Будова сучасного електронного комп'ютера

Алгоритм - певна послідовність дій.

Мова програмування - мова призначена для написання програм

Гіпертекст - частини тексту, зєднанні гіперпосиланнями.

Гіперпосилання- звязок між частинами тексту.

Обчислювальна машина - машина для виконання обчислення

Операційна система - це сукупність програм, призначених для управління Обчислювальними машинами.

Система - 1)сукупність програм 2) сукупність компонентів взаємоповязаних між собою

Бібліотека - набір алгоритмів (які може використовувати користувач)

Файлова система - інформація, збережена на компютері у вигляді файлів

Файл - інформація, представлена у певному вигляді

Драйвер - програма, яка керує роботою пристроїв

Прикладна програма - програма, для виконання певних функцій, не належить до ОС

1947 рік- перший транзистор

1888 - перша електронна машина Герман Холеріт

50=ті роки мова асемблера

1981 рік - створ. ОС MS DOS (by Microsoft)

1990 - Тім Бернерс-Лі HTML був співробітником CERN

мови програмування:

1. мови ассемблера 50рр

2.Фортран 1954 р(для наукових обчислень) у надрах IBM на чолі з Джоном Бекусом - перший крок програмування виского рівня. страждає від відсутності багатьох звичних мовних конструкцій та атрибутів а компілятор(Компілятор – це програма, що читає програму записану початковою мовою і записує цільовою мовою.) ніяк не перевіряє синтаксично правильну програму з точки зору семантичної коректності

3. Коболь - 1960 р- (для створення комерційних систем) - була прийнятою міністерством оборони США

4.Basic - 1963 дартмурським коледжом(перша мова що вивчалася, як засіб навчання) приклад microsoft visual basic

5.Pascal- подібні мови

1970- Ніклаус Вірт - мова прогр ПАскаль - перша широко поширена мова для структурного програмування

1978 - modula-2 Віртом вдосконалено попередню мову = з засобами для розбиття програми на модулі

1988- modula-3

oberon, oberon-2 - характеризуються обєктно і компоненто орієнтованістю.

c - подібні- керніганом і рітчи (як мова для розробки операц сист Юнікс)

1986 - Страуструп - перша версія мови С++, взявши за основу Simula

6. Мови Ада та Ада 95

1983- під егідою міністерства оборони США -мова ада

HTML

робота над 5 версією розпочалася в 2003 році

1.Введено нові теги, а деякі прибрано(15 прибрано                                                                                                                               2.Підтримка тегів <video> та <audio>                                                                                                                                                           3.Векторна графіка                                                                                                                                                                                            а) <canvas>

За допомогою нового елементу <canvas> розробники зможуть створювати двомірні зображення та анімацію засобами JavaScript.

SVG

Можна вставляти SVG графіку прямо в тіло HTML документу

4. Збереження даних на стороні клієнта - Це значно зменшить обсяг інформації, що передається між веб браузером та сервером при використанні web-2.0 застосувань.

5. Редагування вмісту елементу

Вміст будь-якого елементу на сторінці можна легко поміняти за допомогою властивості contentEditable. Цей метод широко використовується при створенні WYSIWYG застосувань.

Технології, які не входять до HTML 5

Titan - найшвидший комп                                                                                                                                                                                     2 типи архітектури - прінстонська і гарвардська - подивіться чим відрізняються

всі супершвидкі компютери мають систему Лінукс

перша ОС GM-NAA - створ. для ай бі ем, правда була б вдячна якщо б хтось сказав коли це відбулося?

Сучасні ОС, похідні від Unix, як правило базуються на монолітних ядрах з можливістю завантаження модулів.

Mac OS X має повністю відмінне гібридне(розділене) ядро від попередніх версій, яке має назву XNU і є частиною проекту Darwin.

Windows архітектурно вважається гібридним ядром, де служба графічного інтерфейсу та деякі інші допоміжні програми вбудовані в ядро, а решта служб запускається у просторі користувача.

