Маркетингові стратегії на етапах життєвого циклу товару



Етап впровадження на ринок.

Маркетингова стратегія на даному етапі.

1. Стратегія швидкого "зняття вершків з ринку".

Компанія встановлює високі ціни на новий товар і посиленорекламує його у всіх засобах масової інформації. Висока ціна даєможливість отримати відповідний прибуток на одиницю товару. Посиленапросування необхідно, щоб переконати ринок в перевагах товару, навіть привисоких цінах.

2. Стратегія швидкого проникнення на ринок.

Фірма встановлює низькі ціни на новий товар і посилено рекламуєйого у всіх засобах масової інформації, стимулюючи бажання придбатиновинку. Дана стратегія сприяє якнайшвидшому проникненню товару наринок і завоювання найбільшої його частки.

3. Стратегія повільного проникнення на ринок.

Фірма встановлює низькі ціни на товар і посилено рекламує його узасобах масової інформації. Низькі ціни будуть сприяти швидкомувизнання товару, а невеликі витрати на просування призведуть до зростанняприбутку. Компанія вважає, що попит дуже чутливий до ціни, алемінімально сприйнятливий до реклами.

Етап зростання

Для того щоб максимально продовжити етап росту, фірма може вдатисядо декількох стратегій:

. Поліпшити якість товарів, надати йому нові властивості і "зміцнити" його положення на ринку.

. Випустити нові моделі й модифікації, а також розширити номенклатуру розмірів, ароматів, і т.д., щоб захистити основний товар.

. Вийти на нові сегменти ринку.

. Розширити діючі канали збуту і знайти нові.

. У рекламі перейти від інформування до стимулювання переваги.

. Знизити ціни, щоб залучити споживачів, для яких їх рівень є домінуючим фактором придбання товару.

Етап зрілості.

Стратегії маркетингу на даному етапі.

На етапі зрілості деякі компанії відмовляються від виробництватоварів, що користуються найменшому попитом у споживачів, вважаючи за краще направити ресурси на виробництво найбільш прибуткових або нових товарів.

Стратегія підвищення якості спрямована навдосконалення функціональних характеристик товару - його довговічності,надійності, смаку.

Стратегія поліпшення властивостей спрямована на надання товару нових властивостей

Стратегія поліпшення зовнішнього оформлення полягає в тому, що вонасприяє виділення товару, надання йому рис унікальності та завоюванняприхильності споживачів.

Етап спаду

Існують 5 стратегій, які використовують фірми на даному етапі.
1. Збільшення інвестицій з метою захопити лідерство або зміцнити позиції на ринку.
2. Збереження певних рівнів капіталовкладень, поки не проясниться ситуація в галузі.
3. Скорочення інвестицій, відмова обслуговувати групи менш вигідних споживачів і одночасно збільшити капіталовкладення в прибуткові ніші.
4. Відмова від інвестицій з метою швидкого поповнення грошових коштів.
5. Відмова від виробництва товару і продаж звільнилися основних засобів з найбільшою вигодою.

 

Поняття та види діяльності туроператора.

Туроператор - господарюючий суб'єкт або індивідуальний підприємець, який розробляє туристичні маршрути, забезпечує їх функціонування, організовує рекламу, встановлює ціни на тури турагентам для випуску за ними путівок і їх реалізації.

Під туроператорською діяльністю розуміють діяльність щодо формування, просування і реалізації туристичного продукту, яка здійснюється на підставі ліцензії юридичною особою або індивідуальним підприємцем.

Виробничо-обслуговуюча діяльність туроператорів передбачає: - формування (комплектацію) турів;

- просування турів; - гуртову реалізацію турів; - забезпечення обслуговування туристів у межах програми туру; - контроль і оперативний супровід турів; - відповідальність за виконання робіт.

За специфікою функціонування на ринку туристичних послуг вирізняють чотири основних типи туроператорів.

1. Оператор масового ринку - найбільш відомий тип операторів. Сутність діяльності для даного типу полягає у формуванні, купівлі і продажу турпакетів у добре відомі туристичні центри й курорти, перевезення клієнтів до яких здійснюється приватними авіакомпаніями або чартерними рейсами.

2. Туроператори, які спеціалізуються на певному сегменті (напрямі) туристичного ринку, - найбільш поширений тип туроператорів, який поділяється на декілька категорій:

- туроператори, які пропонують пакети для певної категорії споживачів (наприклад, для молоді, вчених, бізнесменів, сімейних пар тощо);

- туроператори, які пропонують пакети на певні напрямки-дестинації (наприклад, у Велику Британію, Францію, Угорщину, Швейцарію, Австрію і т. д.);

- туроператори, які пропонують пакет турпослуг у певних туристичних центрах (наприклад, Майорка, курорт Коста Дель-Соль, Анталія тощо);

- туроператори, які пропонують турпродукт, пов'язаний з перевезеннями клієнтури на певному виді транспорту (наприклад, пароплавами, потягами, літаками);

- туроператори, які пропонують специфічні тури (сафарі, рафтинг, дайвінг тощо).

3. Туроператори внутрішнього ринку (domestic), які продають турпакети в межах країни проживання, тобто турпродукт реалізується на національному рівні.

4. Туроператори зовнішнього ринку (international) - створюють пакети і продають їх у різні країни. Найчастіше їх діяльність пов'язана з тими країнами, з яких приїздить більшість туристів. Тут вирізняють також декілька категорій. Деякі організовують для за рубіжних туристів різноманітні послуги і виступають у ролі менеджерів сервісного забезпечення турпродукту. Інші спеціалізуються виключно на зустрічі і перевезенні (трансфері) туристів у готелі, а також пропонують послуги ескорту. Окремі туроператори пропонують різноманітний набір послуг, що включає переговори з партнерами, які мають автобуси і готелі, організацію освітніх турів, організацію харчування і розваг з метою мінімізації цін, що закріплені в контрактах. Ряд туроператорів спеціалізується на обслуговуванні окремих етнічних груп тощо.

У практиці туристичної діяльності розрізняють туроператорів, які працюють на прийом туристів- рецептивні (inbound, incoming) або їх відправку-ініціативні генеруючі (outbound). Прийом і відправка можуть здійснюватися по відношенню як до внутрішніх, так і міжнародних туристів.

Ініціативні - це туроператори, які відправляють туристів за кордон або інші регіони за домовленістю з приймаючими операторами або безпосередньо з туристичними підприємствами.

Рецептивні- це туроператори на прийомі, тобто ті, які комплектують тури і програми обслуговування в місцях прийому і обслуговування туристів, використовуючи прямі угоди з постачальниками послуг.

 


Дата добавления: 2020-04-25; просмотров: 181; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!