Ще не вмерла й не вмре твоя слава,Соборність – духовне гасло до єднання

Велична і свята, моя ти Україно,
лише тобі карать нас і судить
Нам берегти тебе, Соборну і єдину
І нам твою історію творить!

   22 січня 1919 року увійшло до національного календаря як величне державне свято.  Цього року виповнюється 96 років відтоді, як на Софіївській площі в Києві було проголошено про об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу. Для українського народу, віками позбавленого власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами ця проблема завжди була особливо болючою й неймовірно складною. Тож соборність для України – це єдність багатоманітності, об’єднання навколо спільного стрижня, яким є українська державність, українська ідентичність. Цій знаменній події передували тяжкі випробування. Це був час становлення української державності на фоні драматичних подій у Європі…

В цей день вся громада iз вдячністю згадує тих героїв, якi боролися за об’єднання усiх нацiонально-демократичних сил українства, хто словом i багнетом намагався вiдродити незалежну Соборну Українську державу.

Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя,

Ще не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях!

Сьогодні День Соборності і Свободи – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності земель, духу, національної ідеї. Цей день уособлює весь історичний шлях, яким Україна йшла до своєї незалежності. А це тривало не одне століття. Сьогодні дуже важливо, щоб ми збирали і берегли цю історію, мислили українськими категоріями. Тому цей день важливий не лише в історичному плані, а й у контексті сьогодення. Щоб в кожному з нас жила пам'ять про історію і сучасність нашої держави бібліотеки не стоять осторонь цих подій. В бібліотеці була організована книжкова виставка: «Соборність – духовне гасло до єднання».

Книги і періодичні видання, представлені на ній познайомили читачів з історичними фактами і відомостями про витоки формування соборності українських земель, спонукали молодь до розуміння своєї причетності до всіх подій, які відбувалися і відбуваються в державі.

Сьогодні, коли Україна відстоює своє право бути соборною і єдиною у боях на Сході, значення Акту Злуки важливе і актуальне. Акцентуючи увагу читачів на подіях року 1919, розповідаючи про події сьогодення, ми прагнемо виховувати патріотів і свідомих громадян України.

З поважних причин літературно-історична вікторина: «Наша земля – соборна Україна» пройшла не в день свята, а 27 січня. Юні користувачі показали неабиякі знання з історії України, її культури і традицій.

«Ніхто нам не збудує держави, коли ми її не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути».

В. Липинський

 

Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя,

Ще не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях!

Живи та міцній, Українська державо!


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 801; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:


Мы поможем в написании ваших работ!