Розділ 7. Складання фінансового звіту.



Фінансове планування це, мабуть, найважливіший і найважчий розділ бізнес-плану, адже він узагальнює в собі всі зібрані й оброблені відомості про виробництво. Саме від цього розділу залежить висновок про загальну ліквідність підприємства. Тут зібрані всі необхідні розрахунки й кошториси планованого бізнесу. Саме, виходячи із цих даних, потенційні інвестори й кредитори зможуть зробити висновок, чи варто вкладати у Ваш проект коштів.

У даному розділі повинні бути надані наступні відомості:

- Кількість планованих продажів продукції на найближчі п'ять років.

- Звіт про видатки й прибуток.

- План майбутніх фінансових надходжень.

Перший пункт плану повинен бути оформлений у вигляді таблиці, у якій у грошовому еквіваленті повинні бути зазначені плановані обсяги продажів, на перший рік діяльності фірми, більш докладно, на щомісяця, а наступні роки поквартально.

У другому пункті необхідно надати оформлений баланс (витрати-прибутки), за яким можна буде простежити рух грошових коштів і його кінцевий результат.

У третьому пункті розглядається можливість розширення виробництва, можливості залучення на ці потреби додаткових коштів, розрахунок кількості коштів, необхідних для здійснення розширення й зразкові джерела додаткового фінансування.

 

Розділ 8. Ризики пов'язані із запуском виробництва.

Починаючи будь-який бізнес, його власник сильно ризикує. Практично не можливо вгадати в якій області може трапитися неприємність, насамперед ступінь ризику залежить від кількості притягнутих коштів. Саме для мінімізації таких ризиків і потрібне ретельне планування майбутньої діяльності підприємства. Однієї із цілей розробки бізнес-плану і є виявлення таких ризиків і підбір способів їх уникнення.

Опишіть це розробляючи бізнес-план вашої компанії. Якими б не були види ризиків, їх у кожному разі потрібно намагатися уникнути, адже це, насамперед, позначиться на репутації й обсягах прибутку підприємства.

 

Використана література

У справжніх бізнес-планах, звичайно, такого розділу немає. Але у вашому навчальному бізнес-плані обов’язково треба подати список використаних вами в процесі підготовки джерел.

 

ІІ. Вихід на зарубіжні ринки

Окрім бізнес-плану, який розрахований на внутрішній, український ринок, і детально відображає проблеми і перспективи запровадження нового товару, вам також потрібно подумати про більш віддалене майбутнє. Після насичення внутрішнього ринку фірми, як правило, намагаються вийти зі своїм товаром закордон. Для цього потрібно розробити стратегію проникнення на зарубіжні ринки.

У стратегії потрібно відобразити наступні положення:

Вибір ринку збуту.

Зі своїм товаром фірма може вийти на найближчі і найбільш знайомі ринки сусідів, а може спробувати охопити більш віддалені країни, які тим не менш, обіцяють великі прибутки.

Розвинені країни можуть пишатися стабільним і передбачуваним ринком з продуманим законодавством, що захищає виробника. Одначе конкуренція на цих ринках є жорсткішою, технічні та санітарні норма – суворішими, а споживачі – більш вимогливими до найменших деталей товару, включаючи упакування та маркування. Країни, що розвиваються, пропонують більші прибутки, менш суворі стандарти – і поряд з цим непередбачуваність та нестабільність.

Перед вами стоїть важке завдання: виходячи з особливостей вашої продукції, а також специфіки попиту і ринкової ситуації різних країн світу, визначити – в яку країну ви б бажали експортувати свій товар і обґрунтувати свій вибір.

Аналіз ринкової ситуації у вибраній країні.

Визначившись з конкретними ринками збуту, потрібно провести маркетинговий аналіз цільового сегменту ринку. На основі цього аналізу можна спрогнозувати ситуацію на даному ринку, визначити специфіку попиту, дослідити діяльність конкурентів і, відповідно майбутні обсяги своїх продажів.

