ВИКОРИСТАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ



ПРИ ЗДІЙСНЕННІ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ.

Інформаційні технології дозволяють модифікувати навчальний процес і гарантують більшу ефективність у досягненні результатів навчання. Використання ІТ істотно збагачує педагогічні засоби навчання учнів. Можливості ІТ (електронних навчальних допомог і глобальної Інтернету) із зберігання, пошукові та передачі інформації дозволяють вирішити завдання як: підвищити інформаційну насиченість уроку, вийти далеко за межі підручників, доповнити і поглибити їхній вміст.

Демонстраційні матеріали, що підвищують наочність, і ефективність словесних методів у достатку зустрічаються в предметних цифрових освітніх ресурсах: плакати чи слайди, плакати-ілюстрації, плакати-схеми, інтерактивні плакати, комплексні інтерактивні таблиці.

Включення таких матеріалів структуру уроку як підвищить інтерес учнів, бо всі матеріали ресурсів виконані високому рівні, а й заощадить час викладача на підготовку до заняття.

Під час проведення практичних занять за допомогою ІТ педагог пропонує вирішувати конкретні прикладні завдання. Для наочного проведення практичних занять необхідно використовувати різні фотографії, малюнки, слайди, відеоролики, які характеризують поставлену практичну завдання.

Що стосується організації індивідуального чи фронтального опитування можна використовувати моделі об'єктів, створені за допомогою ІТ, що дозволить урізноманітнити види питань. При фронтальному опитуванні можливо проектування списку питань для обмірковування лаконічного відповіді за умови, відповідь питанням передбачає деякі міркування.

Нині створено програми, які полегшують вчителю проведення письмового контролю: перевірочні тематичні роботи, набори тестів, які перевіряються миттєво, і де передбачена можливість перегляду учнем вже перевірених власних відповідей. Варіанти контрольних, самостійних робіт як і зручно проектувати на екран.

Міжнародні освітні установи розробляють нові напрями діяльності для створення умов переходу на сучасні інформаційні технології. На їхню думку, найбільш швидкий спосіб включення нашої країни у світову освітню систему - створення навчальним закладам умов для використання глобальної мережі Інтернет, що вважається моделлю комунікації в умовах глобального інформаційного суспільства.

 

ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ У ФІЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ ТА СПОРТІ.

Інформаційні технології у фізичній культурі використовуються в дуже широкому спектрі напрямів. Цими напрямами є: спортивні змагання, учбовий процес, спортивне тренування, оздоровча фізична культура, спортивне управління і регулювання кадрового потенціалу галузі. Проте, найбільш головним досягненням, як і в розвитку фізичної культури, так і інших галузей, являється систематизація людських знань за допомогою інформаційних систем, зокрема, за допомогою Internet.

Як у спорті, так і в оздоровчою фізичній культурі, формування і закріплення нових рухових навичок являється важливим завданням. Успішність виконання цього завдання багато в чому визначається характером взаємодії учителя і учня. Причому, переважаючою формою організації заняття на початковому етапі є демонстрація учителем складної комплексної вправи або його елементів.

Інформаційні технології дозволяють ефективно оперувати з даними. Яскравим прикладом цього є спортивні змагання. При проведенні змагань рівня Олімпійських ігор застосування інформаційних технологій забезпечує оперативний збір, передачу, зберігання і обробку великої кількості інформації. На Олімпійських іграх використовується передача даних про результати змагань через Internet. Окрім роботи з великими інформаційними масивами, персональні комп’ютери використовуються для статистичної обробки результатів змагань. Це особливо важливо для тих видів спорту, в яких результат спортсмена оцінюється суддями-експертами. Більше того, інформаційні технології дозволяють якісніше прогнозувати результати спортивних змагань шляхом імплементації ряду складних функцій і формул, на розрахунок деяких з яких у людини пішли б роки.

Природно, що важливим напрямом впливу інформаційних технологій пов’язано з розробкою програм для оздоровчої фізичної культури. Програми цього напряму можна розділити на діагностичні, рекомендаційні і такі, що управляють діагностично-рекомендаційним циклом.

У першому випадку програма дозволяє фахівцеві швидше поставити діагноз, в другому - разом з діагнозом користувачеві пропонується певний набір рекомендацій, що відповідає виявленому рівню здоров’я і рухової активності. У третьому випадку комп’ютер здійснює взаємодію з користувачем за принципом зворотного зв’язку: видає завдання, контролює їх виконання, а за результатами нових тестів створює відповідні рекомендації.

Важливим питанням освіти є інформаційна культура самих викладачів факультетів та інститутів фізичної культури. Поруч із дисципліною <Інформатика>, що стала обов'язковою для всіх спеціальностей відповідно до державним освітніх стандартів нової генерації, у навчальних планах фізкультурних вузів і факультетів фізичної культури може передбачатися ряд курсів і дисциплін, граючих значну роль у інформаційній підготовці майбутніх фахівців. Це насамперед біомеханіка, спортивна метрологія, основи науково-методичною роботи і ін.

 

 

ВИСНОВКИ

1. Сучасність потребує нових підходів освіти, нових технологій, зокрема і інформаційних. Справді, використання ІТ у навчально-виховному процесі дає можливість впливати на покращене сприйняття та ефективне засвоєння навчального матеріалу. Збільшується обсяг матеріалу з допомогою економії часу. Розширюються можливість застосування диференційованого підходу у навчанні, здійснюються між предметні зв'язки. Але, мабуть, найголовніша перевага їх використання - підвищення мотивації навчання, створення позитивного настрою, активізація самостійної діяльності учнів.

