ГіднеположенняФранції в сферівисокихтехнологій на світовомурівнізабезпечуютьїїавіакосмічнапромисловість і ядернаенергетика.



Міністерство освіти та науки молоді та спорту України

Одеський національний економічний університет

 

Кафедра економіки та

управління туризмом

 

Індивідуальне завдання на тему:

«Соціально-економічна характеристика Франції»

 

Виконала:

 студентка 2 курсу

5 групи ФМЕ

 Качалова Вікторія

 

Науковий керівник:

Бортник Л. В.

 

 

Одеса 2012

Зміст:

1)Загальна характеристика;

2) Природно-ресурснийпотенціал;

3)Економічнийпотенціал;

4)Науково-технічнийпотенціал;

5) Проблема екології;

6)Трудовийпотенціал;

7)Транспортнаінфраструктура;

8)Імпорт / ЕкспортФранції

9) Туризм;

10) Участь у міжнародніх та регіональніхорганізаціях

 

 

Загальна характеристика

Франція, офіційнаназваФранцузькаРеспубліка-держава в західнійЄвропі. Столиця - місто Париж.

Країнаволодієвигіднимгеографічнимположенням. Велика частинаФранціїрозташована в ЗахіднійЄвропі, їїматериковачастина на півночімежує з Бельгією, на північномусході - з Люксембургом і Німеччиною, на сході - з Швейцарією, на південномусході з Монако і Італією, на південномузаході - з Іспанією і Андоррою. Франціюомиваютьчотириводних простору (Північне море, Ла-Манш, Атлантичний океан і Середземне море). Протяжністьморськихкордонівскладає 5500 км. Франція є найбільшою по територіїкраїноюЗахідноїЄвропи: вона посідаємайже одну п'ятучастинутериторіїЄвропейського Союзу. Загальнаплощакраїнискладає 547,030 тис. км ². НаселенняФранціїналічувало на 1 січня 2011 року - 66,6 млн. чоловік (20 Місце у Світі). Франція-президентсько-парламентськареспубліка. Президент є центральною політичноюфігурою, обирається на 7 років.

Природно-ресурснийпотенціал

Широкий морський фасад, переважаннярівнин (2/3 площікраїни) і невисокихмасивів, розташуванняпотужнихгірських систем на околицяхкраїни і невисокі перевали роблятьтериторіюФранціїзручною для розвиткувнутрішніх і зовнішніхшляхівсполучення.

Поєднанняпомірних температур з достатньоюкількістюопадівсприятливо для розвиткусільськогогосподарства.

ГрунтиФранціїродючі - бурілісові, перегнійно-карбонатні, в ціломусприятливідлясільськогосподарськоговикористання.

Лісизаймають 27% площіФранції. Французькілісудають 55 млн. м3 щорічнодеревини. Охоронюванітериторіїзаймають 7% площікраїни.

РічкиФранціїволодіють великими запасами гідроенергії. За величиною гідроресурсівФранціяпоступається в ЄвропілишеНорвегії та

Іспанії. Величезні запаси енергіїукладають у собіморськіприпливи.

НадраФранції в ціломумістятьзначні запаси мінеральноїсировини. Великіродовищазалізноїруди (приблизно 8,5 млрд. т), вугілля, калійних і кам'яних солей розташовані в Ельзасі, Лотарингії. Родовищабокситів (55 млн. т.), газу, нафти - на півдніФранції, поклади урану - на Центральному Масиві, в Бретані. ПротеФранціязалежитьвідімпорту руд багатьохкольоровихметалів, нафти, газу.

Економічнийпотенціал

Франція-одназрозвиненихкраїн, найпотужнішийуЄвропівиробникіекспортерпромисловихісільськогосподарськихтоварів. РівеньВВПнадушунаселеннястановить 31 700 дол.

