МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ. МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ



МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

Національний авіаційний університет

 

 

ЕКОНОМІКА ПІДПРИЄМСТВА

 

 

Методичні рекомендації до виконання практичних завдань
для студентів напряму підготовки 6.0305
«Економіка та підприємництво»

 

 

Київ 2016


УДК

ББК

 

 

Укладач: О. М. Вовк

 

Економіка підприємства. методичні рекомендації до виконання практичних завдань для студентів напряму підготовки 6.0305 «Економіка та підприємництво» / уклад.: О. М. Вовк. – К. : НАУ, 2016. – 28 с.

 

 

Методичні рекомендації складені відповідно до програми курсу «Економіка підприємства», містять вимоги, завдання до виконання практичних завдань, перелік рекомендованої літератури.

Для студентів спеціальності 6.0305 «Економіка та підприємництво» усіх форм навчання.

ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ

Методичні рекомендації підготовлено відповідно до програми навчальної дисципліни «Економіка підприємства» для студентів напряму підготовки 6.0305 «Економіка та підприємництво».

Основною метою навчальної дисципліни є формування у студентів знань щодо процесів результативного функціонування суб’єктів національної економіки і практичних навичок щодо планування, організації й забезпечення і оцінювання ефективності господарювання підприємств у ринкових умовах.

Головним завданням навчальної дисципліни є оволодіння знаннями теоретичних та методологічних основ економіки, вивчення методологічних та методичних основ моделювання ефективності роботи підприємства в умовах динамічного розвитку та глобалізації.

У результаті вивчення дисципліни студент повинен знати:

– сутність основних понять економіки та методи їх застосування в різноманітних сферах діяльності підприємств;

– структуру системи управління та шляхи підвищення ефективності функціонування підприємств і їх підрозділів;

– основи оцінювання активів і моделювання ефективності роботи підприємств в умовах динамічного розвитку;

– процеси забезпечення ефективності, якості та безпеки функціонування підприємств;

– методологію управління інноваційним розвитком та інвестиційними процесами.

У результаті вивчення дисципліни студент повинен уміти:

– поєднувати теоретичні знання і практичні навички для ефективної організації процесів виробництва, збуту продукції, техніко-технологічного забезпечення виробничих потужностей, процесів фінансування і оновлення підприємства;

– досліджувати продуктивність праці персоналу, виявляти шляхи розвитку кадрового потенціалу та напрями реалізації кадрової політики;

– структуризувати капітал та активи підприємства, оцінювати результативність та вартість використання ресурсів на підприємстві, доцільність та напрями їх оптимізації;

– проектувати та оцінювати ефективність розвитку підприємства з застосуванням інноваційних технологій та методів управління;

– розраховувати і планувати собівартість, ціну та фінансові результати підприємства за існуючих економічних умов;

– оцінювати і планувати якість і конкурентоспроможність продукції, економічну безпеку підприємства, потенціал розвитку;

– застосовувати нормативну базу в процесах реорганізації створення, реструктуризації, санації, банкрутства та ліквідації підприємства;

– обґрунтовувати шляхи використання резервів підвищення ефективності діяльності підприємства.

Методичні вказівки складено для надання студенту необхідної методичної допомоги щодо організації ефективної роботи з вивчення дисципліни, виконання практичних завдань.


 

ПОСТАНОВКА ЗАДАЧІ ПРАКТИЧНОГО ЗАВДАННЯ

Практичні завдання (ПЗ) з дисципліни виконується у третьому семестрі, відповідно до затверджених в установленому порядку методичних рекомендацій, з метою закріплення та поглиблення теоретичних знань та вмінь, набутих студентом у процесі засвоєння навчального матеріалу дисципліни.

Виконання ПЗ є важливим етапом у підготовці до виконання дипломної роботи майбутнього фахівця з економіки підприємства.

Мета ПЗ – поглибити теоретичні знання, набуті студентами в процесі вивчення курсу та виробити навички застосовувати їх у практичному вирішенні питань стратегічного управління підприємством.

Об’єктом дослідження в роботі виступає господарська діяльність підприємства. Для успішного виконання ПЗ студент повинен знати особливості виробничої, фінансової та інвестиційної діяльності підприємства, методичні підходи до оцінювання основних показників роботи підприємства та ефективності його діяльності, вміти самостійно розраховувати показники ефективності підприємницької діяльності, застосовувати методи оцінки й аналізу та приймати рішення щодо напрямів розвитку підприємства, з використанням сучасних технічних засобів та програм. 

ЗМІСТ ПРАКТИЧНОГО ЗАВДАННЯ

Основна частина ПЗ представлена наступними розділами .

1. Аналіз та оцінка показників вартості, руху та ефективності використання основних засобів підприємства.

2. Аналіз та оцінка показників ефективності формування запасів, використання оборотних засобів підприємства.

3. Оцінювання трудових ресурсів підприємства.

4. Аналіз витрат та беззбитковості підприємства.

5. Ціноутворення на підприємстві.

6. Оцінювання фінансово-економічних результатів.

7. Аналіз ефективності інвестиційно-інноваційної діяльності

 

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ РОБОТИ

Загальні вимоги

Практичні завдання мають бути надруковані на аркушах паперу формату А-4 (210*297 мм), (шрифт Times New Roman, розмір 14, інтервал 1,5)..

