Улаштування зовнішнього суцільного облицювання сайдингом



ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №2

Технологія утеплення зовнішніх каркасних стін з обшивкою сайдингом

Мета:ознайомити студентів з технологією улаштування утепленої каркасної стіни з обшивкою сайдингом, шляхом споглядання натурного влаштування фрагменту стіни майстром та виконання окремих робочих операцій студентами.

Конструкція:

 

 

Рис. 12. Фрагмент зовнішньої каркасної стіни з утепленням

Необхідні матеріали:

Фрагмент каркасної стіни, пароізоляційна плівка, самоклеюча стрічка для герметизації стиків плівок, дерев’яні бруски, оцинковані цвяхи, утеплювач зі скляного штапельного волокна, вітро- та вологозахисна мембрана, сайдингові панелі і профілі.

Інструмент та обладнання:див табл. 2, рис.1.

Порядок виконання робіт:

Укладання пароізоляції

Пароізоляційну плівку влаштовують на внутрішню сторону каркасу прикріплюючи її до стійок за допомогою оцинкованих цвяхів або скобами. При влаштуванні стиків напуск верхнього полотна на нижнє має бути не менше 100 мм.

Для забезпечення герметичності стики іолотєн, місця примикання пароізоляції до іікон, стін, труб та інших елементів проклеюються спеціальною самоклеючою стрічкою (рис. 13). По верху пароізоляційної плівки внутрішньої сторони стіни виконують суцільну обшивку стіни.

Укладання утеплювача

Оскільки утеплювач зі скляного штапельного волокна упакований у стиснутому стані, після розкривання упаковки слід почекати 10 хв. або струснути утеплювач для того, щоб він відновив свою номінальну товщину. Оскільки утеплювачі виробляються стандартною товщиною 50; 100; 150 мм, необхідна загальна товщина теплоізоляції забезпечується за рахунок установки в каркас декількох шарів матеріалу.

 

За допомогою рулетки знімають розміри проєму між несівними елементами каркасу. Якщо крок по осі стійок дорівнює 600 мм, то стандартний мат шириною 1200 мм розрізається уздовж на дві рівні частини. У іншому випадку, мат утеплювача нарізається на плити поперек рулона шириною, що дорівнює кроку по осі крокв плюс 20-30 мм для забезпечення «ефекту пружини» при установці «врозпір» між стійками каркаса, як це показано на рис.14.

 

 

Рис. 14. Розмітка, розрізання та монтаж утеплювача між несівними стійками каркаса

Укладання вітро- та гідрозахисної мембрани

По верху теплоізоляційного шару з зовнішньої сторони стіни закріплюють паропроникну мембрану до дерев’яного каркасу за допомогою скоб або оцинкованих цвяхів. Полотна мембрани укладають знизу вгору, перпендикулярно до вертикальних стійок каркасу. Мембрану слід вкладати з невеликим провисом, не більше 10 мм, щоб уберегти її від пошкодження при зміні температури, та напуском верхнього шару на нижній не менше 100 мм. Для забезпечення герметичності, місця стиків та примикання проклеюються спеціальною самоклеючою стрічкою.

Улаштування каркасу для зовнішнього облицювання

Поверх мембрани на стійки каркасу нашивають вертикальні бруски контрлати, які служать основою для кріплення зовнішнього суцільного облицювання сайдингом та створення вентиляційного зазору для відводу вологи з утеплювача.

Для облаштування контрлат рекомендується використовувати сухі (вологість не більше 14 %) дерев’яні бруски розміром не менше, ніж 50 х 50 мм з кроком між ними 300 - 400 мм.

Улаштування зовнішнього суцільного облицювання сайдингом

Монтаж сайдингу починають з установки спеціальних профілів, що кріплять до контрлат. Установку сайдингових листів виконують знизу вгору з кріпленням їх до профілів. Верхню панель з'єднують з нижньою та кріплять цвяхами до каркасу. Кожний наступний лист повинен перекривати попередній на 2,5 — 3 см. Крайній цвях повинен знаходитись на відстані як мінімум 100 мм від кінця панелі.

Не допускається кріпити сайдинг занадто щільно. Між верхнім краєм голівки цвяха та панеллю повинно залишатися відстань приблизно 1 — 1,5 мм, щоб запобігти викривленню панелей в наслідок температурних деформацій.

