Перелік питань Поточного та семестрового контролю



Поточний контроль здійснюється шляхом опитування на семінарських заняттях теоретичного матеріалу, виконання практичних завдань та написання контрольних робіт. Завдання містяться в Посібнику (інструктивно-методичні матеріали до семінарських занять, контрольні завдання та інші навчально-методичні матеріали) з навчальної дисципліни «Ораторське мистецтво» для студентів за напрямом «Соціальна робота» / Укладач: доцент Глазунов С.В. – Д., 2012. Контрольна робота проводиться у письмовій формі.

Модуль 1.

1. Розкрийте загальне уявлення про красномовство та опишіть види красномовства.

2. Охарактеризуйте античне красномовство та наведіть приклади про роль відомих мислителів у розвитку теорії й практики риторики (Платон. Аристотель. Демосфен. Цицерон).

3. Охарактеризуйте староруське красномовство та розкажіть про видатних ораторів того часу (Іларіон. Кирило Туровський).

4. Проаналізуйте значення класичної риторики ХІХ–ХХ ст. та розкажіть про видатних красномовців того часу (Петро Пороховщиков (П.Сергеїч). Сергій Андрієвський. Анатолій Коні. Микола Карабчевський. Федір Плевако).

5. Сформулюйте можливості сучасної риторичної науки для розвитку системи здатностей кваліфікованого фахівця та наведіть приклади застосування ораторських умінь у теперішній час.

6. Розкрийте поняття мовного апарату людини та сформулюйте розуміння системного підходу його профілактики.

7. Поясніть значення носового та діафрагмального (діафрагмально-реберного) дихання для здоров’я людини й ораторської діяльності та визначте шляхи поліпшення мовного дихання.

8. Розкажіть про значення дихальної гімнастика для фонаційних шляхів та опишіть техніку її здійснення.

9. Розкажіть про значення фізичних вправ, які сприяють зміцненню органів мовлення, поясніть методику їх проведення.

10. Розкажіть про важливість поліпшення вимови голосних і приголосних звуків та опишіть відповідні вправи.

Модуль 2.

11. Окресліть етапи підготовки промови та обґрунтуйте вимоги до формулювання теми й плану виступу.

12. Розкажіть про можливі змістовні джерела для виступу та опишіть технологію вивчення літератури й осмислення матеріалу.

13. Обґрунтуйте принципи компонування матеріалів виступу та розкрийте призначення і характерні риси таких складових частин промови, як вступ, основна частина, закінчення.

14. Опишіть логічні методи викладення матеріалів виступу та засоби уникнення логічних помилок у виступах.

15. Сформулюйте основні технічні вимоги до запису промови (написання тексту) та поясніть необхідність урахування у цьому процесі відмінностей між усною й писемною мовою.

16. Охарактеризуйте заключну підготовку виступу та розкрийте технологію акцентування думок промовця у тексті виступу (розмітка логічного наголосу).

17. Розкрийте поняття культури мовлення та поясніть її професійну атрибутивність для сучасного фахівця з вищою освітою.

18. Розкажіть про важливість дотримання мовних норм вимови, наголосу, слововживання, побудови висловів та наведіть відповідні приклади.

19. Сформулюйте розуміння точності, ясності мовлення та розкрийте засоби уникнення помилкового слововживання (поясніть на прикладах).

20. Обґрунтуйте необхідність збереження чистоти мовлення та охарактеризуйте доречність використання певних мовних засобів у конкретних ситуаціях (офіційно-діловий стиль, побутовий стиль, суржик, просторічну лексику в усному мовленні).

21. Окресліть шляхи вдосконалення культури мовлення та сформулюйте можливі конкретні дії щодо збагачення словника оратора.

22. Розкрийте значення застосування синонімів, епітетів у професійному мовленні та поясніть роль фразеологізмів у вияві національного сприйняття «мовної картини світу» (наведіть відповідні приклади).

 

Структура рейтингової системи оцінювання дисципліни

Елементи контролю (перший семестр)

Модуль 1 – складання 10 тиждень (перескладання 11 тиждень).

Модуль 2 – складання 17 тиждень (перескладання 18 тиждень).

 

Вид контролю

Кількість

завдань

Кількість балів

За одиницю контролю Всього Тиждень проведення

Модуль 1

Виступи на семінарському занятті:   2-3 - осн. виступ: до 7 балів; - доповнення: до - 3 балів; - практичне завдання*: до 15 балів до 30 балів Готується до відповідного семінарського заняття,  
КНР** 1 до 20 балів до 20 балів 9

Модуль 2

Виступи на семінарському занятті: 3-4 - осн. виступ: до 7 балів; - доповнення: до - 3 балів; - практичне завдання*: до 15 балів до 50 балів Готується до відповідного семінарського заняття
Всього 6   до 100 балів  

 

*Практичне завдання – письмова робота, яка потребує уміння застосовувати інтегровані знання програмного матеріалу дисципліни, виголошена (виконана) в аудиторії.

**Контрольна робота (КНР) проводиться у письмовій формі, по два питання на один варіант. Питання сформульовані у вигляді формалізованих завдань, вирішення яких потребує уміння застосовувати інтегровані знання програмного матеріалу дисципліни, і відповідають вимогам, які застосовуються до проведення комплексних контрольних робіт (ККР).

За творче й сумлінне ставлення до навчання можуть нараховуватися додаткові, заохочувальні бали.

За несумлінне ставлення до навчання (несвоєчасне виконання завдань, пропуски занять тощо) можуть застосовуватися штрафні бали. Сума як штрафних, так і заохочувальнихбалів, не має перевищувати 10 балів. Загальна (семестрова) рейтингова оцінка з дисципліни формується як сума всіх рейтингових балів, а також заохочувальних та штрафних балів.


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 43; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!