Галузі промисловості:

-автомобільна – за виробництвом легкових автомобілів Франція посідає п'яте місце у світі.На найбільші автомобільні компанії "Рено" та "Пежо" припадає більше 90% продажів і майже 100% експорту в галузі. (Підприємства автобудування розміщені в Парижі, Ліоні, Рені, Дуе та Сошо-Монбельярі.);

-машинобудування –провідна галузь промисловості країни. Франція славиться на світовому ринку як виробник конкурентоспроможної продукції, особливо тепловозів, електровозів та електронних виробів, побутових електроприладів. Країна є лідером у виготовленні надшвидкісних транспортних поїздів. За випуском телевізорів вона входить у першу десятку серед країн світу(підприємства машинобудування розміщені у районі Великого Парижа, Півночі Франції та Ліоні);

- авіаракетна промисловість вирізняє Францію з-поміж країн Європи та світу, Знаходиться у державній власності.Підприємства галузі розміщені в Парижі, Тулузі, Бурже, Бордо, Байонні та Маріньяні. Франція була третьою країною світу, яка запустила власний супутник Землі. Вона має широку космічну програму і космодром Кру в Ґвіані.

-кольорова металургія - важлива галузь економіки країни. Особливо розвинуті алюмінієва та свинцево-цинкова галузі. Найбільш розвинена галузь у департаментах Вар і Еро. Лідером французької кольорової металургії є державна компанія "Пешіне", на частку якої припадає 93,2% усього виробленого в країні алюмінію

- нафтовапромисловість,імпорт нафти здійснюється морським шляхом. Головними пунктами приймання нафти та її переробки є Гавр і Марсель;

-хімічнапромисловість – досягла високого ступеня розвитку, особливо такі її галузі, як хімія органічного синтезу, основна хімія. Вони спеціалізуються на виробництві полімерів, синтетичних волокон, мінеральних добрив, гуми, пластмас, парфумерії, медикаментів та ін.Найбільшою в галузі є державна хімічна компанія "Рон - Пуленк", націоналізована 1981 року. Серед парфумерно - косметичних фірм абсолютним лідером є компанія "Л'Ореаль", що входить до числа 10 найбільших хімічних компаній країни.

Великим вузлами та центрами хімічної промисловості Франції є Париж, Ліон, Страсбург, Монлюсон, Клермон-Ферран, Марсель та в цілому північний схід країни. Як експортер хімічної продукції Франція посідає 3-є місце в світі.;

- легка промисловість здавна займала значне місце у структурі французької економіки, яка наразі, проте, перебуває у стані занепаду та розвивається на імпортованій сировині. Підприємства текстильної промисловості розміщені в трьох основних районах: ПівнічФранції (вовняна, лляна, бавовнопрядильна, джутова галузі), Вогези та Ельзас (бавовняна промисловість), Ліон (виробництво синтетичних волокон і тканин). Центрами трикотажної промисловості є Париж, Труа,Рубе. Париж історично вважається центром високої моди (статус "світового законодавця мод"). У галузі зайнято понад 300 тис.осіб.

-серед галузей харчової промисловості важливе значення має виноробна, яка зосереджена у Східних та Південно-Західному регіонах (регіони - Божоле, Бордо, Бургундія, Прованс, Корсика, Шампань, долини Луари та Рони та інші). Франція є найбільшим виробникомв Європі вершкового масла, сира, м'яса.

Галузі С/Г:

Франція - один з найбільших в Європівиробниківсільськогосподарськоїпродукції, займаєодне з провіднихмісць у світі за поголів'ямвеликоїрогатоїхудоби, свиней, птиці та виробництва молока, яєць, м'яса. Ведучою силою виробництвавиступаютьвеликігосподарства.

- Рослинництво дає 1/3 вартості продукції. Вирощують зернові, картоплю, цукрові буряки, олійні (рапс, соняшник). Щорічні збори зерна досягають 60 млн т, половина йде на експорт (друге місце в світі після США). Головний район вирощування пшениці — басейниСени і Луари (Північно-Французька та Аквітанська низовини), кукурудзи — жаркіший і вологіший басейнҐаронни. Цукрові буряки вирощують у басейніСени та на півночі (біля 25 млн.т щороку).