Текст ПЗ друкують, залишаючи поля таких розмірів: ліве-30 мм, праве-10 мм, верхнє та нижнє -20мм, а також абзац 1,27см.

ПЗ здається в друкованому вигляді та в електронному. Електронний варіант за 2 тижні до захисту надсилається на адресу викладача, що перевірятиме та прийматиме роботу. Ім’я файлу відповідає прізвищу студента, його порядковому номеру у списку групи та № групи, друкується латинськими літерами.

Задачі оформлюють згідно прикладу:

Дано:

…..

Знайти:

……

Рішення:

Слід починати з формул та пояснень до них, далі наводяться розрахунки (можна надавати у табличній формі)

Висновки.

……

Нумерація

Нумерація сторінок, розділів, підрозділів, пунктів, таблиць, формул подають арабськими цифрами без знака №.

Першою сторінкою роботи є титульний аркуш, який включають до загальної нумерації сторінок. Титульний аркуш, не нумерують, на наступних сторінках номер проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці, враховуючи у загальну нумерацію всіх попередніх аркушів.

Формули

Формули в роботі нумерують у межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули в розділі, між якими ставлять крапку. Номери пишуть біля правого поля аркуша в одному рядку з відповідною формулою у круглих дужках, наприклад: (2.1) (перша формула другого розділу). Нижче, під формулою, дається пояснення значень використаних у формулі символів в послідовності, у якій вони дані у формулі. Значення кожного символу і числового коефіцієнту записують з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова "де" без двокрапки.

Наприклад:

                                            (2.1)

де ЧДП — чистий дисконтований прибуток проекту за період його здійснення, грн.; ВВt — валова виручка від реалізації готової продукції у поточному t –ому році, грн/рік ; Вt— витрати у поточному t –ому році, грн/рік; t — шаг розрахунку (номер поточного року); r — річна норма дисконту, частки одиниці; 1/(1+r)t – коефіцієнт дисконтування,частки одиниці;   n — кількість років у періоді здійснення проекту.

Також слід зазначити, що перед та після формули повинен бути один інтервал.

Ілюстрації

Ілюстрації (креслення, схеми, графіки, карти) позначають словом "Рис." і нумерують послідовно в межах розділу. Номер ілюстрації повинен складатись з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крапка. Наприклад: Рис. 1.2 ( другий рисунок першого розділу ).

Номер ілюстрації, назва та пояснювальні записи розміщують послідовно під ілюстрацією. Якщо в розділі курсової роботи подано одну ілюстрацію, то її нумерують за загальними правилами. Ілюстрації (схеми, графіки, малюнки) необхідно подавати після тексту, де вони згадані вперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації, які розміщені на окремих сторінках, включають до загальної нумерації сторінок.

Не варто оформлювати посилання на ілюстрації як самостійні фрази, в яких лише повторюється те, що міститься в її назві. У тому місці, де викладається тема, пов'язана із ілюстрацією, і де треба вказати на неї, розміщують посилання у вигляді виразу в круглих дужках "(рис.1.1)" або зворот типу: "...як це видно з рис.1.1,«або» ...як це показано на рис 1.1".

Також слід зазначити, що перед та після ілюстрації повинен бути один інтервал.

Таблиці

Таблиці нумерують послідовно в межах розділу. В правому верхньому куті над відповідним заголовком таблиці розміщують напис "Таблиця" із зазначенням її номера. Номер таблиці повинен складатись із номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка. Кожна таблиця повинна мати назву, яку розміщують над нею і друкують симетрично до тексту (не виділяти жирним). Назву і слово "Таблиця" починають з великої літери. При перенесенні частини таблиці на інший аркуш, пишуть "Продовж. табл." і вказують номер таблиці, при цьому назву не вміщують, наприклад: "Продовж. табл. 1.2".

 

 

Рис.1.3. Взаємозв'язок і взаємовплив різних сфер діяльності підприємства при формуванні структури інвестиційного капіталу

Таблицю розміщують після першого згадування про неї в тексті таким чином, щоб її можна було читати без повороту переплетеного боку курсової роботи або з поворотом за годинниковою стрілкою.

На всі таблиці курсової роботи повинні бути посилання в тексті, при цьому слово таблиця пишуть скорочено, наприклад : "...в табл.1.2", або "...дані наведені в табл.1.2 дають змогу зробити висновок, що...", або "...як видно із табл.1.2...".

Шрифт тексту в таблиці обирається студентом самостійно із врахуванням доцільності, але не менше шрифту Times New Roman, розміру 10. Інтервал в таблиці повинен бути одинарний. Також слід зазначити, що перед таблицею, також після таблиці повинен бути 1 інтервал.

Таблиця 1.2

Приклад побудови таблиці:

Назва таблиці

Назви рядків

Назви колонок

Шапка
         
           
           
    Боковик (заголовки рядків)

 

 

Графи (колонки)

 

Цифри в стовпцях повинні бути записані таким чином, щоб розряди цифр збігалися (одиниці під одиницями, десятки під десятками ...). При відсутності цифр в окремих клітинках таблиці замість них проставляється риска.

МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ ДО ВИКОНАННЯ

Примітка. Дані позначені зірочкою (*) збільшуються з кожним варіантом на 10%. Наприклад, для 12 варіанту у першій задачі чисельність працівників =100+100*0,1*12=220 осіб.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 441; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!