Культурні особливості

Для успішного проведення бізнесу в іноземній країні, треба враховувати не лише ринкові особливості, але й ключові риси національного менталітету. Проаналізуйте соціокультурне середовище у вибраній вами країні і визначте, наскільки воно впливатиме на вашу діяльність.

Маркетингова стратегія

Ґрунтуючись на отриманій інформації можна вибрати свою маркетингову стратегію проникнення на зарубіжний ринок.

 

 

ІІІ. Презентація роботи

Окрім проведення аналізу та розробки бізнес-плану і стратегії закордонної діяльності, ви повинні ознайомити викладачів та колег з вашим дослідженням. Для цього необхідно зробити коротку презентацію результатів. Форма презентації є довільною. Ви можете використовувати Power Point або інші програмні засоби для проведення презентацій, а можете обмежитись лише роздатковим матеріалом чи навіть просто коротким виступом. Існує лише одна вимога до презентації – ви повинні вкластися в 5 хвилин. Ще 10 хвилин відводиться на запитання та уточнення. Запитання можуть задаватись не лише до студента, який буде проводити презентацію, а до усіх членів групи.

 

IV. Робота в команді.

Особливість даного модульного завдання в тому, що виконувати його доведеться в групі. Отож, результати дослідження і, як наслідок, оцінка залежатимуть не лише від особистих зусиль та старанності, але також від роботи ваших колег.

Ви можете обрати будь-який спосіб організації роботи в групі: обрати «головного менеджера», який розподілятиме завдання і контролюватиме результат, чи вирішувати усі спірні питання за загальною згодою. Але в будь-якому випадку, робота буде ефективнішою і швидшою, якщо ви вміло розподілите завдання між учасниками команди. Тому, можливо, під час роботи вам доведеться застосувати уміння мотивації, заохочення та контролю.

 

V. Консультант.

Підприємцям допомагають у розробці планів та стратегій спеціальні консалтингові фірми. У вас також є можливість запросити до себе в групу консультанта. Хтось із батьків, родичів чи знайомих учасників вашої групи, хто вже має досвід підприємницької діяльності, може допомогти вам з порадами щодо пошуку інформації або аналізу ринку, підказати, як правильно оформити фінансовий звіт чи вибрати постачальника.

Вмілий консультант може надзвичайно полегшити вашу роботу. Лише не забудьте вказати вашого консультанта при оформлені бізнес-плану та стратегії.

 

VІ. Оцінювання

За виконання даного модульного завдання кожен учасник групи може отримати 20 балів (40% балів, які можна отримати за семестр).

Щоб отримати максимальну кількість балів, студенти повинні вчасно представити на кафедру бізнес-план та стратегію проникнення на зарубіжні ринки. Дані бізнес-плану і стратегії повинні відповідати встановленим вимогам та бути достовірними, висновки – обґрунтованими і самостійними. Обсяг бізнес-плану – до 20 сторінок (близько 6 000 слів), стратегії – 3-4 сторінки (1000-1500 слів).

Також на суму отриманих балів впливатиме рівень вашої презентації та те, наскільки вдало ви відповідатимете на додаткові питання. Зверніть увагу: питання можуть ставитися до будь-якого учасника групи, тому перед презентацією переконайтесь, що всі учасники вашого дослідження ознайомлені з ним та добре орієнтуються у проведеній роботі.

Якщо хтось зі студентів не бере участі в роботі групи, він може бути виключений з неї (і відповідно, не отримає балів) за наполягання інших учасників групи.

 

VІІ. Терміни подачі роботи.

 

Бізнес-план та стратегію проникнення на зарубіжні ринки потрібно здати викладачу на перевірку до 17 травня, 15.00. Після зазначеного часу роботи прийматись не будуть

Презентації будуть проведені  24 травня

 


Дата добавления: 2020-01-07; просмотров: 108; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!