Творчої гри «Уникаючи небезпеки»



Питання безпеки життєдіяльності розглядаються не тільки в рамках навчального предмету, але і під час проведенні позакласної роботи.

 Заняття-подорожі, творчі ігри, тренінгові заняття, диспути тощо дають можливість закріпити основні практичні навички поведінки в надзвичайних ситуаціях. При розробці таких матеріалів необхідно враховувати вікові особливості, рівень підготовки дітей з питань безпеки життєдіяльності, кількісний склад учнівського колективу, з яким буде проведено захід. Доцільно використовувати на таких заняттях відеоматеріали, плакати, пам’ятки, дитячі малюнки.

Вашої увазі пропонуються сценарії позакласних заходів з питань БЖД, які можливо використовувати  як на виховних годинах, так і на спеціальних заняттях. Теми занять – найбільш актуальні питання БЖД, з якими постійно зустрічаються учні.

Всі заходи проведені з учнями різних класів ЗОШ № 14, 17 та 34 м. Чернігова на базі навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Чернігівської області, отримали високу оцінку з боку дітей, вчителів, методистів, які були присутні на цих заходах. Сценарії обговорені та схвалені на методичних нарадах НМЦ.

 

Методист БЖД навчально-методичного центру

цивільного захисту та БЖД Чернігівської області

                                                   В.М.Прибитько

 

СЦЕНАРІЙ

Диспуту «Уникаючи небезпеки»

(здоровий спосіб життя)

Матеріали для бесіди з учнями 9-11 класів

Учні повинні: знати та виконувати основні правила здорового способу життя.

Форма проведення заняття: диспут.

Дидактичне забезпечення: мультімедійний проектор, стенд «Здоровий спосіб життя», відеоролики з пропаганди здорового способу життя.

Базова інформація цього заняття може бути використана під час проведення класної години. На уроці можуть бути використані відеосюжети, підготовлені за даною тематикою.

І. Вступне слово:

Ведучий: На початку великого шляху, який називається життям, кожен з вас стоїть перед вибором. Отже, що краще – бути здоровим, багатим і щасливим чи хворим, бідним і нещасливим? Для того щоб зберегти здоров’я, бути успішним у житті, створити гарну сім’ю, потрібно не піддатися тютюновій спокусі.

Дорослі часто усвідомлюють, що колись почавши курити, зробили це необачно. Вони б раді кинути, та вже пізно. Їм також важко сказати вголос, що через власну слабкість дуже багато втратили: здоров’я, час, красу. Задумайтесь, юні друзі. Наша зустріч сьогодні – можливість поміркувати, зробити для себе висновки.

Ведучий: Для початку я хочу ознайомити з матеріалами стенду «Здоровий спосіб життя» (демонстрація та коментар матеріалів стендів).

Ведучий: А зараз творче завдання для вас – поділіться на групи та намалюйте портрет курця, як ви собі уявляєте (протягом 10 хв. робота учнів).

Демонстрація малюнків, кращі попадають до виставки НМЦ.

Ведучий: Ми дуже часто рівняємося на європейські країни, але там становиться модним здоровий спосіб життя, може і нам взяти гарний приклад.

Доказом того є рекламні ролики про вплив куріння.

Увага на екран ( 5 хв. – перегляд відеоматеріалів).

Ведучий: Всіх прошу озброїтися ручками та папером. Зараз ми проведемо тест на нікотинову залежність доктора Фагерстрома (проводиться тест).

1. Коли Ви тягнетеся до сигарети після того, як прокинетеся?

- протягом 5 хв. (3)

- від 6 до 30 хв. (2)

- від 31 до 60 хв. (1)

- більше ніж 60 хв. (0)

2. Чи важко Вам не палити в місцях, заборонених для паління?

- так (1)

- ні (0)

3. Від якої сигарети найважче відмовитися?

- ранкової (1)

- подальшої (0)

4. Скільки сигарет ви щоденно палите?

- 10 або менше (0)

- 11-20 (2)

- 21 і більше (3)

5. Ви більше палите ранком чи протягом дня?

- ранком (1)

- протягом дня (0)

6. Чи палите Ви під час хвороби, коли перебуваєте на постільному режимі?

- так (1)

- ні (0)

Підрахуйте суму балів, щоб визначити рівень своєї залежності.

0-3 бали – низький рівень залежності.

За допомогою сили волі, а також за підтримки лікаря, фармацевта, знайомих Ви можете звільнитися від нікотинової залежності.

4-5 балів – середній рівень залежності.

Регулярне вживання жувальної гумки «Нікоретте» повинно допомогти Вам перебороти бажання палити.

6-10 балів – високий рівень залежності.

Ваш організм може опиратися бажанню відмовитися від сигарети. Жувальна гумка «Нікоретте» звільнить Вас від неприємного відчуття нікотинового голоду.

Ведучий: Я не питаю про набрані бали, але кожен з Вас хай задумається. Я у своєму житті ніколи не курила, тому я дуже легко роблю це …… (розривається пачка сигарет).

А ви можете зробити так саме?

 

СЦЕНАРІЙ

творчої гри «Уникаючи небезпеки»

(безпека в побуті для дітей середнього шкільного віку)

Учні повинні: знати правила безпеки в побуті.

Учні повинні вміти: правильно реагувати на різноманітні надзвичайні ситуації, находити вирішення даної НС.

Форма проведення заняття: творча гра.

Дидактичне забезпечення: мультімедійний проектор, плакати «Правила користування газом в побуті», стенд «Пожежна безпека».

Базова інформація цього заняття може бути використана під час проведення класної години. На уроці можуть бути використані відеосюжети, підготовлені за даною тематикою.

І. Вступне слово.

Ведучий: Нашу зустріч я хочу розпочати зі статистичних даних:

- за перше півріччя 2007 р. на території Чернігівської області сталося 31775 нещасних випадків в побуті, в яких постраждали 31834 особи. Від травм у побуті упродовж І півріччя 2007 р. загинуло 1065 осіб.

Сталося 2503 випадків травматизму невиробничого характеру серед дітей віком до 14 років.

Найбільше травмувались діти у побуті у Бобровицькому, Ніжинському, Городнянському, Менському, Прилуцькому районах та Деснянському районі
м. Чернігова. В цих районах в 3 – 4 рази зросла кількість побутових травм у порівнянні з 2006 р.

У результаті нещасних випадків у побуті загинуло 13 дітей віком до 14 років.

Тому, важливість профілактичної роботи з питань безпеки життєдіяльності так актуальна. Чомусь кожен думає, що лихо ніколи не трапиться з ним. Але, але, але …. Наше заняття буде присвячене правилам користування природним газом і питанням пожежної безпеки. Таким чином, ми починаємо.


Дата добавления: 2021-03-18; просмотров: 125; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!