Пам’ятник Миколі Теслі використовується для роздачі Wi-Fi

Ні́кола Те́сла (серб.Никола Тесла, Nikola Tesla; нар. 10 липня 1856,Смілян, Хорватія — пом.7 січня 1943, Нью-Йорк,США) — сербський та американськийвинахідник і фізик.   Безліч винаходів Ніколя Тесла, яким зараз 90-100 років, все ще здаються нам фантастичними. Багато його винаходів і розвиток електроенергетичної системи в цілому, ймовірно, є насправді відтворенням ранішої системи передачі енергії по всій земній кулі. Вже на початку 1899 року Тесла передавав електромагнітне випромінювання крізь товщу землі і запалював блискавки на відстані п'яти миль. Ніколі Тесла приписують стільки всіляких винаходів, що можна подумати, ніби він створив велику частину сучасної прикладної науки. Боротьба Тесли за визнання його винаходом радіо, чиїм винахідником до цих пір вважається Марконі, відома всім залицяльникам Тесли. Ось перелік його найбільших винаходів, на які Тесла дійсно отримав патенти. Самі незвичайні винаходи Ніколя Тесла :  

Електричний підводний човен

У 1898 році Тесла отримав патент на автоматичний човен (№ 613 809), підводний човен, який приводився в дію електрикою. Цей підводний човен харчувався від електроенергії, яку получав за допомогою приймача. Енергія аккумуліровалась в батареях, і електричний підводний човен міг управлятися дистанційно.

Літаючий апарат з вертикальним злетом

Патент на конструкцію вертикального апарату з вертикальним злетом і посадкою був отриманий 3 січня 1928 року. Це було останнє запатентований винахідТесли. Після нього учений більше не подавав на здобуття патентів ні на один свій винахід.

Перший телеавтомат, що діє

Пристрій, що здійснює всі рухи і виконує свої функції з безпровідним дистанційним управлінням. В автоматичного підводного човна є власний генератор, гвинтовий двигун та інші багаточисленні механізми. І всі ці механізми управляються дистанційно, без дротів, за допомогою електромагнітних коливань, наведених на контур, поміщений в човні, який реагує на ці коливання.

Електродинамічна індукційна лампа

У 1894 році Тесла отримав патент на електродинамічну індукційну лампу. Електродинамічна індукційна лампа — це різновид лампи, яка, за його словами, має велику перевагу перед лампами, вживаними у той час.

Безлопатна турбіна Тесли

У безлопатній турбіні (патент № 1 329 559 від 1916г.) для руху рідини або газу через двигун використовується набір дисків, що обертаються. Безлопатні турбіни можуть використовуватися в швидкісних судах на повітряній подушці або в простих насосах. Цей тип двигуна вважається найбільш ефективним, в 20 разів кращим, чим звичайні турбіни, і його до цих пір не почали використовувати.

Озоновий генератор Тесли

Патент США № 568177 на озоновий генератор Тесли отриманий в 1896 році. Озоновий генератор в наш час , що стоїть, заборонений до використання в США, не дивлячись на запевнення деяких лікарів в тому, що озонотерапія може лікувати рак і СНІД.

Фотоапарат для думок Тесли

Це було, ймовірно, його найфантастичніший винахід, пристрій для фотографій думок. Тесла якось в 1933 році, коли йому вже було 78 років, сказав: «Я хочу фотографувати думки... У 1893 році в ході деяких досліджень я отримав упевненість в тому, що певний образ, сформований в думках, може відображати дію і створювати якийсь образ на сітківці ока, яке я можу вважати відповідним апаратом. Це привело мене до ідеї телебачення, про яку я тоді оголосив. Моя ідея полягала в тому, що потрібно створити штучну сітківку, на якій відображуватиметься образ побаченого об'єкту, схожу на шахівницю, і оптичний нерв». Тесла на той час перестав відразу розкривати всі деталі свого винаходу. Ця цитата узята з інтерв'ю для газети у випуску, присвяченому безпровідним технологіям, 10 вересня 1933 року.

Телепортація і машина часу

Промінь смерті» Тесли, різновид радіоскалярнохвилевої зброї, або ультразвукова гармата, був значним кроком у напрямі до інших, ще важливішим винаходам Тесли, на зразок телепортації і машини часу. Г.Дж. Уеллс вже виклав загальнодоступно цю ідею, але Тесла, можливо, проводив експерименти з цими пристроями. У популярних історіях про подорожі у часі, таких як експеримент «Філадельфія» або проект «Монтаук», цілком очевидно, що секретні дослідження переміщень в часі і телепортації запозичили дещо з робіт Тесли. Якщо Тесла дійсно геній (а багато хто вважає його генієм), він міг побудувати свою власну машину часу і подорожувати в майбутнє або, можливо, телепортуватися на Марс. А може, він побудував літаючу тарілку і відлетів, зімітувавши власну смерть. Тесла був схожий на дивакуватого героя з минулого. Фактично це «людина, що випередила свій час». Він передбачав свої винаходи, ще будучи підлітком.

