ОРГАНІЗАЦІЯ ПРАКТИКИ СТУДЕНТА



 

Практика студента має бути організована у відповідності до наступних положень:

1. Строки проведення навчально - технологічної практики встановлюються відповідно до навчального плану.

2. Навчально - технологічна практика організується на підприємствах воднотранспортної галузі. Практика на підприємствах здійснюється на основі листів-запитів (зразок наведений у Додатку А), відповідно до яких зазначені підприємства зобов’язані надавати місця для проходження практики. Листи-запити підготовляються як кафедрою, так і самими студентами. Якщо студент сам пропонує підприємство для проходження практики й воно підходить для її проходження, то з даним підприємством укладається договір. Перелік підприємств, рекомендованих для проходження практики, знаходиться у Додатку Б.

Студенти, які уклали контракт з майбутніми роботодавцями, навчально - технологічну практику, як правило, проходять на підприємствах роботодавців.

3. Тривалість робочого дня студентів при проходженні практики на підприємстві становить для студентів віком до 18 років не більше 36 годин на тиждень, віком від 18 років і більше не більше 40 годин на тиждень.

4. З моменту зарахування студентів на робочі місця як практикантів на них поширюються правила охорони праці й внутрішнього розпорядку, що діють на підприємстві, з якими вони повинні бути ознайомлені.

5. При наявності вакантних посад студенти можуть бути зараховані на них, якщо робота відповідає цілям навчально – технологічної практики.

Проходження практики включає п’ять етапів:

Перший етап - підготовка до виходу на практику. Перед виходом студенти повинні:  

- самостійно вивчити дані методичні вказівки з метою більш результативних консультацій перед виходом на практику;

- пройти загальний інструктаж на кафедрі: мета й завдання практики, порядок проходження практики, правила безпеки при проходженні до місця практики, форма зв’язку з відповідальним за організацію практики на кафедрі, одержати завдання на практику від керівника практики;

- одержати й оформити необхідні документи: завдання на практику, щоденник установленого зразка (Додаток В).

Другий етап. По прибутті до місця практики, студенти інформують керівника від кафедри про своє працевлаштування за зазначеними на інструктажі засобами зв’язку. Надалі, про всі складності й непорозуміння, якщо такі матимуть місце, повідомляти керівника.

Наказом по підприємству із числа керівників підприємства (організації) - провідних спеціалістів відділів і відповідно до умов договору на проведення технологічної практики студентів призначається керівник від виробництва, з яким уточнюється робоче місце, програма проходження практики, індивідуальне завдання (перелік питань для індивідуального завдання наведений у Додатку Г).

Третій етап. Робота на підприємстві. У цей період всі студенти знайомляться зі структурою підприємства, збирають і обробляють матеріал до звіту, ведуть щоденник, пишуть розділи звіту. Вся діяльність студентів на третьому етапі проходить під наглядом керівників від виробництва, до яких студенти звертаються з усіх питань практики.

Четвертий етап (2-3 дні до закінчення практики) присвячується остаточному оформленню звіту, здачі його в переплетеному вигляді на перевірку керівникові від виробництва, який на титульному аркуші проставляє оцінку за п’ятибальною системою й завіряє свій підпис печаткою; оформленню відгуку; здачі взятих матеріальних цінностей, літератури, розрахунку й звільненню.

П'ятий етап. Захист звіту на кафедрі. Захист звітів (процедура захисту описана далі) є одним з елементів підготовки молодого фахівця. У тижневий строк після закінчення практики студенти зобов’язані здати звіт керівникам від кафедри на перевірку, при необхідності доробити окремі розділи (вказуються керівником) і захистити його на кафедральній комісії, графік роботи якої доводиться до відома студентів.

ПРАВА ТА ОБОВ ’ ЯЗКИ СТУДЕНТА-ПРАКТИКАНТА

Практиканти перед початком практики повинні:

• одержати направлення на практику;

• ознайомитися з програмою практики, порядком її проходження і звітністю про неї;

• ознайомитися з основними положеннями законодавства України про охорону праці, одержати індивідуальні завдання з практики і деталізувати питання програми з керівником практики.

 

Практиканти в період проходження практики повинні:

§ своєчасно прибути на базу практики;

§ оформити відомості про вибуття та прибуття з бази практики;

§ отримати необхідні інструктажі з техніки безпеки, пожежної безпеки, виробничої санітарії, внутрішнього розпорядку і режиму бази практики і суворо їх дотримуватись;

§ виконувати вказівки керівників практики від бази практики і Академії;

§ ефективно використовувати відведений на практику час для повного виконання програми практики, індивідуальних завдань, підготовки звіту з практики;

§ за необхідності уточнювати питання програми практики і індивідуального завдання з керівниками практики;

§ своєчасно скласти звіт з практики, обговорити його з керівниками практики;

§ отримати відгук (характеристику) за результатами проходження практики;

§ своєчасно скласти залік з практики.

 

Студент має право:

- в разі незгоди з оцінкою чи з характеристикою просити деканат про перевірку поданої документації;

- у випадку хвороби чи інших обставин, що перешкоджають студенту успішно пройти практику, просити про повторне проходження практики без відриву від навчання.


Дата добавления: 2021-03-18; просмотров: 29; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!