спочатку ОС були з неграфічним інтерфейсом , типу MS DOS, від графічних вони відрізняються тим, що там не має іконок і всяких речей до яких ми звикли, а просто командна строка

ОС

файлова система,                                                                                                                                                                          бібліотека,                                                                                                                                                                                                         інтерфейс,                                                                                                                                                                                                             ядро                                                                                                                                                                                                   функції:                                                                                                                                                                                                                  управління введенням-виведенням інформації (підсистема вводу-виводу ядра ОС);                                                                               управління оперативною пам'яттю (підсистема управління оперативною пам'яттю ядра ОС);                                                   управління процесами (підсистема управління процесами ядра ОС).                                                                                                       драйвер                                                                                                                                                                                        материнські плати                                                                                                                                            

- багатопроцесорний

-однопроц

архітектура ОС:

-прінстонська - програми і дані зберігаються в одному масиві памяті і передаються в процесор 1 каналом              -гарвардська - є окремі схов ща і канали передачі для команд і даних

Схожість: в обох є центральний процесор і память компютера

Будова сучасного електронного комп'ютера

Більшість сучасних обчислювальних машин мають блочно-модульну конструкцію: апаратну конфігурацію, необхідну для виконання певних робіт, можна складати з готових вузлів та блоків.

Системний блок являє собою основний вузол, у якому зібрані найважливіші компоненти персонального комп’ютера. Основним компонентом є материнська плата. На ній розміщені:

1.центральний процесор;                                                                                                                                                  2.шини — набір кабелів для передачі даних та сигналів управління;                                                            3.оперативна пам'ять — набір мікросхем, призначених для зберігання даних під час їх безпосереднього опрацювання                                                                                                                                     4.постійна пам'ять — мікросхеми, призначені для постійного зберігання інформації, у тому числі і за вимкненого живлення.

У зв’язку з тим, що багато компонентів можуть бути інтегровані на материнській платі, то не всі вони можуть бути представлені як окремі комплектуючі елементи. Задня панель, як правило, містить панелі плат розширень із роз’ємами, заглушки роз’ємів, вентиляційний отвір вентилятора блоку живлення.

Материнська плата

Материнська плата є своєрідним «фундаментом» для всіх комплектуючих персонального комп’ютера. Саме в неї вставляються всі основні пристрої: відеокарта, оперативна пам'ять, процесор, жорсткі диски тощо. Інакше кажучи, це платформа, на якій будується вся конфігурація комп'ютера.

На материнських платах також зустрічаються інтегровані пристрої, тобто вмонтовані. Материнські плати подібного типу вже протягом тривалого часу фігурують на комп’ютерному ринку. Прикладом можуть бути материнські плати із вмонтованими звуковою і відеокартами.

Пристрої інтегруються на материнську плату з метою здешевлення загальної вартості комп’ютера. Справді, вартість чіпа плюс витрати на інженерні розробки з інтеграції значно менші, ніж вартість розробки й виготовлення окремої повноцінної плати розширення. Однак інтегровані рішення мають свої недоліки. Це, по-перше, неможливість модернізації у майбутньому. А по-друге, такі рішення мають досить середню продуктивність

Центральний процесор(CPU)

Центральний процесор (Central processing unit) — функціональна частина ЕОМ, що призначена для інтерпретації команд. Усіма блоками комп'ютера керує центральний процесор (ЦП). Він також виконує всі програми. Це компактний модуль (розміром близько 5 х 5 х 0,3 см), що вставляється в гніздо на материнській платі. Напівпровідниковий кристал сучасного процесора містить мільйони чи навіть мільярди транзисторів. Центральний процесор — основний компонент комп'ютера, призначений для керування всіма його пристроями та виконання арифметичних і логічних операцій над даними.

 

Сьогодні існує два основних виробника процесорів для персональних компютерів і, відповідно, наборів системної логіки (чипсетів)для побудови материнських плат для них — від компанії Intel (Slot 1, Slot 2, Socket 340, Socket 478) і від компанії AMD (Slot A, Socket А). Перша підтримує процесори Intel Pentium II, Pentium ІІІ, Celeron і Pentium 4, а друга — AMD Athlon і Duron. Процесор одного виробника у більшості випадків неможливо використовувати в материнських платах, розрахованих для іншого.

 

За числом процесорів, що складають центральний процесор, розрізняють однопроцесорні й багатопроцесорні (мультипроцесорні) материнські плати.

 

Властивості алгоритмів:

 


Дата добавления: 2021-01-21; просмотров: 79; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!