РОЗДІЛ 3. КИТАЙСЬКЕ МАЙБУТНЄ РАЗОМ З BIONIC TOWER



 

Чим більше розростаються сірі мегаполіси, чим більше людей приходиться на квадратний метр урбанізованої площі, тим яскравіше у архітекторів розвивається ідея злиття середовища існування людини з природою. Набирають все більшу популярність ідеї біоніки, витончені форми творінь якої нагадують про живих істот, з якими ми жили поряд багато тисяч років. Біоніка в архітектурі набуває особливого значення, рятуючи людей від урбаністичної задухи сірих міст, допомагаючи їм з’єднатися з природою. До таких «природних» проектів належить біонічне висотне місто Bionic Tower, запроектоване Х. Піозом та М. Сервера і вибране для реалізації Китаєм. На створення цієї незвичної споруди архітекторів надихнув кіпаріс – дерево, коренева система якого витримує без руйнування великі навантаження. Природні форми використані і у дизайні будівлі, і у конструктивному рішенні.

 

Мал. 3.1. Зовнішній вигляд міста.

 

 Місто планується розмістити у Шанхаї на штучному острові посеред штучного озера, що має повністю гасити підземні поштовхи. Особливістю висотного міста є його пальовий фундамент, що імітує кореневу систему дерева. Він не заглиблюється в землі, а наче розростається в сторони по мірі зведення нових поверхів (мал. 3.2). Така система повинна бути більш стійкою до землетрусів. Саме місто всередині має складну асиметричну будову. Висота споруди планується 1228 м. Всього в місті буде 12 вертикальних кварталів в середньому 80 м висотою, між якими розташовуються несучі перекриття. Будинки в кварталах будуть двох типів – зовнішні та внутрішні, різної висотності, оточені вертикальними садами. Між блоками знаходиться велика кількість водойм, що за ідеєю має зупинити вогонь у випадку пожежі. До того ж конструкцією передбачене перенесення навантаження на інші блоки та перекриття у випадку сильної пожежі, вибуху або терористичної атаки. Споруда має бути покрита зовні повітропроникним екологічним матеріалом, що забезпечить оптимальну природну вентиляцію та освітлення, при цьому захищаючи місто від ураганного вітру. Загальна площа міста повинна бути близько 2 млн. м2. Місто розраховано на 100 тисяч жителів, для яких створене комфортне середовище проживання. Окрім житла, невелику частину площі віддадуть під готелі та органи управління. До речі, перші жителі можуть заселяти місто під час будівництва, коли нижні квартали вже побудовані.

 

Мал. 3.2. «Коренева» система фундаменту споруди.

 

Проект Bionic Tower є надзвичайно прогресивним і при цьому задовольняється вже існуючими будівельними матеріалами, має ще багато козирів в рукаві. Розв’язуючи проблему перенаселення, цей перспективний проект, вірогідно, скоро буде втілений у життя.

 


РОЗДІЛ 4. ЗЕЛЕНИЙ ЛОНДОН З MILE-HIGH ECO TOWER

 

Ідея висотних міст є дуже популярною, її з захватом підтримують багато країн – Дубай, Японія, Китай… Але величні міста можуть з’явитися там, де не зовсім очікуєш їх побачити – наприклад, в Лондоні. Британська компанія Popularchitecture запропонувала для Лондона не менш грандіозний проект: 1,5-кілометровий хмарочос Mile-High Eco Tower (мал. 4.1). Ця 500-поверхова вежа повинна надати житло 100 тисячам чоловік, а також - всю необхідну інфраструктуру: школи, лікарні, ковзанки, басейни й паби (куди в Лондоні без пабів). Британці припускають, що трохи розташованих неподалік друг від друга Mile-High Eco Tower можуть скласти справжнє місто в небі. І хоча вартість зведення такого комплексу, мабуть, досить висока, він може виявитися цікавим для власників, з урахуванням співвідношення гігантського числа мешканців (плюс, відповідно, усіляких магазинів, кінотеатрів і іншого) і використаної такими хмарочосами скромної ділянки землі, у Лондоні - дуже дорогої. При цьому вартість однієї такої споруди складатиме 10 млрд. доларів.

 

Мал. 4.1. Mile-High Eco Tower серед будівель Лондона.

 

"Зеленою" енергією будинок повинні (хоча б частково) забезпечувати вітряки, а більші круглі прорізи в тілі цього хмарочоса-труби повинні гарантувати доступ світла висячим садам (мал. 4.2). Взагалі ж, круглі отвори різного розміру в тілі вежі повинні випливати один за одним кожні 20 поверхів.

 

Мал. 4.2. Зелена середина споруди.

