Тема. Ділові папери як засіб писемної професійної комунікації



План

1. Мистецтво перемовин. Збори як форма прийняття колективного рішення. Нарада. Дискусія.

2. Класифікація документів.

3. Національний стандарт України. Вимоги до змісту та розташування реквізитів.

4. Вимоги до бланків документів. Оформлювання сторінки.

5. Вимоги до тексту документа.

6. Трудова книжка. Трудовий договір. Контракт. Трудова угода.

 

Основна

  1. Мацюк З., Станкевич Н. Українська мова професійного спрямування: Навчальний посібник. — К.: Каравела, 2008.
  2. Український правопис / НАН України, Інститут мовознавства ім. О.О.Потебні; Інститут української мови. — К., 1997.
  3. Глущик С.В., Дияк О.В., Шевчук С.В. Сучасні ділові папери: Навчальний посібник. — К.:Арій, 2009.
  4. Гриценко Т.Б. Українська мова та культура мовлення: Навчальний посібник. — Вінниця: Нова книга, 2003.
  5. Шевчук С.В. Ділове мовлення для державних службовців: Навчальний посібник. — К.: Арій, 2008. — 424 с.
  6. Шевчук С.В. Ділове мовлення: Модульний курс: Підручник. — К.Арій, 2009.
  7. Шевчук С.В. Українське ділове мовлення: Підручник. — К.:Арій, 2009.
  8. Шевчук С.В., Кабиш О.О. Практикум з українського ділового мовлення: Навчальний посібник. — К.: Арій, 2009.
  9. Шевчук С.В., Лобода Т.М. Практикум з української мови: Модульний курс: Навч. посіб. — К.:Алєрта, 2009.

Додаткова

  1. Бацевич Ф.С. Основи комунікативної лінгвістики: Підручник. — К.: Видавничий центр «Академія», 2004.
  2. Культура фахового мовлення: Навчальний посібник/ За ред..Н.Д.Бабич. — Чернівці: Книги –ХХІ, 2005.
  3. Мацько Л.І., Кравець Л.В. Культура фахової мови: Навч. посіб. — К.: ВЦ «Академія», 2007.

Домашнє завдання

1.Відредагувати Резюме.

2. Написати Характеристику (на себе).

 

 

Характеристика.  Характеристика (рекомендація)складається за правилами складання й оформлення ділових документів.

    Її обов'язковими реквізитами є фірмовий бланк компанії, підпис рекомендателя, печатка, дата складання, бажаний також і вихідний номер документа. Структура листа-характеристики приблизно така:

1. Заголовок

2. Назва й сфера діяльності компанії, період роботи й займана посада співробітника, що рекомендується.

Наприклад:

Пані Петрова А.А. із травня 2000р. по квітень 2007р. працювала в Самарском відділенні КБ « Вітерець-Банк» у посаді старшого касира касового центра операційного керування.

3. Опис посадових обов'язків, кар'єрного росту, можливо короткий перелік проектів, у яких співробітник брав участь, можливо оцінка результатів роботи.

Наприклад:

Г-Жа Петрова А.А. створювала касовий центр Санкт-Петербурзького відділення Банку. При її особистій участі була налагоджена робота відповідно до вимог Центрального Банку РФ, відкритий пункт обміну валюти на території Банку. Всі перевірки Центрального Банку РФ давали позитивну оцінку роботі касового центра й обмінного пункту. В обов'язку г-жи Івановій входило касове обслуговування фізичних і юридичних осіб касове обслуговування фізичних і юридичних осіб, грошові перекази, робота із пластиковими картами, дорожніми чеками, валютно-обмінні операції.

4. Характеристика особистісних якостей співробітника, виявлених під час роботи.

Наприклад:

Г-Жа Петрова зарекомендувала себе як кваліфікований фахівець, здатний приймати рішення й відповідати за кінцевий результат. Г-Же Петровой властиві висока працездатність, коммуникабельность, доброзичливість. Особливо хочеться підкреслити її вміння ладити з людьми й безконфліктно вирішувати виникаючі питання.

