Втрачена вівця і загублена монета



Розбір уроку Суботньої Школи

 

? 1. Що таке місія Що в Лк.19: 10 сказано про місію Христа?

Місія - з Адан, призначення.

2. Кого і чому треба було рятувати?

Все людство смертне з причини гріха. Ісус узяв гріхи світу на Себе, «д а б кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ін.3: 16).

3. Лк.15: 4-7 - хто є втраченою вівцею? Як вона загубилася?

Вівця могла заблукати помилково, недосвідченості.

4. Яке ставлення Бога до загублену вівцю?

5. Лк.15: 8,9 - як у цій притчі представлений Бог?

6. Лк.15: 11-12 - як у притчі про блудного сина представлений людський світ?

Грішний світ, загордившись, підписав Богу вирок.

7. До чого призводить життя без Бога?

Життя без Бога втрачає сенс, призводить до нечистоти, до втрати себе самого і до смерті.

8. Лк.15: 20-24 - яким представлений в цій притчі Бог в образі батька?

Бог не відкидає, але приймає грішників, що каються, не постав я їм колишні злочини.

Білий одяг - символ виправдання. Коли людина виправданий, йому не ставиться минула вина.

9. Який шлях повернення до Отця?

1) Усвідомлення провини («отямився»).

2) І споведаніе («згрішив я проти неба і перед тобою»).

Сповідування - називання гріха по імені, тобто те, що було зроблено.

3) Покаяння - відкидання колишнього способу життя. Молодий чоловік не хоче, як колись, жити зі свинями. Він хоче жити у батька. Коли людина в гріху, він не гідний називатися сином. Він готовий бути навіть в числі наемн і ков, але тільки щоб ​​не жити колишнім життям.

Сповідування показує, як ми самі ставимося до скоєного нами гріха, показує, що ми зрозуміли, усвідомили свою провину. І як результат сповідання йде покаяння - відкидання колишнього способу життя і бажання почати нове життя.

Людина повинна не тільки усвідомити свій гріх, а й змінити спосіб життя.

4) Прохання «прийми мене».

10. У чому полягала проблема старшого сина?

Будучи в будинку батька, він не знав самого батька як такого, не знав його характеру.

Такова проблема багатьох людей, що живуть в церкві - вони знають про Бога, що Він є, служать Йому, але не знають Самого Бога, Його характеру.

П Рітчі показує, що і для блудного сина, і для старшого сина є можливість почати правильно розуміти Б про га.

11. Лк.16: 19-31 - яке значення імені Лазар?

Лазар - надіється на Бога. Це ім'я показує характер людини, її суть.

12. Які уроки показані нам у цій притчі?

1) Другого шансу знайти порятунок не буде. Що вибрав людина в цьому житті, то він і пожне. Вибрати можна або життя, або смерть.

2) Христос використовував цю притчу, щоб показати небезпеку омани, що багатство - це ознака Божого благосло про вения, а бідність - це прокляття. Христос же показує, що життя людини не залежить від достатку маєтку. Порятунок залежить від того, наскільки людина уповає на Бога. Живе надія на Бога не наосліп, буде відплата.

Приклад Христа - хоча Він помер, але воскрес. Сподівання на Бога не марно (Ср Мф.27: 43. з Мф.28: 1-6).

13. Що таке уповання?

Сподівання - непохитна надія на Бога.

Лазар непохитно сподівався на Бога навіть у такій, здавалося б, безнадійній життєвій ситуації, і отримав нагороду вона.

14. Лк.18: 35-43 - чому нас вчить історія про сліпого Вартимій?

Вартимій кричав: «! Помилуй мене» Т.е. . Він усвідомлював свою гре духовності Вартимій просив не тільки зцілення, але насамперед розумів, що він - грішник, а хвороба тіла - наслідок хвороби душі (наслідок гріха). Тому, п режде все він ін про сит про помилування. І коли це помилування відбувається, як результат, відбувається і ІСЦ е ня тіла.

Прохання про помилування - це прохання про прощення, про прояв милості, якої ми не заслуговуємо.

Вартимій правильно розуміє Христа своєю вірою, що милість не заслуговують і не заробляється, вона виявляється Богом. Ісус засвідчив про те, що віра цієї людини врятувала його. Він отримав і прощення, і зцілення.

