Вимоги до садивного матеріалу



Номери контрольних запитань: 1, 7,27, 44,62, 90

Контрольне питання 1

Навести характеристику агротехнічних особливостей створення та утримання двох відомих у районі Вашого проживання садово-паркових об’єктів.

Відповідь на контрольне питання 1

Всі роботи по новому будівництву, реконструкції і капітальному ремонту, пов'язані з розриттями, можуть проводитися тільки після отримання дозволу від адміністративно-технічних інспекцій.

Дозвіл видається:

- на виробництво земляних робіт по всій території міста.

Роботи по підготовці території слід починати з розчищання від належних зносу будов, пнів, залишків будівельних матеріалів, сміття і ін., розмітки місць збору, обвалування рослинного ґрунту і зняття його, а також місць пересадки рослин, які будуть використані для озеленення території. Підсипає поглиблень і ям, утворених при розбиранні підземних споруд, стін і фундаментів, необхідно виконувати супіщаними і суглинними ґрунтами. Щоб уникнути того, що просів ґрунтів той, що підсипає органічним сміттям або відходами якого-небудь хімічного виробництва, не дозволяється. Дрібне органічне сміття (тирса, стружки, листя) можна перемішати з насипаним ґрунтом.

При організації будмайданчика слід вжити заходів по заощадженню і мінімальному пошкодженню всіх рослин, відзначених в проекті як що зберігаються: обгороджування, часткове обрізання низьких і широких крон, охоронне обв'язування стовбурів, скріплення крони чагарників.

За наявності на території хорошого травостою слід нарізати дернину, складувати і вживати заходів по її збереженню (Полив, притінення) для подальшого використовування при влаштуванні газону.

При необхідності підвищення рівня ґрунтового покриття для збереження існуючих дерев слід навкруги стовбура влаштувати сухий колодязь і систему дренажу; при пониженні рівня для збереження рослин слід влаштувати систему терас і підпірні стінки або насипати у дерева шар землі, що оберігає корені від пошкоджень (при невеликому перепаді висот), не засипаючи при цьому кореневу шийку дерева..

При відсипаннях або зрізають ґрунту в зонах зелених насаджень, що зберігаються, розмір лунок і стаканів у дерев повинен бути не менше 0.5 діаметрів крони і не більше 30 см по висоті від існуючої поверхні землі у стовбура дерева.

Розчищання території від сухостою і дерев неблагополучного стану може виконуватися з обробленням дерев на місці і подальшим вивезенням стовбурів або з обробленням дерев, що повалили, осторонь. Видалення пнів слідує проводити корчуванням.

Дерева і чагарники, годні для пересадки, слід викопати відповідно до правил і використати при озелененні даного або іншого об'єктів.

Вертикальне планування території, прокладка підземних комунікацій, влаштування доріг, проїздів і тротуарів повинні бути закінчені до початку посадок.

Контрольне питання 7

Агротехніка посадки ліан.

Відповідь на контрольне питання 7

Агротехніка посадки ліан.

Підготовка посадочних місць

Ями і траншеї для посадки ліан повинні бути викопані наперед (не менше 2-3 годин до посадки).

Розміри ям і траншей для посадки дерев і чагарників із стандартними розмірами приведені в табл.1.

Таблиця 1

Стандартні розміри грудок, ям і траншей для посадки чагарників

Група садивного матеріалу Грудка, м Яма або траншея, м
Чагарники з голою кореневою системою (без грудки) при посадці:    
до ям в природний ґрунт - d=0,5; h=0,5
до ям з внесенням рослинної землі - d=0,7; h=0,5
в траншеї однорядний живопліт і в'юнких - 0,6 x 0,5

Після викопування ям і траншей стінки і дно вирівнюють і зачищають, поряд складають запас землі для засипки кореневої системи. Траншеї під живопліт засинають рослинною землею на 3/4 об'єму, решта землі складується поряд.

Для посадки чагарників групами слід створювати загальний котлован в межах меж, визначуваних проектом. Котлован заповнюють рослинною землею повністю із запасом на осідання.

Траншеї і окремі ями для висадки ліан (вертикальне озеленення) викопують по лінії посадки поверхонь, що уподовж декоруються, відступаючи від опор або стінок 0,3-0,4 м. Заповнюють їх добре удобреною рихлою рослинною землею з додаванням перегною або компосту (до 30 %). При неможливості посадки ліан в ґрунт (близькість підземних комунікацій, підвалів і ін.) слід зробити спеціальні ящики шириною не менше 0,5 м і глибиною 0,4-0,5 м з пристроєм дренажу для стоку води.

Вимоги до садивного матеріалу

Саджанці повинні мати симетричну крону, обчищену від сухих і пошкоджених гілок, прямий штамб, здорову, нормально розвинену кореневу систему з добре вираженою скелетною частиною; на саджанцях не повинно бути механічних пошкоджень, а також ознак поразки хворобами і заселення шкідниками. Посадочний матеріал в розсадниках повинен прийматися тільки із спеціальних прикопів.

Стандарт садивного матеріалу повинен визначатися проектом.

Відбір садивного матеріалу в лісових насадженнях і лісокультурах забороняється

Категорично забороняється завозити і висаджувати в місті дерева і чагарники слабко розвинені, з потворними кронами (однобокими, сплюснутими і ін.), з наявністю ран, пошкодженнями крони і штамбу, а також пошкоджених шкідниками і хворобами.


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 393; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!