Франція є найбільшим виробником і експортером цукру в Західній Європі. Вирощують різноманітні овочі, фрукти і квіти, в тому числі для виготовлення парфумів, хміль, тютюн. Серед фруктів найпоширеніші яблука, переважна частина врожаю переробляється на сидр. Бретань(регіон на північному-заході Франції на півострові Бретань ) і Нормандія(історична область на півночі Франції) знамениті своїми яблуневими насадженнями - за збором яблук Франція посідає 1-е місце в Європі. Цитрусових і оливок мало, бо зона субтропіків у Франції, порівняно з Італією та Іспанією, незначна.

-тваринництво. Провідними галузями тваринництва Франції є скотарство

м'ясо-молочного напрямку, свинарство і вівчарство. Зосереджене воно переважно у Західному та Центральному районах.Тваринництво дає біля 70% вартості продукції сільського господарства. Основним традиційно є розведення великої рогатої худоби.

Французькі сировари виготовляють 400 сортів сиру. Як експортер твердих сирів країна посідає високе місце в світі.

Райони розведення великої рогатої худоби можна поділити на дві групи. Перша охоплює низько- і середньовисокі території на сході й півдні — Арденни, Воґези, Юра, Центральний масив і передгір'я Піренеїв, друга — це низинні території, які оточують басейни Сени і Луари з півночі.

 Райони свинарства практично збігаються з районами розміщення поголів'я великої рогатої худоби. Вівчарство (переважно молочного напрямку) має місце на південних схилах Центрального масиву. Найважливішим районом птахівництва стала Бретань.

-Рибальство є галуззю спеціалізації районів, що розмішуються уздовж атлантичного узбережжя.Вилов риби в Атлантичному океані та Північному морі перевищує 700 тис.тон щороку.

Розвиненевиноробство, овочівництво і садівництво; квітникарство; рибальство і розведенняустриць. Сільськегосподарствовисокоіндустріальное.

Енергетика та видобутоккориснихкопалин.ЩорічноФранціяспоживаєблизько 220 млн. тонн різнихвидівпалива, при цьому

значну роль у виробництвіенергіївідіграють АЕС, щовиробляють три чвертівиробленоїелектроенергії (58 енергоблоківзагальноюпотужністю 63,13 ГВт на 1 червня 2011 року). Найбільшийвиробникелектроенергії у Франції - історичнамонополія«ÉlectricitédeFrance» (EDF).

Мережа гідроелектростанційФранції є найбільшою в Європі. На їїтериторіїрозташованоблизько 500 ГЕС. ГідроелектричнимстанціїФранціївиробляють 20000 МВт потужності.

        

Науково-технічнийпотенціал

В умовахсучасногоетапу НТР всезростаючезначеннянабуваєнауково-технічнеспівробітництво, щосприяєвпровадженнюновітніхтехнічнихдосягнень, раціональномувикористаннюприроднихресурсів і т.д.

Французька наука в ціломувисококотирується у світі, і в останні роки Франція, яка завжди мала гарнийнауковийпотенціал, домогласязначнихрезультатів. Інженери та дослідницькіцентриФранції є авторами ряду найбільшихінновацій. Сьогодніфранцузькіпідприємствазаймаютьодне з перших місць у світі в таких секторах, як телекомунікації («Франс телеком»), інформаційнаінженерія та програмнезабезпечення («Кап ЖемініЕрнстенд Янг», «Бізнесобжектс»), електроніка («Алкатель», « Томсон мультимедіа »,« Шнайдер »,« Мікроелектронікс »), електроннівидання та мультимедіа (« ВівендіЮніверсал »,« Інфограм »,« Юбісофт »).

ГіднеположенняФранції в сферівисокихтехнологій на світовомурівнізабезпечуютьїїавіакосмічнапромисловість і ядернаенергетика.