Ось такі винаходити Тесли були представлені вам у нашій статті,проте хочеться наголосити,що це ще далеко не всі... Цей геній створив ще багато цікавого...

 

Отож, сьогодні ми приведемо вам 16 найвизначніших винаходів Ніколи Тесли. Всі вони примітні тим, що неймовірно вплинули на наше життя та зробили велетенський поштовх у розвитку сучасних технологій. Світло Зрозуміло, що Тесла не винайшов саме світло, але він відкрив спосіб його збереження та передачі. Він розробив і використовував флуоресцентні лампи у своїй лабораторії за 40 років до того, як їх «відкрила» промисловість. На Всесвітній виставці Тесла взяв скляні трубки і зігнув їх у формі імен знаменитих вчених - фактично, вперше в світі створивши неонову рекламу.

Але, мабуть, найбільш відомим та суперечливим його винаходом у цій сфера стали знамениті «котушки Тесли». Цілком очікувано, що саме вони стали тим винаходом, що велика промисловість не визнавала, а саме ідею, що Земля сама по собі є величезним магнітом, здатним генерувати електрику, використовуючи частоти в якості передавача, і все що вам потрібно на іншому кінці, щоб нею скористатися - це приймач, як у випадку радіо. Змінний струм Цей винахід наробив великий переполох на Всесвітній виставці у Чикаго в 1893 році. Він поклав початок непримиренної війни між поглядами Едісона та Тесли на те, як має проводитися і поширюватися електрика. Причому цей поділ можна описати в термінах вартості та безпеки: постійний струм, ідею якого підтримував Едісон (і компанія General Electric) був дорогий для передачі на великі відстані і виробляв небезпечні розряди на конвертері (комутаторі).

 В результаті, Едісон подарував світу електричний стілець, одночасно звівши нанівець спроби Тесли дати світові більш безпечну і дешеву альтернативу. Відповіддю Тесли на це стали його знамениті демонстрації повної безпеки електрики, коли він пропускав струм через своє власне тіло, щоб запалювати електричні лампи. Це протистояння Едісона і Тесли (а також компаній GE і Westinghouse) у 1893 році стало кульмінацією більш ніж десятирічної історії темних оборудок, вкрадених ідей і патентних махінацій для придушення винаходів Тесли. Але, тим не менш, саме винахід Тесли, зрештою, став використовуватися для генерації та постачання електрики в наші будинки. Електричний двигун Винайдення Теслою електричного двигуна було популяризоване знаменитим електромобілем, який отримав його ім'я. Не заглиблюючись в технічні деталі, які виходять далеко за рамки цієї статті, досить сказати, що винайдений Теслою двигун, який працює в обертових магнітних полях, міг би дуже швидко звільнити людство від влади Великої нафти. Але, на жаль, в 1930 році цей винахід став жертвою економічної кризи.

Однак він назавжди змінив наш світ, і сьогодні ми це приймаємо за належне: промислові вентилятори, домашня електроніка, водяні насоси, електричні інструменти, дискові накопичувачі, електронні годинники, компресори та багато іншого. Рентгенівські промені Електромагнітне та іонізуюче випромінювання пильно вивчали в пізніх 1800-х роках, але Тесла досліджував всю гамму. Все, від предтечі Кірліанівської фотографії, яка має здатність запам'ятовувати життєву силу, до випромінювань, які ми нині використовуємо в медичній діагностиці - все це є трансформаціями винаходу, в якому Тесла зіграв ключову роль.

Дистанційне управління Цей винахід був природним продовженням відкриття радіо. Патент номер 613809 був виданий першому у світі дистанційно керованому човну, продемонстрованому в 1898 році. Завдяки використанню декількох великих батарей і перемикачів, якими можна було оперувати по радіо, оператор міг керувати гвинтом і кермом човна.

Робототехніка Неймовірно винахідливий науковий розум Тесли привів ідею, що всі живі істоти діють під впливом зовнішніх імпульсів. Він стверджував: «Кожною своєю думкою та кожною своєю дією я з великим задоволенням демонстрував і продовжую робити це кожен день, що я - всього лише автомат з можливістю руху, що лише реагує на зовнішні стимули».

 

Бездротові комунікації та безмежна вільна енергія Дві концепції нерозривно пов'язані між собою, на які досі енергетична еліта намагається не звертати увагу, адже який сенс в енергії, яку не можна виміряти та контролювати? Джон Пірпонт Морган виписав Теслі 150 тисяч доларів на будівництво вежі, знаменитої «Варденклифф», яка змогла б використовувати природні частоти для передачі даних, включаючи зображення, голосові повідомлення і текст.

Лазер Цей винахід Тесли є найкращим прикладом того, як добро і зло сплітаються в розумі однієї людини. Лазери зробили революцію в хірургічних операціях та дали початок великої частини наших сучасних цифрових медіа.

