Робота з навчальною програмою з математики для 1-4 класів



Міністерство освіти і науки України

Комунальний вищий навчальний заклад

«Бериславський педагогічний коледж імені В. Ф. Беньковського»

Херсонської обласної ради

 

Предмет: Основи початкового курсу математики Модуль № 2 Семестр: VІ Кількість годин: 2  

 

 

ЛЕКЦІЯ № 14 (89-90)

 

 

Тема: Числові функції

 

 

  Розглянуто і затверджено на засіданні предметної (циклової) комісії викладачів фізико-математичних дисциплін та нових інформаційних технологій Протокол № ___ від _________ 2013р. Голова предметної (циклової) комісії: _________________ Г. Ю. Шкворченко

 

м. Берислав


Тема лекції: Числові фунуції

 

Студенти повинні знати:

– визначення числової функції;

– способи задания функції;

– властивості функції;

– поняття лінійної функції, її графік і властивості;

– поняття прямої і оберненої пропорційності, їх графіки і властивості.

 

Студенти повинні вміти:

– будувати графіки функцій;

– визначати властивості функцій.

 

Тип лекції: тематична

 

Здоров’язберігаючі технології: рухлива фізкультхвилинка.

 

Обладнання: державний стандарт початкової загальної освіти, навчальна програма з математики для 1-4 класів, мультимедійна презентація.

 

Ключові поняття: функція, область визначення функції, область значення функції, пряма пропорційність, обернена пропорційність, лінійна функція, графік функції.

 

План

 

1. Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів в освітній галузі «Математика» з тем «Таблиці, схеми, діаграми», «Задачі. Структура задачі. Загальні прийоми роботи над задачею», «Прості і складені задачі».

2. Поняття функції. Способи задання функцій.

3. Лінійна функція, її графік.

4. Пряма пропорційність, її властивості і графік.

5. Обернена пропорційність, її властивості і графік.

6. Функціональна пропедевтика в початковій школі.

 

Основна література

1. Кухар, В. М. Теоретичні основи початкового курсу математики [Текст] : навч. посібник для педучилищ / В. М. Кухар, Б. Л. Білий. – К. : Вища школа, 1987. – С. 164-167.

2. Основи початкового курсу математики [Текст] : навчально-методичний посібник / укл. Л. М. Голець, О. О. Кислякова, І. А. Ляшенко, О. Г. Онуфрієнко. – Запоріжжя, 2010. –

С. 125-132.

3. Стойлова, Л. П. Основы начального курса математики [Текст] : учеб. пособие для учащихся педучилищ / Л. П. Стойлова, А. М. Пишкало. – М. : Просвещение, 1988. – С. 262-277.

 

Інтернет-ресурси

1. Навчальні програми для 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів з українською мовою навчання [Електронний ресурс] : законодавча база // Офіційний портал «Освіта.ua». – Режим доступу: – http://osvita.ua/school/materials/program/8793. – Назва з екрану.

2. Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти [Електронний ресурс] : законодавча база // Офіційний портал «Освіта.ua». – Режим доступу: http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/17911. – Назва з екрану.

3. Функції [Електронний ресурс] : теоретичний і практичний матеріал // Formula.co.ua – математика для школи. – Режим доступу: http://formula.co.ua/func.php. – Назва з екрана.

4. Функція. Область визначення і область значень функції. Способи задання функції [Електронний ресурс] : математика 7 клас // Гіпермаркет Знань. – Режим доступу: http://school.xvatit.com/ index.php?title=%D0%A4%D1%83%D0%BD. – Назва з екрана.

Структура лекції

I. Вступна частина:

Оголошення теми, мети і завдань лекції.

Ознайомлення з планом лекції, основною та додатковою літературою.

II. Виклад лекційного матеріалу (згідно плану та вимог до лекції)

1. Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів в освітньої галузі «Математика» з тем «Таблиці, схеми, діаграми», «Задаччі. Структура задачі. Загальні прийоми роботи над задачею», «Прості і складені задачі»

Робота з Державним стандартом початкової загальної освіти

Додаток 2
до Державного стандарту

початкової освіти

ДЕРЖАВНІ ВИМОГИ
до рівня загальноосвітньої підготовки учнів

 

Зміст початкової загальної освіти Державні вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учнів

Освітня галузь «Математика »

Робота з даними

Таблиці, схеми, діаграми     мати уявлення про способи подання інформації; знаходити, аналізувати, порівнювати інформацію, подану в таблицях, схемах, діаграмах; заносити дані до таблиць; використовувати дані для розв’язання практично зорієнтованих задач; під керівництвом учителя знаходити інформацію за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій

Сюжетні задачі

Задача. Структура задачі. Загальні прийоми роботи із задачею   мати уявлення про сюжетну задачу, виділяти її структурні компоненти; проводити семантичний аналіз тексту задачі та подавати його результати у вигляді схеми, рисунка, таблиці; складати план розв’язання складеної задачі, пояснювати вибір дій; записувати розв’язання задачі діями з поясненням, виразом або рівнянням; знаходити різні способи розв’язування задачі, визначати раціональний, перевіряти правильність розв’язання задачі; складати задачі за рисунком, схемою, математичним виразом, за практичними діями з предметами, задачі, аналогічні та обернені до розв’язаної
Прості і складені задачі розв’язувати прості сюжетні задачі, що розкривають зміст арифметичних дій, задачі на знаходження невідомого компонента дій, задачі, які містять відношення різницевого та кратного порівняння, задачі на знаходження частини від числа або числа за його частиною, задачі з пропорційними величинами; розв’язувати складені задачі, що є композицією з двох-чотирьох видів простих задач, задачі на знаходження четвертого пропорційного, задачі на пропорційне ділення, на знаходження невідомого за двома різницями, на подвійне зведення до одиниці, на спільну роботу, на одночасний рух двох тіл

Робота з навчальною програмою з математики для 1-4 класів


Дата добавления: 2022-01-22; просмотров: 14; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!