трудитись,

Старанно працювати

І звуки вимовляти.

1 . Дихальна гімнастика «Великий-маленький.»(1-2хв.)

- А зараз для початку ми трішки потренуємо наше дихання.У положенні стоячи вдихаємо глибоко повітрячко носиком і тягнемось вгору руками, показуючи, які ми вже великі. Завмираємо в такому положенні на 2-3 секунди, і видихаючи, опускаєм руки вниз.

Артикуляційна гімнастика(2-3хв.)

Логопед.: - Діти, подивіться сьогодні до нас на заняття завітала лялька. Виявляється лялечка прийшла до нас за допомогою. Їй дуже хочеться навчитися вірно говорити своє ім’я – Женя, але вона не вміє вимовляти звук [ж]. Допоможемо їй?

- Давайте розкажемо Жені, як працює наш мовний апарат при вимові звука [ж]+ артикуляційна гімнастика. Губи витягнуті трубочкою. Вправа «Хоботок» (Ніби хобот слоненяти губи буду витягати). Зуби зближені. Вправа «Парканчик» (Язик стрибнув неначе зайчик і заховався за парканчик). Кінчик язика піднімається вверх за верхні зуби до горбочків, але не притискається, а залишає щілину; через щілину проходить повітря, яке ми видихаємо. Язик набуває форму чашечки. Вправа «Чашечка». Голосові зв’язки працюють.

- Правильно, молодці! Звук [ж],який – голосний чи приголосний? Дзвінкий чи глухий?

Давайте вимовимо цей звук чітко і протяжно, потім коротко:

Жжжжжжжжжжжжжжжжжж

Ж ж ж ж ж ж ж ж ж ж ж ж ж

ІІ.Основна частина: (30-35хв.)

Впр. « Розбудимо наш голосок» (3-4хв.)

- А тепер, давайте послухаємо, яка тиша за вікном. Птахи не співають, лише зрідка чути сумний спів синички. Вона сумує за весною. Але в нас з вами немає причин сумувати і ми будемо співати. Які звуки можна проспівати? (голосні)

- Зараз ми будемо вимовляти голосні звуки, змінюючи силу голосу: пошепки, тихо, голосно.

А О У И І Е

-  Голосок наш прокинувся. І тепер давайте вимовляти склади, змінюючи свій голос: підвищуючи, знижуючи. Нам будуть допомагати пальчики.

4. Впр. «Добрий день, пальчики!»(2-3хв.)

Як мишка – мі-мі-мі,

Як зайчик – за-за-за,

Як лисичка – ли-ли-ли,

Як вовк – во-во-во,

Як ведмідь – ве-ве-ве.

- Добре. Тепер покажемо ляльці Жені, як потрібно грати в гру «Піймай звук!»  

Я називатиму звуки, склади, слова, а ви плескатимете в долоні, коли чуєте звук [ж]. Домовились?

Гра « Піймай звук,склад,слово»(2-3хв.)

Звуки: в, м, ж, с, ш, ж, з, ж, к.

Склади: жо, мо, жу, ши, же.

Слова: жук, риба, шуба, жирафа, зима, кожух.

Чистомовки (2-3хв.)

- А зараз, слухайте мене уважно,і чітко повторюйте за мною:

Жа жа жа – бігає ведмежа.

Жа жа жа – п’є молоко їжак.

Іж іж іж – на столі лежить ніж.

Уж уж уж – в лісі повзає вуж.

Жку жку жку – візьми столову ложку.

Фізкультхвилинка (2-3 хв.)

- Перед тим як перейти до наступного завдання ми з вами трішки порухаємось:

Ми пішли гуртом на луки,

Підняли до сонця руки.

Потягнулися, присіли,

Підвелись, потупотіли.

Так травичка проростає,

Так пташина прилітає,

Так струмочок пробігає,

А так квітка розквітає.

Впр. «Склади речення» (4-7 хв.)

- А тепер я вам роздам малюнки,подивіться будь ласка, наних уважно, і складіть з ними речення. Малюнки: їжак, жирафа, ніж, вуж, жаба, журавель.

Логопед. Речення ви добре вмієте складати! А чи визначите ви місце звука в слові?(початок, середина, кінець на ті ж самі слова)

- Молодці. Тепер послухайте загадки і спробуйте відгадати про кого  я говорю.

 

Тоненьке, вузеньке, по землі в’ється.

Як батіг довге, але зовсім не б’ється.

Людини боїться, молоко вживає

В лісі їх багато, мабуть, кожен знає. (Вуж)

 

Довгі ноги, довгий ніс

Прилетів, обід приніс

Смачних жабеняток

Для своїх маляток. (Журавель)

 

Летить – виє,

Сяде – землю риє.

Чорне тіло, чорний вус,

Наче справжній сажотрус. (Жук)

Гра «Чарівний мішечок» (3-4хв.)

- Ось у мене є  «Чарівна торбинка», яку принесла лялька Женя. Давайте подивимося, що в ній? Я буду виймати , а ви чітко вимовляти…(жабка, ведмежа, ложка, книжка, жирафа,їжак)

У назві, яких іграшок звук [ж] заховався в середині. (ложка, книжка, ведмежа,їжак)

Логопед. І з цим завданням ви впоралися, молодці.


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 16; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!