15. Лк.19: 1 5 - що відчував Закхей по відношенню до Христа, і як Христос відповів на його духовну нужду?

16. Лк.19: 6 - як відреагував Закхей на слова Ісуса, звернені до нього?

Поспішно зійшов; прийняв з радістю.

17. А як ми приймаємо Христа в хвилини свого депресії і життєвої спустошеності? Не зволікайте чи що? Або, можливо, приймаємо без радості?

18. Лк.19: 8 - чому Закхей вирішив роздати свій маєток?

Закхей побачив в очах Христа таког про Закхея, якого ще не було, але який міг би бути. Ця нова перспектива спонукала його переосмислитисвоє життя, зробити миттєву переоцінку цінностей. І, як природний відгук, він вимовляє слова, записані в Лк.19: 8. Після цього Христос каже: «Нині настав дім цей спасіння, бо й він син Авраама». Він знайшов усиновлення.

19. Для самоаналізу. Як вплинула на вас особиста зустріч з Ісусом?

20. Чому порятунок не буває завершеним, поки не відбудеться покаяння і відшкодування збитків?

Покаяння увазі зміну способу мислення (погибіль про гріх), а, значить, і способу життя.

Якщо немає покаяння, значить, не відбулося і зміни в людині. А якщо людина не змінився, він ще продовжує ПРЕБЕНА и вать у гріху.

 

Висновок. На прикладі цих притч і Біблійних історій ми можемо побачити в служінні Ісуса Христа Його заинте е Ресованая у всіх і в кожному в від дельности. . Любов Божа НЕ упередженим Бажання Бога - щоб усі підлогу біля чилі порятунок. Він за интересован в кожній людині: «Отже насамперед благаю чинити молитви, благання, прохання, подяки за всіх людей, за царів та за всіх, щоб провадити тихе й мирне життя в усякій побожності та чистоті, Бо це добре й приємне Спасителеві нашому Бог у, Який х про чет, щоб усі люди спаслися і досягли пізнання іст ни »(1 Тім.2: 1-4) Така місія Ісуса. (Лк.19: 10).


Урок8Місія Ісуса 16-22 травня 2015

Пам'ятний текст: «Бо Син Людський прийшов, щоб спасти загибле» (Лк.19: 10).

 

Втрачена вівця і загублена монета

1. Лк.19: 10 - яка місія Ісуса Христа Що значить і спасти?

2. Хто є тими загиблими, яких прийшов спасти Ісус? Як ми впали? Наскільки глибоко наше пад е ня? Чи можемо ми самі повернутися в первісний стан? Як Ісус д а ровал нам спасіння?

«Загибле» - про дно це слово описує горе людського життя та історії Загиблим було саме людство. - відчужене від Бога, підмет смерті, сповнене страху, розчарування і відчаю. Але благ про даруючи рятівної жертві Ісус а у всіх нас є надія. Від Буття до Об'явлення Біблія - це історія Бога, що шукає втрачене людство«В відступництві людина віддалилася від Бога. зв'язок між Небом і Землею була ін е рвана. Прірва, що лежить між ними, виключила можливість спілкування. Але завдяки Христу Земля знову возз'єднана з Небом. Своїми заслугами Христос проклав міст через прірву, утворену гріхом ... Христос з'єднує занепалого чол про століття в його слабкості і безпорадності з Джерелом безмежної с і ли »(Е. Уайт. Шлях до Христа, с. 20).

3. Для самоаналізу Хоча всі релігії зображують людину в пошуках Бога, християнство представляє Бога як шукає: «Адаме, де ти?». (Бут.3: 9); «Каїн, де брат твій?» (Бит.4: 9); «Що ти тут, Ілля?» (3 Цар.19: 9); «З а кхей, зійди» (Лк.19: 5). Як Бог шукав або шукає вас? Який вплив це справляє на ваше життя?

4. Лк.15: 4-7 - хто є втраченою вівцею? Як вона загубилася? Що в цій притчі йдеться про Божу любов до нас? Наскільки Божа любов орієнтована на пошук загиблих?