5. Причини відходу з компанії (бажано, але можливо й пропустити).

Наприклад:

теперішній час у Банку відбувається реорганізація діяльності управлінського персоналу, і значне скорочення штату, при якому посада г-жи Петровой А.А. скорочується (ліквідується).

6. Рекомендація й побажання.

Наприклад:

Професійні навички й особистісні якості г-жи Петровой дозволяють рекомендувати її для подальшої роботи в банківському секторі. Керівництво Банку сподівається, що придбаний досвід роботи дозволить Петровой А.А.. бути затребуваним фахівцем і бажає їй подальших успіхів у професійній сфері. 7. ФИО, посада, контактні дані рекомендателя.

 

Характеристика-рекомендація (зразок)

Петрова А.А. із травня 2000р. по квітень 2007р. працювала в Самарском відділенні КБ « Вітерець-Банк» у посаді старшого касира касового центра операційного керування.

Петрова А.А. створювала касовий центр Санкт-Петербурзького відділення Банку. При її особистій участі була налагоджена робота відповідно до вимог Центрального Банку РФ, відкритий пункт обміну валюти на території Банку. Всі перевірки Центрального Банку РФ давали позитивну оцінку роботі касового центра й обмінного пункту. В обов'язки Івановій А.А. входило касове обслуговування фізичних і юридичних осіб касове обслуговування фізичних і юридичних осіб, грошові перекази, робота із пластиковими картами, дорожніми чеками, валютно-обмінні операції.

Петрова А.А. зарекомендувала себе як кваліфікований фахівець, здатний приймати рішення й відповідати за кінцевий результат. Петровій А.А. властиві висока працездатність, комунікабельність, доброзичливість. Особливо хочеться підкреслити її вміння лагодити з людьми й безконфліктно вирішувати виникаючі питання.

На теперішній час у Банку відбувається реорганізація діяльності управлінського персоналу, і значне скорочення штату, при якому посада Петрової А.А. скорочується (ліквідується).

Професійні навички й особистісні якості Петрової А.А.  дозволяють рекомендувати її для подальшої роботи в банківському секторі. Керівництво Банку сподівається, що придбаний досвід роботи дозволить Петровій А.А.. бути затребуваним фахівцем і бажає їй подальших успіхів у професійній сфері.

 

 

Характеристика-зразок

                                                              випускниці філологічного факультету

                                                          Барян Ірини Василівни

                                                          1983 року народження

Барян Ірина Василівна навчалася в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті на філологічному факультеті (спеціальність: «українська мова і література, зарубіжна література та практична психологія») денної форми навчання. Досвід спілкування з Барян Іриною Василівною протягом п'яти років навчання (2000-2005 р.р.) був позитивний.

Барян І. В. сумлінно і наполегливо вчилася, показала себе відповідальною і організованою людиною, яка успішно і вчасно складала сесії та педагогічні практики; брала активну участь у студентській науковій роботі, зокрема на ІУ курсу під час збору та аналітичної обробки даних психолінгвістичного експерименту. Барян І. В. зарекомендувала себе як серйозна, ґрунтовна людина, якій можна доручати складні завдання, і вона з честю впорається з ними. Ірина Василівна дуже комунікабельна, добре працює в команді. У колективі користувалася незаперечним авторитетом.

Барян І. В. чуйна, врівноважена, вихована, чесна і добра, здібний оратор. Вона вміє організувати людей, тримати своє слово, безвідмовна і надійна в роботі, дипломатична, дуже вимоглива до себе, привітна, відкрита і щира. У роботі акуратна, коректна, все робить у визначений термін. Барян І. В. завжди брала найактивнішу участь у громадських і культурних заходах факультету та університету.

Отже, Барян Ірина Василівна здібний, активний, перспективний працівник з незаперечними діловими якостями.

Декан філологічного факультету, доцент                         Л.М.Топал

   Доцент кафедри української мови                                         Н.Д.Іванова

 

 

Практичне заняття №5


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 809; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!