Кінематична схема механізму керування редуктором діапазонів



     Кінематичні схеми механізмів керування редуктором діапазонів складаємо використовуючи макет редуктора діапазонів . Вимірявши всі необхідні довжини ланок та переміщення виконавчих органів, наносимо на кінематичні схеми показані на рисунках 4 та 5.

      Побудову кінематичних схем керування проводимо згідно відносних положень штурвала зведених в таблицю 3.1 та нанесенням всіх необхідних розмірів для побудови теоретичного профілю кулачка

     Маючи всі необхідні розміри, поруч з кінематичними схемами механізмів розраховуємо кутові відхилення проміжних ланок.

    Таблиця 3.1 - положення шестерень, блоків відповідно до штурвала

Діапазони регулювання

І

ІІ

ІІІ

1 2 3 4 5 6
Ш1 П Л Л Л Л Л
К, Ш 2 Н Н Л Н П Н
Б1 Л Л Л Л П Л

 

Рис. 4 Кінематична схема механізму управління шестернею 1

 

 

Рис. 5 Кінематична схема механізму управління шестернею 2 і блоком 1

Побудова профілю кулачків

Побудова профілю кулачків буде проходити  через виміри переміщень ланок та їх довжини. Розпочнемо із побудови профілю для систем керування шестернею 1. Вибираємо 1 положення головного механізму керування в якому вмикається 1 діапазон, в цьому положенні ланка механізму на якій знаходиться ролик який ходить по пазу кулачка приймає вертикальне положення. Оскільки ми знаємо довжину цієї ланки(виміряли) і взаємне розміщення центра її обертання то і знаємо першу точку форми кулачка. Далі провертаємо штурвал в наступне положення  бачимо що шестерня 1 перемістилася на шліцевому валу вліво на 20мм. Із прямокутного трикутника взнаємо кут повороту ланки управління, який дорівнює 10˚48´. Щоб визначити кут повороту ланки на якій є ролик управління скористаємось формулою представленою нижче. Маючи довжину цієї ланки можемо відкласти 2 точку профілю кулачка. Відповідно у 3 - 6 положеннях точка профілю кулачка буде знаходитись на тому ж радіусі що і в 2 положенні. З’єднавши послідовно плавною кривою всі точки отримаємо траєкторію руху центра ролика управляючої ланки.


 

Рис.6  Ілюстрація побудови кулачка для керування шестернею 1.

Розглянемо побудову профілю кулачка для управління шестернею 2 і опосередковано блоком 1.

Вибираємо 2 положення штурвала управління . Спостерігаємо що при переході з 2 в 3 положення шестерня 2 зміщається вліво на 30мм відповідно кут повороту куліси α. А при переході з 4 в 5 положення відповідно зміщається в право на 25мм відповідно кут повороту куліси β.

 Розпочинаємо побудову з 2 положення штурвала в якому ланка на якій знаходиться ролик управління нахилена на 30˚ до горизонталі вимірявши довжину цієї ланки знаходимо першу точку кулачка яка має свій радіус на кулачку R 2 .

Провертаємо штурвал в 3 положення ланка з роликом відповідно поверне в низ на кут α знаючи довжину ланки визначаємо 2 точку профілю кулачка із своїм радіусом R 1.

       Для визначення 3 точки кулачка повернемо штурвал в 5 положення в якому ланка з роликом поверне в верх на кут β відносно нейтрального (другого) положення штурвала. Маючи кут повороту міжцентрові відстані валів знаходимо третю точку профілю кулачка з відповідним радіусом R 3.

       Для побудови інших точок використовуємо вже отримані радіуси.

В 1 положенні точка профілю буде знаходитись на радіусі R 2 .

В 4 положенні точка профілю буде знаходитись на радіусі R 2 .

В 6 положенні точка профілю буде знаходитись на радіусі R 2.

       З’єднавши точки плавною кривою отримаємо траєкторію руху центра ролика.


 

Рис.7 Ілюстрація побудови кулачка для керування

Рис.8  3D зображення диска керування

Висновок : на даній лабораторній роботі ми ознайомились з різними

типами систем керування приводами верстатів та принципом їх роботи. Ознайомились з конструкцією та принципом роботи електромагнітних муфт, а також областю застосування. Побудували кінематичні схеми механізмів керування, створили робоче креслення дискового кулачка.

 


Дата добавления: 2020-01-07; просмотров: 202; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!