2. Інформаційні технології можна використовувати на всіх етепах навчально-виховного процесу: при поясненні нового матеріалу, закріпленні, повторенні, контролі знань, умінь, навичок.

3. При використанні інформаційних технологій в процесі здійснення начально-виховного процесу учні отримують доступ до найактуальнішої інформації, якої, зазвичай, немає в традиційних паперових виданнях, включаючи новітні підручники, навчальні посібники, рекомендації та створюють додаткові матеріали до проведення практичних занять.

4. При використанні інформаційних технологій в процесі здійснення начально-виховного процесу учні навчаються приймати рішення з урахуванням аналізу даних, перебудовувати рухові дії, у залежності від умов (урок, змагання, рельєф місцевості, активність опору і т.п), в них формується адекватна самооцінка.

5. Інформаційні технології дозволяють вибудувати якіснішу діагностику рівня засвоєння навчального матеріалу, оскільки різні тестові системи та оболонки дозволяють індивідуалізувати процес оцінювання знань учнів, розвивати здатність учнів до самооцінки.

 

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Азарова Н. В. Використання інформаційних технологій навчання у вищих юридичних закладах освіти. – Режим доступу : http://intkonf.org/azarova-nv-vikoristannya-informatsiynih-tehnologiy-navchannya-u-vischih-yuridichnih-zakladah-osviti.

2. Богданов І. Т., Сергєєв О. В. Засоби інформаційних технологій, їх практичні можливості, дидактична доцільність використання й упровадження.

Режим доступу: http://conference.mdpu.org.ua/conf_all/confer/2001/newtech/5/ bogdanov.htm

3. Бондаренко Е. Экспериментальная реализация применения мультимедийных технологий в учебном процессе по педагогическим дисциплинам / Е. Бондаренко // Гуманізація навчально-виховного процесу:

Збірник наукових праць, 2010 – с. 106 – 113.

4. Васильків А.А. /Теорія й методику спорту /А.А.Васильков . – М.: Фенікс, 2008. – с.379.

5. Волков В.Ю., ВолковаЛ.М. Комп'ютерний дистанційний курс з дисципліни «Фізична культура» /Матер. всерос.науч.-практ. цук. СПб., 2000.

6. Жбанков О.В., Соловйов Є.В.Информационно-методическая система як індивідуалізації процесу фізичного виховання у ВНЗ //Теор. іпракт. фіз. культ.// 1995, № 6.

7. Захарова І.Г. Інформаційні технології освіти / І.Г. Захарова. - 4-те вид., стер. - М.:Academia, 2008. – с.192.

8. Інформатизація загальної середньої освіти: Науч.-метод. посібник /під ред. Д. Ш. Матроса. – М.: Педагогічне суспільство Росії, 2004.

9. Котенко Н. О. Використання інформаційно-комунікаційних технологій у процесі навчальних практик. – Режим доступу : http://conf.fizmat.tnpu.edu.ua/.

10. Попов Г.І. Інформаційні технології освіти у галузі фізичної культури та спорту / Г.І. Попов // Вісник навчальних закладів фізичної культури. - 2004. - N 1(2). - с. 22-23.

11. Самсонова А.В. Використання інформаційних технологій у фізичній культурі та спорті / Самсонова А.В., Козлов І.М.,Таймазов В.А. // Теорія і практика фізкультури. - 1999. - N 9. - с. 22-26.

12.Селиванова Т.Г. Інформаційні технології освіти /Селиванова Т.Г. // Сучасний олімпійський спорт і спорт всім : /Междунар.науч.конгр. : Матеріали цук., 24-27 травня 2003 р. - М., 2003. - Т. 3. - с. 332-333.

13. Свістельник І. Сучасні проблеми доступу до спортивної інформації // Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту: Зб. наук. пр. / За ред. С.С. Єрмакова. – Х., 2002. − № 23. – С. 18-22.

14. Свістельник І.Р. Інформаційне забезпечення спортивної освіти: наукові засади // Теорія та методика фізичного виховання. – 2003. − № 2. – С. 2-4.

15. Свістельник І. Особливості надання спортивної інформації в окремих зарубіжних країнах // Теорія та методика фізичного виховання. – 2003. − № 4. − С. 2-5.

16. Свістельник І.Р. Сучасні інформаційні технології у практиці інформаційної діяльності ВНЗ фізкультурного профілю: Метод. реком. для студ., магістрантів та аспірантів. – Л., 2004. – 25 с.

17. Свістельник І.Р. Сучасний стан та перспективи інформаційного забезпечення навчального процесу та наукових досліджень в інституті фізичної культури // Молода спортивна наука України: Зб. наук. пр. з галузі фізичної культури та спорту. – Л., 2003. – Вип. 7. – Т. 1. – С. 75-78.

18. Свістельник І.Р. Інноваційні технології подання спортивної інформації у вищій фізкультурній освіті // Молода спортивна наука України: Зб. наук. пр. з галузі фіз. культури і спорту. – Л., 2006. – Вип. 10. – Т. 3. – С. 256-259.

19. Фураев О.Н. До питання комп'ютеризації аналізу виконання спортивних вправ /Фураев О.Н. // Теорія і практика фіз. культури. - 1996. - N 11. - с. 50-52.


Дата добавления: 2020-12-12; просмотров: 67; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!