Методи меліорації засолених грунтів.



Для поліпшення засолених земель застосовують різні методи меліорації, основні з них: будівельні, фізичні, біологічні, хімічні, експлуатаційні, гідротехнічні.

До будівельних належать: боротьба з втратами води на ^фільтрацію; автоматизація водорозподілу; застосування техні­ки для поливу, що виключає живлення ґрунтових вод; недопускання затоплення зрошуваних земель паводковими водами.

Фізичні методи включають: глибоку оранку на глибину
 60...90 см, розпушення для сприяння поліпшення водопроник-
ності ґрунту і піскування на ґрунтах важкого механічного
складу для збільшення водопроникності поверхневого шару засолених ґрунтів.

До біологічних методів належать вирощування сільсько­господарських культур як меліорантів при освоєнні засолених ґрунтів. Культура-меліорант повинна мати здатність мобілізу­вати живильні речовини і втягувати мінеральні елементи в біологічний кругообіг. Цим умовам найбільше відповідає лю­церна і буркун.

Основою хімічних методів меліорації є нейтралізація віль­ної соди і заміна поглинутого натрію іонами кальцію у солон­цевих ґрунтах. Як хімічні меліоранти застосовують гіпс (Са§04), вапно (СаСОч) і кислотні сірковмісні речовини — сірчану кислоту (Н2504), сірку (5), сульфат заліза (Ре304). Ці речовини вступають у реакцію з ґрунтовими карбонатами й утворюють гіпс, що є джерелом розчинного кальцію.

До експлуатаційних заходів належать: суворе виконання плану водовикористання системи при цілодобовому поливі; до­держання режимів зрошення сільськогосподарських культур; підвищення ККД зрошувальної системи.

Гідротехнічні методи меліорації найбільш ефективні і вклю­чають промивання засолених ґрунтів на фоні дренажної ме­режі, влаштування дамб, нагірних і ловильних каналів.

 

 


Дата добавления: 2021-03-18; просмотров: 56; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!