За структурою аудиторський звіт може мати три основних розділи:



1. Загальні відомості про перевірку. У цьому розділі наводиться така інформація: підстави для проведення перевірки (назва та номер договору); мета перевірки; обсяг інформації, що перевіряється; терміни проведення перевірки; обсяг та зміст виконаних аудиторських процедур.

2. Загальна характеристика системи внутрішнього контролю. У цьому розділі дається узагальнена характеристика як організаційної структури підприємства, його діяльності, так і системи внутрішнього контролю, а також розкриваються основні її недоліки, що можуть мати наслідком існування суттєвих викривлень у показниках фінансової звітності.

3. Результати виконаних процедур щодо отримання доказів стосовно тверджень у показниках фінансової звітності. Називаються всі виявлені помилки у фінансових звітах та обов’язково надається їх характеристика щодо суттєвості. У підсумку надаються рекомендації щодо можливого виправлення у фінансовій звітності, за якою передбачається надання висновку.

 

Важлива аналітична інформація та розрахунки наводяться у додатках до аудиторського звіту.

 

Кожний аудиторський звіт повинен мати такі обов’язкові реквізити:

1. реквізити аудиторської організації, а саме:

· найменування і юридична адреса фірми або прізвище, ініціали і адреса аудитора;

· номер і дата свідоцтва про внесення до реєстру суб’єктів аудиторської діяльності;

· номер і дата сертифіката аудитора;

2. реквізити підприємства-замовника, а саме:

· офіційне найменування і юридична адреса;

· номер і дата реєстраційного посвідчення;

· перелік посадових осіб (прізвища, ініціали, посади), відповідальних за складання фінансової звітності.

 

Аудиторський звіт надається, як правило:

1. особі, яка підписала договір (контракт, лист-зобов’язання) на надання аудиторських послуг;

2. будь-якій іншій особі — у випадку письмової вказівки на те, що в адресу аудиторської організації, підписаної особою, яка засвідчила договір (контракт, лист-зобов’язання) на надання аудиторських послуг.

Типи та форми аудиторських висновків

 

Результатом копіткої роботи аудитора по виконанню договору на аудит фінансової звітності є аудиторський висновок.

Стаття 7 Закону України «Про аудиторську діяльність» дає таке визначення аудиторського висновку.

Аудиторський висновок — документ, що складений відповідно до стандартів аудиту та передбачає надання впевненості користувачам щодо відповідності фінансової звітності або іншої інформації концептуальним основам, які використовувалися при її складанні. Концептуальними основами можуть бути закони та інші нормативно-правові акти України, положення (стандарти) бухгалтерського обліку, внутрішні вимоги та положення суб’єктів господарювання, інші джерела.

Узагальнення результатів господарської діяльності підприємство може подавати у різних формах звітності. Як відомо, в Україні це може бути статистична звітність, податкова звітність, фінансова звітність, внутрішньокорпоративна звітність. Проте формування судження аудитора у документі, який має назву «аудиторський висновок» може робитись лише щодо інформації, яка міститься у повному комплекті фінансової звітності.

 

Повний комплект фінансової звітності включає такі компоненти:

1. Баланс,

2. Звіт про фінансові результати,

3. Звіт про власний капітал,

4. Звіт про рух грошових коштів,

5. Примітки.

 

При складанні фінансової звітності в Україні використовуються Положення (Стандарти) бухгалтерського обліку, які й формують концептуальну основу фінансової звітності в Україні. Відомо, що формування показників фінансової звітності може здійснюватися з використанням іншої концептуальної основи, наприклад, Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ).

Повний комплект фінансової звітності, який підготовлений у відповідності до концептуальної основи фінансової звітності, метою якої є задоволення інформаційних потреб в загальній інформації широкого діапазону користувачів, отримав назву фінансових звітів загального призначення. Зрозуміло, що в Україні статус фінансових звітів загального призначення матиме повний комплект фінансової звітності, підготовлений на основі П(С)БО.

 

Вимоги до структури, змісту та порядку вибору форми аудиторського висновку щодо фінансових звітів загального призначення викладено у таких МСА:

1. МСА 700 «Висновок незалежного аудитора щодо повного пакету фінансових звітів загального призначення»,

2. МСА 701 «Модифікація висновку незалежного аудитора».

 


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 33; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!