 

Однак, з цим стрибком в інноваціях, ми також потрапили і в споконвічні землі наукової фантастики. Від Рейганівської лазерної оборонної програми «Зоряних воєн» до сучасних видів Оруелівської «несмертельної зброї», яка включає в себе лазерні гвинтівки і спрямовані «промені смерті».

Він ніколи не спав більше двох годин на день

Так, сьогодні ми всі знаємо, що для повноцінного відпочинку необхідно спати близько восьми годин. Однак Нікола Тесла стверджував, що ніколи не відпочивав більше двох годин на день. Вчений основну частину свого часу проводив у лабораторії, а одного разу, захопившись особливо цікавим завданням, провів за роботою 84 години підряд, не відчуваючи при цьому ніякої втоми. Втім, в цьому він був не один такий: багато великих людей спали всього по кілька годин на день.

Він ніколи не був одружений

У великого вченого, оточеного ореолом таємниці і містики, закохувалися десятки жінок, але жодній з них Тесла не відповів взаємністю. Він вважав, що сімейні відносини стануть занадто великою перешкодою для наукової діяльності. Хоча незадовго до смерті в одному з інтерв’ю винахідник зізнався, що все частіше думає про те, що своєю відмовою від одруження приніс дуже велику жертву науці.

Він не мав дому

Відтоді як молодий Нікола Тесла покинув будинок своїх батьків, вчений ніколи не мав власної нерухомості, постійної квартири або будинку. Весь свій час він проводив у лабораторіях, а в останні роки жив у різних готелях Нью-Йорка.

Пам’ятник Миколі Теслі використовується для роздачі Wi-Fi

У 2013 році в Силіконовій долині був споруджений пам’ятник великому винахіднику. Він був створений на добровільні пожертвування шанувальників, зібрані за допомогою сервісу Kickstarter. Статуя використовується в якості безкоштовної точки бездротового доступу, а в її підставу закладена капсула, яка буде відкрита тільки у 2043 році.

Особистість Ніколи Тесли була загадковою і в чомусь навіть зловісною. Не випадково він став прообразом для цілої плеяди кіношних безумців-вчених, які в секретних лабораторіях готують страшну зброю для знищення цього світу.

 

Цікаві факти про Ніколу Теслу Тесла панічно боявся мікробів, постійно мив руки і в готелях вимагав до 18 рушників в день. Закінчивши школу, він захворів на холеру і пролежав у ліжку майже 9 місяців. Якщо під час обіду на стіл сідала муха, змушував офіціанта принести нове замовлення. Оселявся в готелі тільки в тому випадку, якщо номер його апартаментів був кратний трьом. Прогулюючись по вулиці, він міг в раптовому пориві зробити сальто. Він часто гуляв у парку і читав напам’ять «Фауста» Гете, і в ці моменти його спадала на думку блискучі технічні ідеї. У нього був незрозумілий дар передбачення. Одного разу, проводжаючи друзів після вечірки, він умовив їх не сідати в поїзд і цим врятував їм життя — поїзд дійсно зійшов з рейок, і багато пасажирів загинули або отримали травми… Тесла майже професійно грав на більярді. Тесла відпочивав приблизно 4 години на день. З них дві години йшло на роздуми і тільки дві години сон. Тесла плекав люту антипатію до жіночих сережкок, особливо з перлами. Запах камфори доставляв йому дуже сильний дискомфорт. Тесла рахував кроки при ходьбі, кількість тарілок з супом, чашок з кавою і шматків їжі. Якщо йому не вдавалося це зробити, то їжа не доставляла йому задоволення, тому він вважав за краще їсти в поодинці. Тесла ніколи не був одружений. Це сприяло його науковим здібностям В кінці 1890-х років між Ніколою Тесла і Томасом Едісоном розгорілася війна, яку потім назвали «війною струмів». Компанія Тесли працювала зі змінним струмом, а компанія Едісона — з постійним. Едісон всіляко намагався очорнити конкурентів — демонстрував публіці, як від змінного струму вмирають тварини і навіть розробив проект першого в світі електричного стільця (природно, який працював від «поганого» змінного струму). Незважаючи на виверти Едісона, Тесла взяв верх — в країні стали використовувати змінний струм. У 1897 році Тесла винайшов мініатюрний радіокерований корабель. Подібні іграшки з’явилися в наших магазинах тільки через 100 років. Тесла і Едісон ще не раз зустрічалися в житті. Один раз Тесла і Едісон були номіновані на одну і ту ж Нобелівську премію. Передбачалося, що вони розділять її навпіл. Але закляті вороги вважали за краще відмовитися від неї. Тесла помер у віці 86 років, в кімнаті 3327 готелю Нью-Йоркер. Незважаючи на всі його численні патенти, до кінця життя Нікола занурився в борги і бідність. Існує думка, що Тесла знищив всі документи, пов’язані з його геніальними винаходами. Але за заявами співробітників сербського музею Тесли, до нас дійшло щонайменше 60 000 наукових документів, написаних Ніколою.

 

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 675; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!