«Під втраченої вівцею Христос мав на увазі не тільки окремого грішника, а й один із світів, який оступився і гинув у гріху» (. Е. Уайт Наочні уроки Христа, с 190). Відхід з стада, зневага Пастирем, бунтівне рішення самоствердитися :. Який б не була причина такого стану, ті, хто нах про диться в стані «загиблих», несуть на собі важкі наслідки крайнього відчаю.

«Піде за загинулої» (Лк.15: 4) - Бог любить нас так сильно, що Сам йде шукати нас, щоб повернути до Себе. Ми годину то говоримо про людей, що шукають Б про га; насправді це Бог шукає нас. Лк.15: 4 - яку мету переслідує Той, хто шукає? - «Поки не знайде»!

Втрачений і знайдений - це два протилежних стани в житті людини.

5. Дев'яносто дев'ять проти однієї. Чому ця одна така важлива для Бога? (Її не замінить ніхто інший!)

6. Лк.15: 8,9 - яка цінність монети? Як ця притча образно показує цінність ч е ловека?

Одна монета (драхма) могла перевищувати плату за цілий день роботи, і її ледве вистачало, щоб з е сімейство не голодували.

«Монета, хоч і лежить в пилу і смітті, все ж залишається сріблом або золотом. Власниця шукає її, тому що вона володіє цінністю. Так і ка ж дая душа, як би вона не була зіпсована гріхом, представляє найбільшу цінність в очах Божих. Як монета несе на собі зображення і на д письцарствующей влади, так і в людині при його створенні зображений образ і подобу Бога. І хоча тепер цей образ зіпсований і затуманений впли я ням гріха, його сліди залишаються на кожній душі »(Е. Уайт. Н а наочно уроки Христа, с. 194).

7. Сучасна наука стверджує, що ми не що інше, як результат випадкових подій у безглуздій Нд е ленной, якій абсолютно байдужі ми і наша доля. Який абсолютно інший погляд предста в льон в цих двох притчах? Яка для Бога цінність навіть однієї людської душі?

«Цінність однієї душі, хто може визначити її? Щоб дізнатися її, йдіть до Гефсиманії і пильнуйте там з Христом все ті години стр а Сейчас, коли піт на Його чолі був як краплі крові. Дивитися на Спасителя, піднесеного на хресті ... Біля підніжжя хреста, пам'ятаючи, що навіть за одного грішника Хр і стос віддав би Своє життя, ви зможете усвідомити цінність однієї душі »(Е. Уайт. Наочні уроки Христа, с. 196). «Душа, яка віддала себе Христу, ін а гоценнее в Його очах, ніж весь світ. Спаситель переніс би борошна на Голгофі і заради однієї людини, щоб врятувати його для Свого Царства. Він нік про гда не залишить того, за кого Він помер. До тих пір, поки йдуть за Ним самі не залишать Його, Він буде оберігати їх »(Е. Уайт. Ж е ланіе століть, с. 483).

8. Лк.15: 7,10 - чому порятунок навіть одного загиблого є радісною подією і їм і варто будь-яких жертв?

 

Притча про втрачений сина

1. Лк.15: 11-12 - що не влаштовувало молодшого сина в будинку батька?

Гріх часто є результатом тривалих роздумів над неправильно розставленими пріоритетами. Молодший син, напевно, чув від ін у зей про блиск і розкіш далеких країн. Життя будинку була занадто одноманітною. У тій родині була любов, але вона встановлювала певні гр а ниці; екзотичні країни манили його життям без обмежень. Батько занадто сильно опікував, його любов була ограніч і вающей. Син хотів свободи, і в пошуках такої безперешкодної свободи виросло насіння мят е жа.

2. Іс.14: 12-14 - з чого починається заколот проти Бога?

Заколот починається з займенника «я». Всякий раз, коли «я» бажає бути власним початком, центром і місцем призначення, таке «я» вирішує відкинути дім батька і стати жителем дав е кой країни.

3. Лк.15: 13 - які дії робить молодший син? Символом чого є «далека сторона»?

Син обналичил всю свою "частку" і відправився в «далеку сторону» Дальня сторона -. Це місце, що знаходиться далеко від будинку батька. Турботливі очі любові, захисну огорожу закону, всюдисущі обійми благодаті чужі дальній стороні. Це далека країна «ра з путньої» життя (Лк.15: 13).

4. З якими гріхами пов'язано розпуста?