 

ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №1.

 

 

Технологія влаштування утепленого похилого даху.

Мета: ознайомити студентів з технологією улаштування похилого даху, шляхом споглядання натурного влаштування фрагмен

 

Покрівельний шар

 Підкладний килим

 Суцільний настил

 Контррейка

Гідробар'ер

Кроква

Утеплювач

 Пароізоляція

Обрешітка

Підшивка стелі

Мауерлат

 Гідроізоляція

Фрагмент стіни

 

 

 

Рис. 2. Карнизний фрагмент даху Інструмент та обладнання:див табл. 2, рис.1.

Необхідні матеріали:фрагмент стіни, мауерлат, крокви, підкладний килим, плита ОСП, контррейка, гідроізоляція, утеплювач, пароізоляція, гідроізоляція під мауерлат, покрівельний матеріал, підшивка стелі, елементи кріплення жолоба водовідведення, жолоб водовідведення, гребінь, капельник.

 

Порядок виконання робіт:

Вкладання гідроізоляції.

На фрагмент існуючої стіни вкладають шар гідроізоляції з руберойду під мауерлат.

 

Укладання мауерлату.

На попередньо вкладену гідроізоляцію вкладають мауерлат прикріплючи його до фрагменту стіни за допомогою шпильок вмонтованих в ній (рис. 3).

 

Встановлення крокв.

У першу чергу, в кроквах за допомогою ножівки вирізають зуб у місці їх опирання на мауерлат. Після чого, встановлюють крокви в проектне положення та прибивають їх цв’яхами до мауерлата. Для остаточної фіксації крокв’яних ніг в проектному положенні їх з’єднують з мауерлатом металевими пластинами (рис. 4).

 

Рис. 3. Влаштування мауерлату             Рис. 4. З’єднання крокв з мауерлатом

 

 

Монтаж утеплювача.

Оскільки вироби теплоізоляційні з мінеральної вати на основі скляного штапельного волокна упаковуються у стиснутому стані, після розкривання упаковки слід почекати 10 хв. або струснути утеплювач для того, щоб він відновив свою номінальну товщину.

Стандартна ширина мата 1220 мм. Якщо крок по осі крокв рівний 600 мм, мат розрізають уздовж на дві рівні частини. У іншому випадку, мат утеплювача нарізають на плити поперек рулону шириною, що дорівнює кроку по осі крокв плюс 20-30 мм для забезпечення «ефекту пружини» при установці «врозпір» між кроквами (рис.5).

 

Рис. 5 Нарізання утеплювача та його вкладання в конструкції даху.

 

 

В разі використання теплоізоляційних виробів зі скляного штапельного волокна, які спеціально призначені для утеплення скатних дахів, такі як URSA GEO Скатний Дах М-15 або URSA GEO Скатний Дах Преміум, то немає необхідності в додатковому кріпленні або підтримці. Оскільки такий матеріал легко встановлюється «в розпір» між кроквами та надійно утримується між

ними. Завдяки своїй формостабільності, утеплювач не міняє свого положення в конструкції з часом і не дає усадки (рис.6).

 

 

Рис. 6. Вкладання утеплювача URSA GEO Скатний Дах Преміум між кроквами.

 

При використанні легких універсальних матів (наприклад, URSA GEO М- 11 або URSA GEO ЛАЙТ) додатково потрібно передбачити їх підтримку

 

підв’язним шпагатом. Для цього у суміжні крокви забивають гвіздки зі

 

зміщенням на півкроку. Утеплювач вкладають між кроквами знизу вгору з підтримкою шпагатом, закріпленим до гвіздків як це показано на рис. 7.

Рис. 7. Підв’язка шпагату для підтримування утеплювача

 

 

Улаштування гідробар’єру.

Безпосередньо на верхню частину крокв над утеплювачем розкочують гідробар’єрну паропроникну плівку та тимчасово її закріплюють на кроквах скобами за допомогою будівельного степлера. Плівку розкочують паралельно карнизу з низу в гору. Напуск верхнього шару плівки на нижній повинен бути не менше 10 см

Після влаштування гідробар’єрної плівки на всьому схилі її остаточно закріплюють до крокв контррейкою, яку укладають на крокву зверху.

 

 

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 411; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!