Статус спортсмена-професіонала



Лекція . Організаційно – правові засади спортивного клубу у професійному спорті.

1.Суб'єкти організації діяльності спортсмена-професіонала

2.Статус спортсмена-професіонала

3. Трудові відносини у професійному спорті

4.Стимулювання державою розвитку спорту та збільшення спортивних клубів.

Суб'єкти організації діяльності спортсмена-професіонала

 

Діяльність у професіональному спорті спортсменів, тренерів та інших фахівців, яка пов'язана з підготовкою та участю у спортивних змаганнях серед спортсменів-професіоналів і є основним джерелом їхніх доходів, здійснюється відповідно до цього Закону, Кодексу законів про працю України та інших нормативно-правових актів.

Створення і функціонування спортивних клубів, професіональних спортивних ліг, федерацій (асоціацій, спілок, об'єднань тощо), статути яких передбачають організацію діяльності спортсменів-професіоналів, здійснюються відповідно до цього Закону

 

та інших нормативно-правових актів.

( Стаття 23 в редакції Закону N 2548-III ( 2548-14 ) від 21.06.2001 )

При організації та проведенні спортивних занять професіоналів та любителів спорту суб'єкти фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності повинні дотримуватись таких вимог:

У разі проведення спортивних занять не в спортивній споруді (приміщенні) суб'єкту фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності необхідно мати висновок місцевого органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту, що підтверджує відповідність матеріально-технічної бази за місцем проведення спортивних занять діючим нормативам для здійснення фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності.

Забезпечувати належне обладнання місця проведення спортивних занять відповідно до вимог техніки безпеки, будівельних, санітарно-гігієнічних, протипожежних, екологічних та інших державних вимог.

Не допускати експлуатацію спортивних споруд та обладнання, що не забезпечує безпеки споживачів фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг.

Забезпечувати відповідність фізкультурно-спортивного спорядження і обладнання стандартам (правилам, нормам), затвердженим міжнародними або національними спортивними федераціями з видів спорту, визнаних в Україні, та зареєстрованим у відповідних міжнародних організаціях або в Державному комітеті стандартизації, метрології та сертифікації України.

Проводити спортивні заняття з додержанням установлених медичних вимог з урахуванням віку, стану здоров'я та рівня фізичного розвитку осіб.

Забезпечувати проходження споживачами фізкультурно-оздоровчих та спортивних послуг медичного обстеження в закладах охорони здоров'я.

При підготовці спортсменів до змагань з різних видів спорту, що визнані в Україні, згідно з наказом Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 07.02.2001 N 261, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 22.02.2001 за N 155/5346, суб'єкти фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності повинні:

- Забезпечувати проходження тренерами з видів спорту та іншими категоріями фахівців в установленому порядку підвищення кваліфікації в акредитованих навчальних закладах.

- Забезпечувати проходження систематичного диспансерного огляду спортсменів та здійснення лікарського контролю під час навчально-тренувального процесу і тренувальних зборів.

- Удосконалювати спортивну майстерність спортсменів, створювати для них та тренерського складу належні умови для навчально-тренувального процесу та медико-відновлювальних заходів відповідно до чинного законодавства України.

- Допускати команди з видів спорту та окремих спортсменів до участі в спортивно-масових заходах, змаганнях тільки за наявності страхових полісів та на підставі заявок, засвідчених лікарсько-фізкультурним диспансером або іншою медичною установою.

- Використовувати в організації тренувального процесу сучасні спортивні технології.

 

Суб'єктами організації діяльності спортсмена-професіонала в Україні є органи виконавчої влади з фізичної культури і спорту, спортивні клуби, професіональні спортивні ліги, федерації (асоціації, спілки, об'єднання тощо), національні спортивні федерації, статути яких передбачають цей вид діяльності згідно з вимогами відповідних міжнародних спортивних організацій з виду спорту.

Суб'єкти організації діяльності спортсмена-професіонала в своїй роботі керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами, міждержавними угодами та власними статутами (положеннями).

Статут спортивного клубу незалежно від форми власності в частині організації діяльності спортсменів-професіоналів має відповідати статутним та регламентним документам професіональної

Спортивної ліги, національної спортивної федерації та міжнародної спортивної організації з виду спорту, статути яких передбачають цей вид діяльності, а також включати норми щодо підготовки спортивних резервів та спортсменів вищої категорії.

Організація всеукраїнських спортивних змагань серед спортсменів-професіоналів та їх участь в міжнародних спортивних змаганнях проводиться виключно за рішенням відповідної всеукраїнської спортивної організації, яка наділена таким правом у встановленому порядку.

Професіональна спортивна ліга є об'єднанням спортивних клубів, має статус юридичної особи і створюється:

у складі національної спортивної федерації, статут якої передбачає організацію діяльності спортсменів-професіоналів, якщо це обумовлено статутними та регламентними документами відповідної міжнародної спортивної організації;

поза складом національної спортивної федерації, якщо це обумовлено статутними та регламентними документами відповідної міжнародної спортивної організації;

як спортивне об'єднання з місцевим або всеукраїнським статусом.

Статутні та регламентні документи професіональної спортивної ліги в частині організації діяльності спортсменів-професіоналів мають відповідати статутним та регламентним документам національної спортивної федерації та міжнародної спортивної

 

організації з відповідного виду спорту, статути яких передбачають цей вид діяльності.

( Закон доповнено статтею 23-1 згідно із Законом N 2548-III ( 2548-14 ) від 21.06.2001 )

Статус спортсмена-професіонала

Спортсмен України набуває статусу спортсмена-професіонала з

 

моменту офіційного оформлення контракту з відповідним суб'єктом організації цієї діяльності з метою участі у змаганнях серед спортсменів-професіоналів.

Спортсмен, який не набув статусу спортсмена-професіонала і включений до основного чи резервного складів збірних команд України, для укладення контракту про діяльність у професіональному спорті має отримати офіційну згоду центрального органу виконавчої влади з фізичної культури і спорту та національної спортивної федерації з відповідного виду спорту.

Права та обов'язки спортсмена-професіонала, який бере участь у всеукраїнських або, при наявності допуску, в міжнародних змаганнях у складі збірних команд України, визначаються Положенням про національні збірні команди, що затверджується центральним

 

органом виконавчої влади з фізичної культури і спорту.

Діяльність спортсмена-професіонала регулюється законодавством України, статутними і регламентними документами суб'єктів організації такої діяльності та відповідної міжнародної спортивної організації.

( Закон доповнено статтею 23-2 згідно із Законом N 2548-III ( 2548-14 ) від 21.06.2001 )


Дата добавления: 2020-11-23; просмотров: 63; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!