Розпуста пов'язано з пьянст під м (Еф 5:18)., Непокірний ність ю (Тит 1: 6)., Нечисто тієї духовної і фізичної, похома (мужолозтво, скотолозтво, п про думки), пияцтво м, надмірність м в їжі і питті і безглуздий им ідол про служіння ня м (1 Пет.4: 3, 4).

. 5 Лк.15: 14-16 - до чого привів молодшого сина обраний ним шлях?

Подібні задоволення безбожного життя виснажили його багатство, і незабаром він залишився без грошей, без друзів і без їжі. Його "красива" життя тощо і вела його на саме дно суспільства. Зубожілих і ледь не померши від голоду, він знайшов роботу по догляду за свинями, - занадто с у ровая доля для єврея. «Втрачений» або «загиблий» - ось жалюгідна і важка доля людства, хвороба до смерті, викликана тим, що на му місці Бога запанувало «я». Це ніколи не було частиною Божого плану. Поняття «втрачений» включає тих, хто вирішив проміняти любов Про т ца на далеку країну, де жага слави, спокуса гріховного задоволення, дивне сп'яніння егоїстичними прагненнями і відмова від розважливості та відповідальності призводять практ і чески до стирання відмінності між ч е ловеком і свинями.

. 6 Лк.15: 17-20 - з чого почалося його повернення додому?

Повернення почалося, коли він «прийшов у себе». Усвідомлення того, де він опинився, в порівнянні з тим, яким був будинок його батька, змусило молодий про го людини «встати» і «піти до батька».

. 7 Лк.15: 18-19 - в чому полягає істинний сенс покаяння?

а) визнання батька «батьком моїм» (текст 18). Блудного сина зараз необхідно спертися на любов і прощення батька і довіритися їм так само, як ми повинні навчитися довіряти любові і прощення наш е го Небесного Отця.

б) сповідування: те, що зробив блудний син, було не просто помилковим судженням, але гріхом проти Бога і проти батька (текст 18).

в) каяття :. я «вже не гідний» Визнання себе негідним порівняно з гідністю Бога має велике значення для істинного поки я ня.

г) прохання: «п Рімі мене» Б лудний син все ще має свобод у вибору і можливість повернутися назад Про «отямився» і згадав місце під назвою будинок, людини, відомого як батько, родинні узи під назвою любов ... Він пішов додому, заготовивши мова, щоб вблагати батька: «Пр і ми мене в число найманців». Тобто зроби мене, ким хочеш, але дозволь мені жити під твоїм уважний ь ним оком і в твоїй турботливою любові. Ні будинок а краще, ніж серце батька. Підпорядкування Божій волі є метою покаяння. Син повернувся д о мій.

8. Для самоаналізу. Світ може виглядати дуже привабливим. Які речі і задоволення цього світу вас позов у шают, так що ви думаєте: «О, це не так вже й погано», в глибині душі знаючи, що це пл про хо?

. 9 Лк.15: 20, 21 - Що свідчить про те, що батько чекав свого сина?

1) Жоден інший образ не відображає характер Бога так, як образ очікує батька. . Батько не може змусити сина повернутися Він чекає Любов Про т ца -. Для тих, хто вирішив взяти її. Бог ніколи не змушує людину: ніхто не може бути викуплений, позбувшись того, що визначає вибір чол про століття. 2) Батько відновлює блудного сина в правах без будь-яких умов: він не вимагав ніякої ко м компенсації, не встановлював випробувань тельного терміну, ні в чому не звинувачував.Помилування, прощення, восстановл е ня, прийняття, радість, кільце, взуття, одяг - одне за іншим веде до достатку Божественної радості від повернення блу д ного сина. 3) Батько побачив його, «коли він був ще далеко» (Лк.15: 20). Відстань або далека країна не може утримати блудного дитини далеко від шукаючих очей Отця.Хрест гарантує, що жоден повернувся дитина не ост а ється блудним.

. 1 0 Лк. 15: 22-25 як батько відзначив повернення молодшого сина? СР з Лк.15: 7.

У сім'ї було свято. Якщо відхід з будинку символізував смерть, то повернення було подібно воскресінню і заслуговувало радості. Син був дійсно блудним, але все ж сином, а про всякому розкаявся сина Небеса р а дуються (Лк.15: 7).