У Франціїрозробляютьсяновікосмічнітехнології та технічнізасоби, такі, наприклад, як мінісупутників і мікросупутники. Вельми перспективнимбачитьсяспівробітництвоФранції з Сполученими Штатами в рамках програмидослідження Марса з 2007 року, а також з іншимикосмічними державами і новимирозвиненими державами.

Енергетика - ще одна область, в якійфранцузькітехнологіїперевершуютьрівеньбагатьохрозвиненихкраїн. Перш за все, цевідноситься до ядерноїенергетики. Зокрема, Франціїналежитьнайбільший у світі завод з переробкиядернихвідходів, якийрозташовується в Нормандії. Важливовідзначити, щоядернапромисловістьФранції за загальнимвизнаннямвідрізняєтьсявисокимступенемнадійності і безпеки.

Проблема екології

Однією з важливих проблем екології у Франції є проблема радіоактивнихвідходів. Так, представникиорганізаціїGreenpeaceзаявляють, щосховищерадіоактивнихвідходіввсхіднійФранції становить загрозу для всесвітньовідомої марки ігристого вина. Greenpeaceстверджує,що в меншніж 10 км відвиноградниківШампанігрунтові води виявилисярадіоактивними.

УФранціїзнаходяться в експлуатації 10 атомнихелектростанцій, загальноюпотужністю 3,1 млн. кВт / год. Найбільші з них - Ле-Бюже, Сен-Лоран-1, Сен-Лоран-2, Шинон-3. Тепловіелектричністанції, щовикористовують як паливо мазут, газ, вугіллявикидають в атмосферу шкідливіпродуктизгоряння: діоксиди азоту, сірки, ванадію, вуглекислий газ, золу. Данівикидиотруюють всю живу природу і негативно позначаються на здоров'їлюдини. Збільшенняконцентраціївуглекислоти в повітріпризводить до нагріванняатмосфери, перерозподілу температур, опадів і хмарності на поверхніЗемлі, так званому «парниковому» ефекту, якийзмінюєклімат на всійпланеті.

Крім того, найбільшими проблемами на середземноморськомуузбережжіцієїкраїни є: забрудненняповітря у великих містах, лісовіпожежі, забруднення моря за допомогоюстічних вод.

Трудовийпотенціал

Працездатненаселеннякраїни становить 27,3 млн. людей, з якихвсферіпослугзайнято 71%, у промисловості-25%, в сільському господарстві-4%.

Безробіття є істотною проблемою сучасноїФранції. Рівеньбезробіття у Франції в II кварталі 2012 р. в порівнянні з показником I кварталу підвищився до 10,2%, зокремажінки, іммігранти і молодь. Зіткнувшись з проблемою пошукуроботи, молоді люди продовжуютьнавчання.

Додамо, щоМіжнароднаорганізаціяпраці (МОП) попереджає,щосвітзіткнувся з терміновоюнеобхідністюстворити в найближчедесятиліття 600млн новихробочихмісць, щобзабезпечитистійкезростання і зберегтисоціальнуєдність. В ціломурівеньсвітовогобезробіття за прогнозами МОП в цьомуроціможевирости з 197млндо 225 млн (з 6% до 6,9%).

Населення, млн. чол.

Рівеньбезробіття, %

Транспортнаінфраструктура

Залізничний транспорт Франціїдужерозвинений. Місцеві і нічні потяги, у тому числіTGV («Trains à GrandeVitesse» - високошвидкісніпоїзди) зв'язуютьстолицю з усіма великими містамикраїни, а так само сусіднімикраїнамиЄвропи. Швидкістьрухуцихпоїздів - 320 км / ч. Залізнична мережа Франціїскладає 29370 кілометрів, і є найдовшоюзалізничною мережею середкраїнЗахідноїЄвропи. Залізничнесполученняіснує з усімасусіднімикраїнами, окрімАндорри.