 

Звичайно, реалізація цього проекту у Лондоні поки що під питанням, не тільки через конструктивні та фінансові проблеми, а й через недовіру консервативних лондонців до висотних споруд. Але сам проект є вигідним, і через те має великі можливості реалізації.

 


РОЗДІЛ 5. NACKHEEL HARBOUR & TOWER – ГАВАНЬ У РАЮ

Спекотне сонце, золотаві пісочні пляжі, тепле море і легкі білі яхти – ось що таке прибережжя Дубаю. Для великого міста, що має гармонічно поєднатися з витонченою атмосферою цих прекрасних місць, необхідно придумати щось справді особливе. Саме для такого міста і запроектований житловий масив і одночасно порт Nakheel Harbour & Tower з хмарочосом заввишки понад 1 км (мал. 5.1). Він стане не просто найвищою будовою в світі, але і єдиною в світі пристанню, розташованою в центральній частині міста (мал. 5.2).

 

Мал. 5.1. Вигляд масиву у гавані.

 

Nakheel Harbour & Tower є частиною проекту "Арабський канал", що передбачає перетворення частини Дубая на острів. Масив розташується на території в 270 га і складатиметься з чотирьох окремих хмарочосів у складі єдиної конструкції, оточених 40 іншими будівлями різної висоти (від 20 до 90 поверхів та висотою до 350 м). Сама ж "башта" матиме 200 поверхів і 150 ліфтів, в середині її на кожному рівні буде атріум з рекреаційною зоною. Дизайн Nakheel Tower включає елементи традиційної ісламської архітектури і містобудування - сади Альгамбри в Іспанії, порт Александрія в Єгипті, місце для прогулянок в р. Танжер (Марокко) і мости в м. Ісфахан (Іран). У Nakheel Tower буде 19 тисяч житлових одиниць, 3,5 тисяч готельних номерів і шикарний готель на 100 номерів майже на верхівці башти. У житлових резиденціях багатофункціональної вежі розмістяться 55 тис. чоловік. Крім того, її офіси зможуть прийняти ще 45 тис. чоловік. Для жителів і працюючих передбачено також 10 тис. парковочних місць.

Підготовчі роботи по зведенню хмарочоса вже почалися і продовжаться близько 2-3 років. Над реалізацією проекту працюють більше 30 тисяч інженерів і кваліфікованих робочих. Після завершення будівництва, яке займе 10 років і коштуватиме, за попередніми розрахунками, близько 38 млрд доларів США, в Nakheel Harbour & Tower буде створена автономна інфраструктура, що буде виконувати як функцію житлового масиву, так і повноцінного порта. Безперечно, що Nakheel Harbour & Tower буде однією з найвизначніших архітектурних пам’яток Дубаю.

 


ВИСНОВОК

 

Висотні міста є не просто прогресивними і економічними проектами, вони також є рішенням багатьох урбаністичних проблем як технічного, так і екологічного плану. Будівництво «вверх» дозволяє економити площу дорогої землі, при цьому зменшуючи житлову площу і зменшуючи площу інфраструктури. В таких містах можуть проживати сотні тисяч людей, які водночас забезпечені місцями для житла, роботи і відпочинку. Великим плюсом є вироблення і використання екологічно чистої енергії за допомогою вітряків та сонячних батарей. Висотні міста поєднують в собі економію площі хмарочосів та повну функціональність великих міст, що дозволить їм в майбутньому повністю замінити старі міста. Але разом з тим є багато невирішених проблем, що стають на заваді реалізації проектів: це і конструктивні складнощі, які потребують великих інтелектуальних та матеріальних ресурсів, і надвелика вартість, що не приваблює багатьох потенційних інвесторів, а також часова невизначеність зведення величезних споруд. Але все-ж таки плюси переважають над мінусами, висотні міста зводяться і розвиваються по всьому світу, і вже немає сумнівів, що вони є майбутнім містобудування.

 


СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

 

1. http://www.membrana.ru/articles/inventions/2004/03/23/160800.html

2. http://www.membrana.ru/articles/technic/2002/05/23/020200.html

3. http://www.ecology.md/section.php?section=tech&id=824

4. http://ru.wikipedia.org/wiki/X-Seed_4000

5. http://dic.academic.ru/dic.nsf/ruwiki/193647

6. http://www.membrana.ru/articles/global/2007/06/15/185100.html

7. http://sob.ru/issue1619.html

8. http://www.membrana.ru/articles/global/2007/05/16/171700.html

9. http://www.middleast.ru/articles/9

10. http://www.mobi.ru/Articles/3509/Muzyka_v_prostranstve.htm

11. http://forum.te.ua/showthread.php?t=30313

12. http://www.membrana.ru/articles/imagination/2008/02/28/185700.html

13. http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=739709


Дата добавления: 2019-09-02; просмотров: 114; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!