. 1 січня Лк. 15: 25-32 - в чому полягала проблема старшого сина Яку серйозну помилку він допустив? Які д у духовні вади були виявлені в його о т носінні до батька і брата?

Молодший син був втрачений, коли вийшов з дому, щоб піти в далеку країну; а старший син був втрачений тому, що, хоча і знаходь л ся будинку, його серце було в далекій країні. Таке серце наповнене гнівом (Лк.15: 28), скаргами, самоправедності (текст 29) і відмовою а ється прийняти брата. Воно може тільки сказати: «Цей син твій, що проїв маєток своє» (текст 30). Він не знав всій любові батька і сенсу бра т ських відносин. Ставлення старшого сина до батька схоже на ставлення фарисеїв до Ісуса, які звинувачували Його: «Він приймає грішників і їсть з ними» (Лк.15: 2). Заключітел ь ве слово батька, звернене до старшого сина, відображає ставлення Небес до всіх грішників, що каються: «А про те треба було радіти і вага е литися, що брат твій був мертвий, і ожив, був пропав, і наше л ся» (Лк .15: 32).

1 2. Поставте себе на місце старшого брата. Хоча його мислення неправильно, чому його почуття є «природними» і «логічними» для подібної ситуації? Як ця історія показує, що Бл а гаю звістку виходить за рамки «природного» і «логічного»? СР з Мф.20: 1-16.

 

Втрачені можливості

1. Лк.16: 19-31 - яка головна звістка цієї притчі? Що ця притча говорить про небезпеку приймати Божу л ю бов і запропоноване Їм порятунок як належне?

а) Притча про багача і Лазаря - це переконливий заклик до відповідального способу життя у безвідповідальному суспільстві; поема про безглуздість розкоші серед крайньої бідності. Це оповідання про те, як Бог гамує гордих, приймає і шанує відкинутих, рятує самотнього і знецінити н ногочол про століття по імені Лазар (що означає «Бог - мій помічник»).

б) Ця притча розкриває великі істини про порятунок :. важливість сьогоднішнього дня в процесі порятунку і відсутність іншої можливості для врятував е ня після смерті Притча не вчить, що багатство само по собі є злом, а в бідності є щось неминуче хороше. Вона вчить, що можливість отримати спасіння і жити, будучи врятованими, не можна упускати, поки ми на цій Землі. Багаті чи бідні, образ про ванни або неписьменні, сильні або слабкі - у нас не буде іншої можливості. Всі рятуються і судяться згідно їх відношенню до Ісуса сьогодні, зараз. «Ось тепер час благ про приємне, ось тепер день спасіння» (2 Кор.6: 2).

Після смерті більше немає можливості знайти порятунок, немає другого шансу на порятунок: «людям призначено вмерти один раз, п про те суд ...» (Євр.9: 27).Нам б и ло дано достатньо доказів зараз, в цьому житті, щоб зробити усвідомлений вибір «за» чи «проти» Бога. Будь теологія, яка вчить про «другий шанс» після смерті, є великим про б Маном.

в) У ечная нагорода не залежить від матеріальних цінностей, якими володіє людина. Богач «одягався в порфіру й віссон, і кожен день піршес т вовал блискуче» (Лк.16: 19), але пропустив найголовніше в житті - Бога. Там, де не визнають Бога, не помічають і ближніх. Гріх багатого челов е ка був не в його багатстві, але в його нежел а нии визнати, що Божа родина ширше, ніж він собі уявляв.

г) Хоча Ісус прийшов, щоб спасти гинуть у гріху, Він нікого і ніколи НЕ змушуєПрийняти пропоноване Їм порятунок. Порятунок я в ляется безкоштовним і доступним для всіх, але ЙОГО потрібно Прийняти вірою, що призводить до життя відповідно до божою волею. Єдиний ін про проміжок, коли у нас є така можливість, - час нашого життя на Землі; ніякої іншої можливості не існує у ет .

2. Хрест більше ніж що-небудь інше показує рівність усіх людей перед Богом. Як ця найважливіша істина повинна вплинути на наше ставлення до інших і навіть до тих, до кого ми перш відчували неприязнь з якихось причин? У чому подібне ставлення абсолютно не узгоджуючи т ся з особистим прикладом Христа?

