Основні стилі життя молоді нашого часу.



 

Залежно від рівня культури населення, а зокрема молоді, формуються і стилі її життя. У зв’язку з великим впливом сучасних технологій: телефонів, комп’ютерів, телевізорів, Інтернету, високих темпів росту автоматизації суспільного життя кардинально змінилися і погляди на саме життя, його сенс та сутність. Життя людини сучасного світу стало більш пасивним, інертним, у деяких випадках навіть бездіяльним.

Що ж стосується молодого покоління, то цей негативний вплив відобразився на ньому найбільше. Для багатьох людей, починаючи ще з дитинства основною розвагою є комп’ютер, який у багатьох випадках заміняє живе спілкування з друзями, батьками, однолітками. Вже виходячи з цього можна виявити той факт, що люди менше уваги приділяють власному фізичному та розумовому розвитку.

Для молоді характерним є захоплення сучасними нетиповими музичними течіями, комп’ютерними іграми, телефонами, спілкуванням через Інтернет. Майже відсутнім в Україні є захоплення образотворчим мистецтвом, класичною музикою,  художньою літературою, яка в останні роки в Європі почала набувати істотного значення серед культурних цінностей. Також, однією з характерних ознак нашої держави є те, що у ній відсутні якісні закони, які могли б регулювати культурне життя суспільства, відсутні кваліфіковані кадри для створення якісних програм з розвитку молоді, погано розвинена інфраструктура населення. Саме через це населення країни піддається активному впливу з боку інших культур і не має змоги створити своєї власної системи цінностей, своєї власної стійкої тенденції розвитку держави та населення по відношенню до іноземного впливу.


ВИСНОВКИ.

 

Створення стилю життя кожної людини – одна з основних завдань культури. Саме від рівня розвитку культури залежить спосіб життя, який обере людина. Дуже важливим є і те, що для самовираження, вирізнення з-поміж інших особа не має вдаватися до таких методів як куріння тощо. Повинна існувати межа між мірою самовизначення та безкультур’ям. Саме ця межа і має встановлюватись не лише державою, але й суспільством, визначатися його побутовими та культурними цінностями.

Кожна держава має мати свою систему цінностей, згідно якої особа могла б визначити свої пріоритети, визначити свій спосіб життя, свої вподобання, можливості тощо. Звичайно, ніхто не забороняє тих явищ, які відбуваються у процесі розвитку суспільства, і навіть через деякий проміжок часу вони стануть абсолютно нормальними, але це не означає, що це свідчитиме про високий рівень розвитку культури суспільства, про його високу свідомість.

Кожний має вибирати з запропонованого те, що йому подобається, але в той самий час, усе це не має суперечити ціннісній орієнтації людини та суспільства, воно не має виходити за межі культури даного періоду.

Останніми роками в Європейських державах почався розквіт традиційної культури, але це зовсім не означає, що вони відмовилися від модернізації та автоматизації життя. Навпаки, усі сучасні досягнення активно сприймаються державами, але йдуть не на знищення, старих усталених цінностей, а навпаки, на їх захист та збереження. Так, серед молоді знову стали користуватися попитом спортивні гуртки, музеї, мистецтво, що свідчить про нове культурне піднесення держав заходу, і саме з цих держав має брати приклад Україна та її молоде покоління.


ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

 

1. О. Омельченко//Стаття «Початок молодіжної ери чи смерть молодіжної культури», 2006р.

2. Т. Щепанська// «Традиції субкультури» стаття, 2004р.

3. В. Степаненко// Українська соціологія в пошуках себе, періодичне видання,2006р.

4. Соціологія// Словник.

5. О. Бармак //Стилі життя сучасної молоді, стаття 2003р.


Дата добавления: 2019-09-02; просмотров: 145; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!