  Мережа автомобільні доріг досить щільно покриває всю територію країни. Загальна протяжність автодоріг 951500 км.

У Франції близько 475 аеропортів. 295 з них мають асфальтовані або бетонні злітно-посадочні смуги, а що залишилися 180 - грунтові. НайбільшийфранцузькийаеропортРуассі-Шарль-де-Голль, розташований у передмісті Парижа. НаціональнийавіаперевізникAirFranceздійснюєавіарейси практично в усікраїнисвіту.

    8.Імпорт / Експорт Франції

За обсягом експорту й імпорту Франція займає четверте місце у світі після США, Німеччини і Японії.

 

    В експортіпереважаєпромисловеустаткування, споживчітовари, продукція транспортного машинобудування, зокремаавтомобілі.

В імпортідомінує продукція хімічної промисловості, устаткування,енергоресурси, нафта - Алжир країни Перзької затоки, природний газ – Нідерланди, Росія, Алжир, інші споживчі товари.

Основні торговельні партнери: ФРН, Італія, Великобританія, Іспанія, Нідерланди, Бельгія, Люксембург, США, Японія.

Труризм

Франціязмоглаперетворити туризм в важливугалузьекономіки, в якійзайнято 1,5 млн. чоловік. У 2011 роцікраїнувідвідалорекордне число іноземнихтуристів (81,4 млн.). Найбільшетуристівприїжджають до Франції з Німеччини, США, Великобританії та Нідерландів.

Зконкуруючиминапрямами за допомогоюновихтехнологій, зокрема, скоро запрацюєновий сайт, присвячений туризму у Франції, rendezvousenfrance.com. Сайт буде доступний в 23 країнах на 14 мовах, у тому числіросійською. Тут буде розміщенаінформація не тільки про регіони, містах і подіїтуристичноїжиттяФранції, але і постійнооновлюваніпропозиціївідпостачальниківпослуг.

Територіякраїнипереважнорівнина, в Французькому Центральному Масиві-середньовисотна, пронизана рікамиСеною, Роною, Гаронна і річковими долинами.На правом березі Сени розташований один з найбільших і найбагатших музеїв світу – Лувр.Недалеко від Лувру розташовані і інші пам'ятники правобережжя - Біржа, Тампль, Тріумфальна арка на площі де Голля,"найкрасивіша вулиця світу" - Єлисейські поля.

На лівому березі Сени розташовані знаменита Ейфелева башта (висота з антенами 320 м. ), Будинок інвалідів з Собором і гробницею Наполеона,а також Сорбонна. Шартр з собором Нотр-Дам , стіни і башти прикрашені «горгуліями»-фантастичними тваринами і демонами.Марсель  - друге за величиною місто у Франції і величезний порт із прадавньою історією. Невід'ємна частина Марселя - ринки і ярмарки.

Особенно благоприятно для отдыха и оздоровления южное побережье Франции-французская Ривьера. Курорти Франції:

· бальнеологічні курорти: курорт Віші в Центральному масиві, курорт Котре у підніжжя Піренеїв, розташований недалеко від водоспаду Гаварні і в Альпах; Ев'ян-ле-Бен на березі Женевського озера, та інші;

· кліматичні курорти: Канни знаходяться в 27 км від Ніцци на березі Напульської бухти; та інші;Екс-ле-Бен — бальнеотерапевтичнийпредгірний кліматичний курорт, розташований в лісовій зоні на висоті 265 м над рівнем моря;Ніцца – «столиця» Лазурного берега, курортоточений передгір'ями Приморських Альп. Гори захищають курорт від північних вітрів, тому клімат тут здоровий, м'який;

· гірськолижні курорти: Куршавель(понад 180 км трас, велика кількість екстрим-спусків);

Туристівтакожприваблюютькінні перегони в Лоншане і Отей в Парижі, щорічніавтоперегони в передмістіЛе-Манш. Щорічнопроводятьсятурніри зтенісу на паризькомустадіоні «Ролан-Гаро».


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 719; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!