3. Лк.16: 31 - чому слухати «Мойсея і пророків» так важливо для набуття вічності? Ін.5: 38-40.

Коли у вічності будуть підводити остаточні підсумки житті кожної людини, буде неважливо, скільки у нього було грошей на банківському рахунку, в якому будинку він жив і т.д. Всі мирські мірила успіху зникнуть, і Божественне мірило істинної цінності зважить кожну душу у світлі кількох вчених слів з Божественного лексикону: любов, благодать, турбота про обезд про ленних, сіяння зі сльозами і повернення зі снопами радості. Нині - день спасіння, завтра може настати смерть. Там немає другого шансу. Тому вирішуй се й годину і не помилися у виборі. Вибери Бога (Втор.30: 15-20).

 

« Був сліпим, а тепер бачу »

1. Що в Лк.18: 35-43 і Деян.17: 28 сказано про нашу повній залежності від Бога?

Хто з нас час від часу не кричав: «Помилуй мене»? Будучи людиною з обмеженими можливостями, без положення в суспільстві, він раптом опинився в радіусі дії Бо жьего дива: повз проходив Ісус, і віра сліпого вилилася в крик: «Ісус, Син Давидів! пом і луй мене »(Лк.18: 38). Віра не вимагає ні очей, ні вух, ні ніг, ні рук, але тільки серце, яке з'єднується з создат е лем світу . Позбавлення прийшло, але не у вигляді смерті, яку багато хто чекає з надією, коли життя стає нестерпним і мій;воно прийшло у вигляді Благої вісті, що Ісус з Назарета знаходиться поруч. Вартимій знав Ісуса, чув про Е го чудеса. Він знав Його силу, знав, Ким Він був, знав, яка Його любов. Раптово у Вартимея вирвалося месу н ське сповідання: «Ісус, Син Давидів! помилуй мене ». Хоча він і був сліпий, його духовне бачення нах про дилось в гармонії з небесним світом. Його месіанського відкриття було досить, щоб відкрити очі і побачити найбільше чудо небес: Ісуса. Якого о т криття чекаєте ви?

2. Лк.18: 40-43 - який шлях від сліпоти до учнівства? Чому ці кроки важливі?

Про щутіть свою нужду, усвідомити силу молитви, прийняти Ісуса, знайти віру, радість і піти за І і Сусом.

3. «? Чого ти хочеш від Мене» (Лк.18: 41). Ісус - наш Викупитель. Він - Той, Хто допомагає нам досягти бажаємо про го. Все можливо в Ньому і через Нього. Що б ви попросили Ісуса зробити для вас сьогодні?

4. Лк.19: 1-10 - хто був «сліпим» людиною в цій історії?

Закхей був сліпий духовно. Він жив, не розбираючи між добром і злом, податками та розкраданнями, потягами плоті і духовними зобов'язаннями, н и нинішні вигодами і завтрашньої розплатою. Вічність для нього не мала сенсу, праведність не мала знач ення, і здавалося, що Бог пішов з його життя. Він теж чув про Ісуса і дуже хотів побачити, що являє собою цей Чудотворець.

Проникливий погляд Христа може знайти грішника в будь-якому місці. Спаситель бачив нужду Закхея. Він одразу ж запропонував запо л нитка порожнечу в його душі. Люблячий Господь повів йому спуститися, бо Він уже запланував зустріч з ним за обідом. Там несподіваний Гість пригостив хозя і на найкращій їжею, яку тільки можна було отримати: хлібом життя. Ісус дав зір духовно сліпому. Головний грішник, як думали про нього м е стние фарисеї, був взискан і врятований (Лк.19: 9), але не раніше, ніж Закхей все виправить (текст 8). Мати Ісуса в своєму будинку або в своєму серці лу ч ше, ніж бути найбагатшою людиною в Єрихоні або де б то не було. Закхей знайшов сп а сеніе.

Ісус і з цілив двох зламаних людей, повернувши їм цілісність. Один був сліпий фізично, інший духовно; обидва були ізгоями - один - жебрак, а інший - митар. Але обидва вони були включені в План рятівної ми з сії Христа, і жоден не залишився за межами Його любові і досяжності.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 608; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!